За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 23 120
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 709
Само да кажа , че има и онлайн слинготека, от която може да се наема, а и да получите съвети и насоки Simple Smile
Има страничка и във ФБ.

# 46
  • Мнения: 1 286
За смученето на палеца, се включвам с гордост да кажа, че след няколкомесечна борба и рана на палеца, синът ми преди месец се отказа от раз след като му намазах палеца с Даум екзол. Бях пробвала да го мажа няколкопъти преди годинката, но никакъв ефект нямаше. Сега изненадващо, след като опита палеца, не посмя да го лапне повече. След това почти седмица по навик посягаше да го лапне, но се сещаше, че горчи и го дърпаше веднага. Обяснявам си сегашния успех в това, че вече мозъкът му се е развил достатъчно, че да прави асоциация с горчивото и пръста. И за отказване от биберон го препоръчвам. Може да се намажат всички налични биберони с него за да разбере детето, че биберона горчи вече.

И аз да питам за возенето в количка, как се справяте с енергичните деца, които отрано отказват вече да сядат в количка? Моят е на година и четири и вече едва го слагам в количката. Често сам се измушва под коланите и се изправя. Просто не се спира на едно място и на всичкото отгоре исла да ходикато голям по улицата и навсякъде. Излишно е да казвам, че когато бързам за някъде или имам работа, или съм на пазар, е абсурдно да тръгна без количка. Имаме и кака, и с двамата пеша засега няма как да тръгна. Дали е подходящо да взема ергономична раница за тази възраст? Проблемът е, че имам невралгия и от носене на тежко на гърба получавам болки. Дори и малко бебе в слинг ме затрудняваше, а сега не знам как бих носила 11 кг дете. Сега каката като тръгне на градина поне ще мога да водя малкия без количка на разходка, когато сме само двамата и дано да се изморява достатъчно.

Дайте идеи как се справяте?
Питай в темата за бебеносенето, ще ти дадат съвет. Аз съм се ориентирала към ергономична раница, чакам да поотрасне. Ако се сложи правилно и е твоята марка, не би трявбало да имаш проблем с разпределянето на тежестта. Виж в слинготеката, там има консултанти и доста материали по темата. Може да се вземе под наем, да или втора ръка.

# 47
  • Мнения: 1 107
Ох, с това палче се боря и аз. Моята мома е много пристрастена, нощем слагам ръкавички и не го смуче, но през деня не се отказва - когато е гладна, когато ѝ се спи, ако ѝ е скучно, с повод и без повод го смуче. Май вече е достатъчно голяма за горчивия лак, ще взема да пробвам, надявах се сама да спре досега.

# 48
  • Мнения: 539
Здравейте! Имам бебе на три месеца и половина, при последното му хранене (на АМ е), вдигайки го да се оригне се закашля все едно се задави и повърна мляко с примеси на кафяви точки. Звъннах на педиатърката каза, че не е проблем, ако е инцидентно, да го наблюдавам и ако продължи да й звънна пак. Случвало ли се е при някоя Вас?

# 49
  • Мнения: 955
Момичета, едното ми бебе го ухапа стършел или нещо такова, не съм много сигурна, но беше голямо. Стрелба се към количката и докато обърна вече беше късно. Веднага звъннах на педиатър ката, пратих и и снимки, каза фенистил на капки и компреси с реванол. Самото боцнато е синьо, а ктачето около него зачервено. Сега обаче не хвана шубето да не вземе някоя алергична реакция да получи, не знам колко време след това се проявява... Дали да не я водя до някой спешен кабинет за всеки случай?

# 50
  • Мнения: 296
Момичета, едното ми бебе го ухапа стършел или нещо такова, не съм много сигурна, но беше голямо. Стрелба се към количката и докато обърна вече беше късно. Веднага звъннах на педиатър ката, пратих и и снимки, каза фенистил на капки и компреси с реванол. Самото боцнато е синьо, а ктачето около него зачервено. Сега обаче не хвана шубето да не вземе някоя алергична реакция да получи, не знам колко време след това се проявява... Дали да не я водя до някой спешен кабинет за всеки случай?
От ужилване щеше да се прояви веднага. Миналото лято ми се случи почти същото, и аз не видях какво точно го ужили, само бръмна и след малко се зачерви веждата и се поду леко. Не показваше да го боли или сърби, затова намазах само с Бочко за ухапване и реших че ще мине. Да, ама след половин час ми се стори че се е подуло още и все пак отидохме до спешното. Лекарят каза, че щом не се е подул веднага и много, няма проблем, ако е имал алергия щяло да личи повече. Та, наблюдавай мястото и ако видиш нещо притеснително, го заведи, но лек оток и зачервяване са нормални.

# 51
  • Мнения: 955
Благодаря за отговора. Мястото мисля, че се успокои малко. Вече поне не е толкова червено, колкото беше. Не е плакала след това. Минаха около 3 часа, надявам се, че ако щеше да се прояви по-тежка реакция, щеше да се е случило досега.

# 52
  • Мнения: 1 355
Искам да попитам оставяте ли си бебчетата да плачат понякога? Моето още е само на 3 седмици, но понякога определено се забелязва как плаче от инат... Иска да спи само на ръце, а когато скоро остана съвсем сама с нея ще ми бъде страшно трудно да се справям, ако трябва непрекъснато да я разнасям на ръце 😐 Снощи на ръба на изтощението реших да я оставя в креватчето да поплаче малко и след около 3-4 минути плач тя сама заспа... Но въпросът ми е дали е правилно да се прави така

# 53
  • Мнения: 2 352
Моята я нося в раница на гърба. Но пак и омръзва след 15-20мин, ама пак е нещо и поне мога да напазарувам или да отида до някъде. Въпреки че имам проблеми с кръста не ми създава проблем да я нося така. Повече ми тежеше като я носих отпред. Много е важно да се сложи добре раницата, иначе създава дискомфорт.
Аз не мога да оставя бебе да реве, особено толкова малко. На тази възраст няма как да реве от инат, има нужда да е до мама.

# 54
  • Мнения: 758
Алетея, малка е, според мен.

Тази практика за самоуспокояване с контролиран плач се практикува минимум след 3 месец, идеално около 6.

Но две три минути нищо не са, ако само толкова й е плаченето... не ми се вижда проблем на мен поне.

А ако детето ти иска да спи на ръце - пробвай слинг. Моето до 3 месец спеше в слинга, после сама се отказа.

И подкрепям горния пост. Това не е инат. Детето търси комфорт. Мама си е мама.

# 55
  • Мнения: 3 124
Нито е инат, нито от малки манипулират, не бих оставила бебето да реве, дори и на по-голяма възраст.
Да, може някой път да спре и да заспи, но това не означава, че се чувства добре.
Аз знам, че дори и да не се знае от какво плаче, щом е гушнато, то знае, че си до него и те е грижа.

# 56
  • Мнения: 5 380
Алетея, смятам, че нищо няма да му стане от 5мин плач.
Но и аз подкрепям мнението, че не е от инат.
Бях чела статия, че бебетата просто не знаят как да заспиват и освен това, за тях сънят в началото е плашещ. В крайна сметка те не осъзнават, че ще подремнат малко и пак ще се събудят. Общо взето до един момент всичко за тях е стряскащо. Затова и така се противят и "инатят". Не защото искат да ни правят напук.
При нас, когато беб не иска да заспи в кошарата, го оставяме да поплаче няколко минути и ако не се успокои, го местим в количката. Най-често самата смяна на местото му помага и се онася.
Но през цялото време сме при него и го люшкаме или бутаме, не го оставяме да плаче сам. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 698
Според мен нищо няма да му стане на бебето от 3 минути плач, но лично аз не съм оставяла моето бебе да плаче.

Вашето бебе е все още в така наречения четвърти триместър и има нужда от вас, за да се адаптира към заобикалящата го среда.

Моя е на 6 +++ и все още не го оставям да реве.

# 58
  • Мнения: 1 355
Ами, аз и не бих я оставила да плаче повече от 5 минути, но ме интересуваше вашето мнение. Четох, че не било съвсем добре да оставяме бебчетата да плачат, когато са под 3 месеца, в мозъка им се отделял много кортизол 🤔 Последното, което искам, е да навредя на детето си, но и физически не ми е възможно да я нося на ръце непрекъснато... А като видях цените на слинговете направо ми стана лошо 😬

# 59
  • Мнения: 698
Има втора употреба, аз лично не съм ползвала.
Като беше съвсем малък, го разнасях с мен по стаите в количката 😁 и ако мрънка го бутах понякога с ръка, понякога с крак...

Общи условия

Активация на акаунт