Майчинството счетоводно - 86

  • 30 379
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Здравейте, прочетох назад е темите и видях, че темата е доста обсъждана, но все пак реших да попитам. Бременна съм като от 10г.с съм в болничен, като АГ ми каза, че би трябвало да ми стигнат дните до тези 180 за годината. Вчера обаче една приятелка ми каза, че тези 45дни преди раждане също влизали в тези 180 и на нея й се наложило да лежи 10 дни в болница, за да й стигнат дните. Та въпроса ми е възможно ли да има някаква промяна от скоро и реално тези 45 дни да влизат в тези 180?🤔 Благодаря 😊

# 31
  • Мнения: 310
Не е нужно да лежи в болница. Нека обсъдят вариант да мине на ТЕЛК за дните, които не й достигат.

# 32
  • Мнения: 7
При нея така са се случили нещата. Вече роди всичко е нормално, но въпроса ми беше дали тези 45 дни преди раждането наистина влизат в 180-те полагаеми за годината?

# 33
  • Мнения: 739
Можеш да ползваш 180 дни и болничния преди раждане 45 дни е отделен от тези 180 дни. И аз бях питала точно това и Ала-Бала ми разясни. Явно приятелката ти е попаднала при не дотам компетентни лица.

# 34
  • Мнения: 7
Супер 😊 благодаря много 😊

# 35
  • Мнения: 87
Тези 45 влизат в 135 дни болничен (3бр) не са включени към 180 дни.Аз имах същия казус,докато го разнищя доста почетох.
Аз имам въпрос,бях питала, но никой не отговори: При корекция на декл.1 за месец преди болнични, би ли следвало да ми изчислят доплащане към сумите до сега.

# 36
  • Мнения: 190
Здравейте, бременна съм в 4ти месец и работя, тъй като ми трябва стаж за майчинство още 6 месеца. От работата има. възможност за извънреден труд през месец септември. Въпросът ми е, счита ли се извънредният труд също към осигурителния стаж за получаване на майчинство?

# 37
  • Мнения: 235
Здравейте,
някой знае ли, къде точно в сайта на НОИ,
мога да проверя дали ми е внесена декларацията за отглеждане на дете до 410 дена?

# 38
# 39
  • Мнения: 235

Благодаря,
а знаете ли какъв е срока за подаване?

# 40
  • Мнения: 698
Предполагам, че е до 10 число на месеца следващ месеца, в който е подадена от работодателя, но не съм сигурна.

Аз я подадох на 03.05 при работодателя, той на 04.05 я беше подал и след ден - два вече се виждаше в сайта на НОИ.

# 41
  • Мнения: 21
Здравейте,от 12.08.20 излязох 45 дневен болничен.В началото на септември ли ,ще бъдат изплатени дните за август,както при останалите болнични?

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Здравейте,
Какво се случва когато свършат възможните 180 дни болничен с ЛКК, а остават около 30 календарни до 45дневния болничен лист, който се издава преди термин.
Вариант да се върна на работа няма, единствено се сещам за платен и неплатен годишен отпуск, има ли друг вариант?

# 43
  • Мнения: 828
Здравейте,
Какво се случва когато свършат възможните 180 дни болничен с ЛКК, а остават около 30 календарни до 45дневния болничен лист, който се издава преди термин.
Вариант да се върна на работа няма, единствено се сещам за платен и неплатен годишен отпуск, има ли друг вариант?
Аз се разбрах със счетоводителката, на мен няма да ми стигнат около 20-25 дни , тя не иска да ме пуска в неплатен.. ще ме пишат няколко дни на работа по документи и след това платена отпуска. Другия ти вариант е ТЕЛК Simple Smile

# 44
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Тези 45 влизат в 135 дни болничен (3бр) не са включени към 180 дни.Аз имах същия казус,докато го разнищя доста почетох.
Аз имам въпрос,бях питала, но никой не отговори: При корекция на декл.1 за месец преди болнични, би ли следвало да ми изчислят доплащане към сумите до сега.
Да

Общи условия

Активация на акаунт