Avène, Bioderma, Биотрейд, Eucerin и друга аптечна козметика

  • 21 377
  • 268
  •   1
Отговори
# 240
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Биодерма Хидрабио и Ла Рош бих препоръчала аз. Сега ще потърся и снимки Hands V

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 15:56 от * SUPERMAMА *

# 241
  • Мнения: 2 523
Здравейте, идвам с малко странен въпрос аз. Joy
Със страшно бяла и чувствителна кожа съм, на която ѝ понасят много малко продукти като цяло. От глупост се сдобих с втора степен изгаряне на морето (не пестих от слънцезащита) и в опита си да облекча положението влязох в първата аптека и освен Пантенол купих и мляко за след слънце на Биодерма (това: https://galen.bg/bioderma-fotoderm-apre-soley-mlyako-500ml-promo).
Мина ми вече, “спасена” е кожата доколкото може, наистина ме облекчиха и двата продукта и реших да продължа да хидратирам с млякото. Проблемът обаче е, че в момента, в който го нанеса на тялото си става лепкаво. Не прекалявам с количеството, масажирам, за да попие по-лесно и бързо, кожата е ужасно суха, но въпреки това лепна цялата след нанасяне.
Та, на въпроса - дефектен продукт ли съм избрала, кожата ми не го понася или всичко си му е наред просто аз нещо правя грешно?

# 242
  • Мнения: 3 640
На мен всички лосиони за след слънце ми лепкат, затова спрях да ги използвам. Мажа се с крем на Neutrogena и съм много доволна.

# 243
  • Мнения: 4 144
Здравейте, идвам с малко странен въпрос аз. Joy
Със страшно бяла и чувствителна кожа съм, на която ѝ понасят много малко продукти като цяло. От глупост се сдобих с втора степен изгаряне на морето (не пестих от слънцезащита) и в опита си да облекча положението влязох в първата аптека и освен Пантенол купих и мляко за след слънце на Биодерма (това: https://galen.bg/bioderma-fotoderm-apre-soley-mlyako-500ml-promo).
Мина ми вече, “спасена” е кожата доколкото може, наистина ме облекчиха и двата продукта и реших да продължа да хидратирам с млякото. Проблемът обаче е, че в момента, в който го нанеса на тялото си става лепкаво. Не прекалявам с количеството, масажирам, за да попие по-лесно и бързо, кожата е ужасно суха, но въпреки това лепна цялата след нанасяне.
Та, на въпроса - дефектен продукт ли съм избрала, кожата ми не го понася или всичко си му е наред просто аз нещо правя грешно?
Имам и се мажа с Апре солей от години, не ми е лепнело до сега.
А пантенол не съм пробвала никога, не знам как е там.

# 244
  • Мнения: 420
Здравейте, идвам с малко странен въпрос аз. Joy
Със страшно бяла и чувствителна кожа съм, на която ѝ понасят много малко продукти като цяло. От глупост се сдобих с втора степен изгаряне на морето (не пестих от слънцезащита) и в опита си да облекча положението влязох в първата аптека и освен Пантенол купих и мляко за след слънце на Биодерма (това: https://galen.bg/bioderma-fotoderm-apre-soley-mlyako-500ml-promo).
Мина ми вече, “спасена” е кожата доколкото може, наистина ме облекчиха и двата продукта и реших да продължа да хидратирам с млякото. Проблемът обаче е, че в момента, в който го нанеса на тялото си става лепкаво. Не прекалявам с количеството, масажирам, за да попие по-лесно и бързо, кожата е ужасно суха, но въпреки това лепна цялата след нанасяне.
Та, на въпроса - дефектен продукт ли съм избрала, кожата ми не го понася или всичко си му е наред просто аз нещо правя грешно?
Имам и се мажа с Апре солей от години, не ми е лепнело до сега.
А пантенол не съм пробвала никога, не знам как е там.

Аз също няколко години ползвам апре солей и ми е много любим продукт. Използвам го не само след излагане на слънце, а цяло лято и докато си го изхабя есента. Никога не съм имала проблем с лепнене.
Бих те посъветвала да слагаш по-малко количество, но не съм сигурна, че проблема е в това, защото аз не съм със суха кожа, случвало се е да нанеса много случайно, но просто разнасям по-старателно и не е имало проблем.
Ползваш ли други продукти за тяло? Още от самото начало ли ти лепнеше или в последствие започна ?

# 245
  • Мнения: 2 523
Благодаря ви за отговорите, дами. Heart

Уж гледам да не прекалявам с количеството и хубаво го масажирам в тялото. На цялата ръка разнасям горе-долу количество колкото бобено зърно. Joy (Голямо обяснение)

Основно използвам за тяло това: https://www.notino.bg/la-roche-posay/lipikar-fluide-urea-5-uspok … nogo-sukha-kozha/ и съм нямала такъв проблем досега. А иначе лепненето с този продукт започна от самото начало, с първото нанасяне още. Охлади и успокои кожата, когато го нанесох. Облякох обаче памучна тениска, за да не ми дразни на кожата и беше адски приятно, когато буквално ми залепна за гърба. Rolling Eyes

# 246
  • Мнения: 28 479
Здравейте момичета!
повече от 15 години ползвам само аптечна козметика и съм изключително доволна.
Идвам с конкретен въпрос, ползвал ли е някой с мазна кожа този слънцезащитен, прави ли кир ефект, доста ли е мазен, образува ли пъпки. Дават го за комбинирана и мазна кожа?
https://salvia.bg/bg/slncezashhitni-kremove/36415--bioderma-phot … 701129802731.html

# 247
  • Мнения: X
Не прави кир ефект при мен. Покритието е много добро и не мърда цял ден. Много е сух, обаче и трябва много бързо да се нанася, защото съхне светкавично и трудно се разнася. Има мострени флакончета в аптеките, поне на ръката го пробвай. Положиш ли го правилно и бързо, има перфектно покритие и стои много добре. Можеш да си с него на плаж, няма да помръдне. Самият крем изобщо не е мазен. Пъпки... ми се струва, че е доста индивидуално. Не съм го носила толкова дълго време, че да кажа, но за времето, което го носих миналото лято, нямам поражения по кожата.

# 248
  • Мнения: 6 699
Photoderm на Биодерма са с нови опаковки, нови формули и съставки.
Този от линка на аптеки Салвия е новия 50 фактор.
Имат и някакъв 30 фактор без цвят специално за мъже.
Не съм пробвала още тестери, но разбрах от колежки, че новите формули са страхотни, попиват по-добре и са леки спрямо предходните photoderm.
Единия от видовете е с 3 цвята. Този минералния мисля, че беше само два преди.
Като цяло слънцезащитата на Биодерма е най-хубавата на БГ пазара.

# 249
  • Мнения: 4 014
Здравейте! Търся си измивна пяна или нещо щадящо за нормална към суха кожа. Ползвала съм розовия SVR, но много ми изсушаваше, също и Ла Рош, а Виши съвсем. Иска ми се да си взема нещо от което няма да чувствам опъване, а кожата ми ще е мека и чиста.
Какво можете да препоръчате?
Бюджет до 50 лева.

# 250
  • Мнения: 18 298
Ей това харесвам

# 251
  • Мнения: 3 729
Слънцезащитните на Авен също са с нови опаковки, нови състави и, разбира се, нова цена.
Заредени са вече по аптеките, тестери няма. Когато сменяш състава, е редно да дадеш шанс на потребителите да преценят дали новия продукт ги устройва.

# 252
  • Мнения: 942
Обожавам го! Най-добрият измиваш гел!

# 253
  • Мнения: 28 479
И аз много харесвам медения измиващ на Нюкс, не суши изобщо кожата!

# 254
  • Мнения: 2 210
В нотино го гледах намален. Този от 200мл.

Общи условия

Активация на акаунт