С какво ви дразнят свекървите? – 124

  • 34 459
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13 821
... Откакто той е при мен, родителите му не го търсятосвен ако  той не им звънне.
Не го разпитват как е, не го разпитват как е бебето в мен, което расте, аз как съм. Мен това ме дразни.
Не дойдоха на сватбата ни. А той е единствения им син.
Какво по хубаво от това Joy
Той, като им звънне, не им ли разказва как сте?
За как е бебето в теб, което расте Simple Smile би било странно да разпитва. Предишното поколение не разпитва такива неща и по този начин.
Каква сватба и гости в условията на Ковид-а!?

# 61
  • Мнения: 805
Относно случая на Ванеса, мога да кажа следното. Обидното идва от факта, че свекървата не е заета с нещо друго или не и се гледат деца, ами поставя едното над другото. В момент на раждане на дете - от чисто човешка гледна точка - може да отдели 5 дни и да отиде да помогне, има неща покрай раждането за които си има нужда от помощ. Мъжът, мъжът ама много мъже работят и в уикенда, други пътуват в чужбина да работят. В България героят на днешното време е българската майка. Трябвало да разпредели лятото бабата и за двете деца, като знае, че има бременна снаха- или на никой да не помага. Лошото е в тези ситуации на много помагащи баби е че първата е така “научена” лятото бабата да го поема и сега ще ламти да остане така и втората снаха нищо да не получава. Този сценарий съм го преживяла. И така на мен ми се отвори операцията на 2та година,  защото не можех да легна да си почина, детето беше в плач по цели нощи. Питах се с какво аз съм по-надолу от другата жена, че аз да не мога 1 път в годината да ида да си взема резултата от цитонамазката. А другата снаха всяка събота и неделя да е по заведения с приятелки, всички ваканции и лета, при положение, че нямам майка, а тя имаше и майка и други роднини в близост. Много ми беше обидно. Но обидата само ми донесе гадости, затова си казах, нека си се предпочитат - само се моля на Бог да съм здрава да си гледам детето- вече е на 6. Хората са такива. Но е добре, да я питаш за определени дати - не тя да избора датите а ти - да я питаш дали може да вземе детето и ако системно не го прави- съвсем спокойно и обясни, че според теб не е редно едното да гледа, а другото не. И я остави да прави каквото си иска. Прости обидата за да не се натрупва в теб.
 Иначе едва ли някоя жена ражда с нагласата някой друг да и го гледа, но има случаи, има операции, има моменти, в които човек има нужда от подкрепа, тук все пак не е Унгария където до 8-тата година държавата те подкрепя- видях го с очите си- и затова масово имат по 3 деца там.

# 62
  • София
  • Мнения: 28 934
Не е задължение на която и да било баба да се прави на родител. Даже за мен е доста вредно. Бащата има 15 дни отпуска след раждането на детето. И да, бабата наистина не може да върне едното дете, за да гледа другото.

# 63
  • Мнения: X
Относно случая на Ванеса, мога да кажа следното. Обидното идва от факта, че свекървата не е заета с нещо друго или не и се гледат деца, ами поставя едното над другото.
Това откъде го измисли? Бабата гледа другото дете още отпреди Ванеса да роди. Какво да го прави, ако майка му няма възможност да го гледа или ако има опасност да се фръцне и да не ѝ дава да го вижда после, защото е обидена. Не стига, че бабата е поставена да избира на коя снаха да угоди, че на всичко отгоре ѝ вменяваш и поставяне на едното внуче над другото.

# 64
  • София
  • Мнения: 24 839
Ванеса, ако сега-като родиш, не впрегнеш мъжа ти заедно и наравно, че и повече от теб да се грижите за бебето, няма да имаш друга възможност.
Заедно ще налучквате кое-как става, а той ще разбере какво е да се гледа бебе.
И ще се превърже към него- мъжете нямат инстинктите на майката.

Нека си ползва 15-те дни отпуска, да се стиковате в грижите, пък по- нататък, можеш и да го занесеш у свекърва ти, да го гледа за по малко, барабар с другото внуче.
Няма нужда майка му да го отменя сега, че и да почне да те учи на своя начин на гледане, който е на 30 години.

# 65
  • Мнения: 2 751
Инцидентно гледане съм ОК, ама каква беля може да си докарат младите не е истина, има баби и дядовци, които решават да стават родителски капацитет...и работата стана паприкаш. Едно познато детенце сега само за Бабиндом реве, щото там се виси на таблета и се яде Барни, ама няма кой да лопатира таткото, че неговата грижа е да го метне на майка си.

# 66
  • Мнения: 2 315
Таткото действително е много важно да влезе в час възможно най-рано, помага за адекватно родителство. Свекърви и други баби си имат своята роля по-нататък. Изключвам случаите, в които това не е възможно, но е важно да се положат усилия в тази посока. За главни баби си има време.

# 67
  • Мнения: 5 886
Бабата като е обещала, че ще помага още през времето на бременността така ли не се сети да каже на другата снаха, че ще се наложи по някое време да й върне детето.
Ванеса не иска да й гледа свекървата кърмачето, а да идва в дома да й помага - донеси, пренеси, пране, простиране  - такива неща.
Когато бебето е новородено и майката има здравословен проблем помощта е главно и най-вече за домакинстването. Това друга жена ще свърши по-бързо и с по-малко указания от който и да е мъж.
А пък време за изграждане на връзка баща-дете колкото искаш занапред.  За какво му е сега да сменя памперси, а после да не намира и минута да поговори с детето, да поиграе с него.
Фиона дава хубав пример със себе си и отворената си на 2-та година операция.
Който поема ангажимент трябва да мисли като обещава и да си изпълнява обещаното. Нали уж родителите са по-мъдрите и отговорните.

# 68
  • София
  • Мнения: 24 839
Права си, но от опит го казвам- не се ли ангажира бащата още с раждането, а се остави "на повикване", заместен от някоя баба, така и не се научава да бъде равнопоставен в грижите, когато се налага.
Всъщност, каквото се ангажира "равнопоставено", е през тези 15 дни- да се научи на всичко, което е нужно, за да отмени или замести майката.
като тръгне на работа, не може да се иска да има същата ангажираност.

# 69
  • Мнения: 6 604
Не се заяждам, сериозно питам - как се отваря операция на втората година? 🤔
Тя до тогава трябва да е само белег вече.

# 70
  • при късмета
  • Мнения: 24 126
Бабата като е обещала, че ще помага още през времето на бременността така ли не се сети да каже на другата снаха, че ще се наложи по някое време да й върне детето.
Ванеса не иска да й гледа свекървата кърмачето, а да идва в дома да й помага - донеси, пренеси, пране, простиране  - такива неща.
Когато бебето е новородено и майката има здравословен проблем помощта е главно и най-вече за домакинстването. Това друга жена ще свърши по-бързо и с по-малко указания от който и да е мъж.
А пък време за изграждане на връзка баща-дете колкото искаш занапред.  За какво му е сега да сменя памперси, а после да не намира и минута да поговори с детето, да поиграе с него.
Фиона дава хубав пример със себе си и отворената си на 2-та година операция.
Който поема ангажимент трябва да мисли като обещава и да си изпълнява обещаното. Нали уж родителите са по-мъдрите и отговорните.
Ти сериозно ли? От къде на къде на мъжа да се спестява домакинска работа? И за да не се налага да му се дават инструкции, когато нещо трябва да свърши, ще трябва да се научи, нали?
А за връзката му с детето, къде точно пише, че трябва като баща да поема задължение на родител в един или в друг период? Кой точно му е дал този избор, защото майката, като другия родител, тази възможност я няма? И памперси трябва да се научи да сменя и да намира и повече от 5 минути на ден, като детето расте.
Точно ето това не ми беше ясно, като казах, че се очаква от родител, да поема помощта, която трябва да я оказва партньора. А това дори не е помощ, а негово задължение. Детето е негово, както дома в който живее, съответно си поема задълженията и по двете.

# 71
  • Мнения: 788
Бащата си е много добре ангажиран, голяма част от грижите за бебето поема той , но както казах бащинството свършва и е време да се върне на работа.
Като ми поодмине обидата малко ще и обясня на бабата как съм се почувствала, попринцип сме в добри отношения и се надявам да си вземе бележка, че когато обещаеш нещо е добре да го правиш. И какво значи не може да върне другото дете? Другото дете както казах е при нея почти цяло лято при НЕАНГАЖИРАНА майка, можеше преди да го вземе този път при положение, че знае че бащинството на мъжа ми свършва да звънне един телефон и да попита ще имаме ли нужда от помощ или да вземе другото внуче. Мисля, че другата жена нямаше да се разсърди предвид, че и гледа детето цяло лято.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Те точно такива се сърдят и то яко. Хич не се надявай.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 23 887
Не се заяждам, сериозно питам - как се отваря операция на втората година? 🤔
Тя до тогава трябва да е само белег вече.
Аз предполагам, че е операция която е направена междувремено след раждането. Иначе аз имам два пъти секцио, като разликата между децата е 2г и 4 месеца. Смятай ако можеше така да се отвори секцио на втората година какво щеше да стане.

# 74
  • Мнения: 6 604
Не се заяждам, сериозно питам - как се отваря операция на втората година? 🤔
Тя до тогава трябва да е само белег вече.
Аз предполагам, че е операция която е направена междувремено след раждането. Иначе аз имам два пъти секцио, като разликата между децата е 2г и 4 месеца. Смятай ако можеше така да се отвори секцио на втората година какво щеше да стане.
Янтра - аз затова питам. Аз съм с едно секцио, ама ако трябваше 2 години да му треперя.. 🙄

Общи условия

Активация на акаунт