Имунитет при децата през грипния сезон

  • 2 326
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 058
Параход, ядем млечни продукти. Дори много, с изключение на прясно краве мляко. Сирена, кашкавали и всякакви млечни храни са много любими у дома. Пропуснала съм да ги напища. Нямаме изключена хранителна група, с изкл. на бялата захар и бялото брашно, но ползваме кафява захар и пълнозърнести брашна.
Това е вече друго нещо Simple Smile И при нас е подобно.

За съжаление тази година няма да можем да изпълним плана си за морето, защото не ходим в България, а пътуването навън е сложно, дано оцелеем до следващото лято.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 030
Ние имаме късмет, че свекърите ни преди години инвестираха в 2 студиа на морето и преди бях много против това, защото обичам да ходя на различни места. Тази година разбрах колко положително е наличието им.

# 17
  • Мнения: 46 492
Каляването, сигурна съм, е ефикасно и полезно, просто аз не мога да го практикувам. Зиморничева съм и след като аз не бих се подложила на него, някак не върви да калявам децата, а аз след тях да съм навлечена.
И аз бях така, но като ме насмете педиатърката, когато дойде вкъщи и видя каква Т поддържаме, осъзнах, че не искам детето ми да страда заради мои грешки.
Промених навиците си и самата аз станах по-здрава и се чувствам по-добре.

Да, това е супер, но са необходими родители, мислещи по един и същ начин или поне енергична и отстояваща позицията си майка орлица и баща, който слуша, а не изказва мнения.
Аз също давам по 1 ч. л. домашен мед и бъз сутрин, по една ябълка на ден и проветрявам. Също 5 капки разтвор на прополис в чаша вода след влизане отвън. Другите неща са супер, но изискват средства и енергия.
Конкретно за храненето не изисква по-различна енергия. Обличането също. Повечето хора правят семейна почивка на море, така че и това си е нещо рутинно, само не трябва да вадите детето от водата преди то да поиска да излезе Simple Smile
А за родителите - ако са на различно мнение относно децата, резултат няма да има. Но това си е проблем на родителите, те заедно трябва да седнат, да обсъдят проблема и да вземат общо решение за доброто на децата.

П.П. Дъщеря ми е много ящно дете и яде всичко, без мед. Никога не го е обичала и не близва. Ябълки яде рядко, когато им е сезонът. Фрешовете са забранени у нас. Плодовете се ядат цели. Бъз, прополис никога не е опитвала.
Личното ми мнение, е че ползите им са силно преувеличени. Проблемът с имунитета е комплексен. Едно изнежено дете, което няма балансирано меню е много вероятно да боледува, въпреки приема им и обратното.

# 18
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Здравейте! Включвам се и аз по темата, защото ММ преди няколко дни ми спомена за наближаващия грипен сезон и да съм обмислела въпроса, да даваме на малкия (2г4м) някакъв имуностимулант - той предложи Ескимо рибено масло. Аз като цяло съм против всякакъв вид лекарства, които да се приемат без видима причина и нужда. Разбира се, ако се налага прием и е нещо сериозно - ДА, но не и просто защото подсмърча или подкашля леко. Рибеното масло, като хранителна добавка има своите ползи, но малкия обожава риба и яде поне 2 пъти в седмицата, та от тази гледна точка си мисля, че той си набавя от храната необходимото, конкретно по въпроса за този имуностимулатор.
П.С. Всякакъв вид имуностимулатори са напълно непознати за мен, дори този предложен от ММ не съм отваряла да погледна какво точно представлява....

Като ви чета, относно каляването, се замислих за самата себе си, когато бях дете. Ами аз ходех постоянно боса, родителите ми имаха апартамент на морето и всяка година се ходеше минимум по 2 пъти за по минимум 2 седмици, зимата никога не съм била навличана с катове дрехи, чорапогащниците също бяха табу за мен. И до сега аз избягвам всякакъв прием на лекарства и много рядко боледувам. Ходя доста леко облечена всесезонно.
Съответно опитвам да налагам това си мислене и у дома и да прилагам практиките за каляване и на сина си. Ходи бос по цяло лято и не го навличам излишно в по-студеното време. Единственото, което му давам за момента, когато го налегне по-сериозна хрема (при него забелязвам, че преминава лесно в задна хрема и го мъчи през нощта), са едни хомеопатични глобули, които са точно за такива сиптоми - течащо носле и кашлица и му повлияват доста добре - за 2-3 дни отшумява. Не е пил АБ до сега, надявам се силно и да не се налага.
Ще следя следващите включвания по темата. Интересно ми е какво практикувате! Бъдете здрави всички! Flowers Hibiscus

# 19
  • Мнения: 1 024
Скрит текст:
Здравейте! Включвам се и аз по темата, защото ММ преди няколко дни ми спомена за наближаващия грипен сезон и да съм обмислела въпроса, да даваме на малкия (2г4м) някакъв имуностимулант - той предложи Ескимо рибено масло. Аз като цяло съм против всякакъв вид лекарства, които да се приемат без видима причина и нужда. Разбира се, ако се налага прием и е нещо сериозно - ДА, но не и просто защото подсмърча или подкашля леко. Рибеното масло, като хранителна добавка има своите ползи, но малкия обожава риба и яде поне 2 пъти в седмицата, та от тази гледна точка си мисля, че той си набавя от храната необходимото, конкретно по въпроса за този имуностимулатор.
П.С. Всякакъв вид имуностимулатори са напълно непознати за мен, дори този предложен от ММ не съм отваряла да погледна какво точно представлява....

Като ви чета, относно каляването, се замислих за самата себе си, когато бях дете. Ами аз ходех постоянно боса, родителите ми имаха апартамент на морето и всяка година се ходеше минимум по 2 пъти за по минимум 2 седмици, зимата никога не съм била навличана с катове дрехи, чорапогащниците също бяха табу за мен. И до сега аз избягвам всякакъв прием на лекарства и много рядко боледувам. Ходя доста леко облечена всесезонно.
Съответно опитвам да налагам това си мислене и у дома и да прилагам практиките за каляване и на сина си. Ходи бос по цяло лято и не го навличам излишно в по-студеното време. Единственото, което му давам за момента, когато го налегне по-сериозна хрема (при него забелязвам, че преминава лесно в задна хрема и го мъчи през нощта), са едни хомеопатични глобули, които са точно за такива сиптоми - течащо носле и кашлица и му повлияват доста добре - за 2-3 дни отшумява. Не е пил АБ до сега, надявам се силно и да не се налага.
Ще следя следващите включвания по темата. Интересно ми е какво практикувате! Бъдете здрави всички! Flowers Hibiscus

Бихте ли споделили какви са тези глобули, ако сметнете за неуместно може и на лично съобщение. Благодаря!
Записвам се да следя с интерес темата!

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 13:41 от Не се сърди, човече

# 20
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Бихте ли споделили какви са тези глобули, ако сметнете за неуместно може и на лично съобщение. Благодаря!
Записвам се да следя с интерес темата!
Глобулите са на немския хомеопатичен съюз (deutsche homöopatische union DHU) в нашия случай Luffa operculata D12, но е добре да бъдат предписани от хомеопат, защото има различни разновидности с различна дозировка и според възраста на пациента.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 13:41 от Не се сърди, човече

# 21
  • Мнения: 117
Във връзка със споменатото по-горе, преди 40 г., особено с редовни закаляващи ходения на море и/или планина, не е имало никаква необходимост от добавки и витамини. Но това е било 1980 г., когато живеехме в съвсем различна държава на съвсем различна планета. Дишаше се по-чист въздух, ядеше се по-прясна и без ГМО храна, в която нямаше глюкозо-фруктозен сироп, ГМО соя и палмово масло и др. подобни съставки, децата не бяха подтиснати от мобилни мрежи и електронни устройства. Всичко това водеше до естествен по-силен имунитет, все пак. Но в днешните времена, имайки предвид заниженото качество на хранителните продукти, освен ако нямаме на терена майка супер орлица-терминатор, която умело и скоростно забърква разнообразни манджи, отвари и еликсири от органични био съставки и децата нямат време да си поемат дъх от спорт на открито, то е по-добре да се вземат витамини и хранителни добавки от типа на черен бъз, мед, рибено масло, ехинацея, джинджифил и т.н.

# 22
  • Мнения: 46 492
Във връзка със споменатото по-горе, преди 40 г., особено с редовни закаляващи ходения на море и/или планина, не е имало никаква необходимост от добавки и витамини. Но това е било 1980 г., когато живеехме в съвсем различна държава на съвсем различна планета. Дишаше се по-чист въздух, ядеше се по-прясна и без ГМО храна, в която нямаше глюкозо-фруктозен сироп, ГМО соя и палмово масло и др. подобни съставки, децата не бяха подтиснати от мобилни мрежи и електронни устройства. Всичко това водеше до естествен по-силен имунитет, все пак. Но в днешните времена, имайки предвид заниженото качество на хранителните продукти, освен ако нямаме на терена майка супер орлица-терминатор, която умело и скоростно забърква разнообразни манджи, отвари и еликсири от органични био съставки и децата нямат време да си поемат дъх от спорт на открито, то е по-добре да се вземат витамини и хранителни добавки от типа на черен бъз, мед, рибено масло, ехинацея, джинджифил и т.н.
И тогава, и сега, изнежването има основна роля. Ако него го няма, другите фактори не оказват голямо влияние. Поне според моя опит.
За съжаление в България си имаме едни вярвания за прословутата настинка и още не могат да се преодолеят. Но определено майките орлици са много по-малко.
Скрит текст:
Наблюденията ми за едно време и сега са коренно различни.
Навличаха ни много, не ни даваха да пием студено, сладоледът беше мираж, освен през лятото. За всеки сопол пиехме антибиотик. На морето бях от малкото деца, които ги оставяха да се къпят свободно (благодарение на баща ми). Повечето ги вкарваха за малко и изкарваха, че ще настинат.
Не съм дишала чист въздух, в моя град няма централно отопление и от твърдото гориво не можеше да си поемеш въздух. Последните 10-15 г. много хора минаха на газ и климатици и разликата е огромна.
И аз, и всички около мен боледуваха много. Вадиха ми сливици, защото положението съвсем се влоши. И беше масово, сега рядко се стига до такава операция. После като станах по-самостоятелна, на излизане от нас махах шапката, ръкавиците и шала, обличах се по-леко под якето, тайно спрях да слагам чорапогащник под панталона, започнах да пия студено и нещата коренно се промениха.
Дъщеря ми от малка я гледаме така и въпреки всичкото изядено ГМО и т.н., не боледува.

И се готви много, 90% от близките ни приятелски семейства ядат основно домашна храна и то истински ястия, не суха храна.
Едно време като съм ходила на гости в приятелчета масово им оставяха за обяд кренвирши, сандвичи, печен салам ("Камчия" май се казваше), готвеше се с много сол и пържено.

Общи условия

Активация на акаунт