Август месец най-любим,чакам с нетърпение деня незабравим! Тема 12

  • 25 605
  • 665
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 355
Аз съм на 44-ти ден от операцията и още не са спрели да ми текат тия гадни лохии. Даже онзи ден течеше ярко червена кръв, та се бях уплашила и ходих на преглед 😬А на мен ми бяха изчезнали почти напълно, направо е ужас...

# 616
  • Мнения: 35 135
На мен пък ми се скраха, че много е качил за месец и трябва да озаптя храненето Sad Да ама той много бързо огладнява. А като е гладен...целият квартал разбира.
Как да направя пауза от 22 до 6? Иначе се буди в 2 ама педиатърката казва да не го храня тогава..Е как? Каза мъжът ми да го обгрижва тогава, можели да има ефект. Големият ми син лесно го свикнаме да не яде през нощта ама тук ще е мъка.
Пийк, може ли да споделиш как го приучихте големия ти син да пропуска нощното хранене?
До дете си е...
Ние много го дундуркахме на ръце, давахме вода и будувахме с него. Но за него сънят беше над храната.
При бебо е обратното и там ще видим много, много зор.

# 617
  • Мнения: 61
Зайка_Байка, честито бебче! Да е живо и здраво, много щастие и късмет, много да ви радва! Бързо възстановяване на теб!

За кашлянето - и нашата беба покашля от време на време и ми прилича повече на задавяне, но на нея й се запушва и носът от време на време (и си мисля, че може и от това да е). За носа, когато е запушен - слагам физиологичен разтвор.

И на мен при натоварване, кашляне се засилва течението, което по принцип е кафяво и за малко повече от ежедневна превръзка (30-ти ден, иначе е малко е като количество).

Молитвата на 40-я ден - смятам да я направим. За такава погача за пръв път чувам от вас, но няма да правим. Нашите роднини повечето вече идваха на гости. И останалите постепенно ще идват, но наведнъж ще ни дойде в повече, макар че е по-добре от друга страна.

За пъпчиците - почиствам лицето с чай от лайка (макар че съм чела, че е алерген, но тя все пак не го пие) и мажа със Судокрем (някоя от вас беше писала за него) и поне се успокоява кожата почти веднага след Судокрема - пъпчиците не са махат, но не са толкова възпалени. На племеника като беше бебе почистваха пъпчиците с лайка, а ние на баткото слагахме крем Елоком, но докато не им дойде времето, не се махнаха.

Вие като вадите децата навън - държите ли ги на директна слънчева светлина и ако да - колко време или стоят на сянка?
Защото аз беба я държа на сянка - най-много на шарена сянка и то рано сутринта. Вчера понеже вече е на месец си позволих за по-малко от 5 минути да я подържа на слънце, но се притеснявам, защото педиатър ми беше казал за баткото дори и рано сутринта да го вадя навън - да слагам слънцезащитен крем, я някой от вас беше писала, че са още малки за такива кремове (и аз мисля така, защото знам че са вредни, но и слънцето е опасно и съм в чуденка).

# 618
  • Мнения: 337
Аз съм на 44-ти ден от операцията и още не са спрели да ми текат тия гадни лохии. Даже онзи ден течеше ярко червена кръв, та се бях уплашила и ходих на преглед 😬А на мен ми бяха изчезнали почти напълно, направо е ужас...

Да и при мен е нещо подобно. Даже 1 съсирек падна преди малко, а преди това не беше чак така. Та се стреснах какво става, тъкмо им виждах края миналата седмица и сега пак наново 🤔

# 619
  • Мнения: 1 126
В социалните подавах и в общината.
В социалните попълних декларация и ми искаха само лична карта. Нямаме брак и на таткото никакви данни не съм попълвала.
В общината- копие на дипломи за минимум средно образувание на двама родители, копие на акт за раждане на детето, IBAN, лична карта. Там таткото се занимаваше.
Момчета, има ли фейсбук група на темата? Участвам в групата на каката и е много приятно и лично.
Това за 2  различни помощи ли е или за една и съща🤔
Две различни помощи. Едната е от социалните , за второ дете 500-600лв, а от общината (Попово) 1000лв. Приеха ни документите и чакаме писмо с отговор.
И бележка от ЛЛ за ваксините имаме, тя беше за социалните.

# 620
  • Мнения: 782
В социалните подавах и в общината.
В социалните попълних декларация и ми искаха само лична карта. Нямаме брак и на таткото никакви данни не съм попълвала.
В общината- копие на дипломи за минимум средно образувание на двама родители, копие на акт за раждане на детето, IBAN, лична карта. Там таткото се занимаваше.
Момчета, има ли фейсбук група на темата? Участвам в групата на каката и е много приятно и лично.
Това за 2  различни помощи ли е или за една и съща🤔
Две различни помощи. Едната е от социалните , за второ дете 500-600лв, а от общината (Попово) 1000лв. Приеха ни документите и чакаме писмо с отговор.
И бележка от ЛЛ за ваксините имаме, тя беше за социалните.
Благодаря,
А за София само от социалните ли има помощ?
Беба не я излагам директно на слънце или ако не хване, само леко крачетата...
И на нас ни е запушен носа сякаш. Общо взето ми е много зор това обличане. Ок като е навън сме по боди с къс ръкав, но в нас е чуденка. А през нощта отваряме прозореца в съседна стая и тогава грам не знам дали е ок облечена ( боди с дълго ръкавче , ританки и  една двойна пелена)
Тази нощ реших, че щом на мен ми е студено значи и на нея , и и метнах още едно одеалце 😑😑😑

# 621
  • Мнения: 1 355
Аз пък решавам, че щом на мен ми е горещо и се потя, значи и на Северина ѝ е топло 😃 Затова - боди с къс ръкав, чорапки и едно по-плътно одеялце 😃

# 622
  • Мнения: 2 004
Кошмарна нощ изкарахме ние.
Не бяха колики, не знам какво му стана на това дете. С колата го разхождахме по нощите и като се прибрахме пак рев.
Сега някой ремонт прави и кърти нещо под нас.
Малкият естествено се буди. Идва ми да сляза долу и да убия някой, както сме недоспали и двамата Rage
Лохии нямам вече. 30 и някой си ден съм.
То от доста време бяха съвсем малко, но вече окончателно спряха.

# 623
  • Мнения: 591
Днес ходихме на ортопед, потвърди че са ни  наред крачетата. Реших да я заведа и на очен, заради секрета и сълзенето на едното око. Оказа се запушен слузен канал, от което се страхувах. Ще капвам капки и да правя масаж, за да спукам тази мембрана  докато е още нежна иначе за напред нещата ще станат по- сериозни.

# 624
  • Мнения: 854
Може ли някой да сподели на 5 седмици колко мл. мляко давате/сте давали. Кога мислите да минете на 6 хранения? Днес питах педиатърката, тя горката нищо не ми обясни. Да се водя по детето ми каза. На кутията на АМ пише, че на 5 седмици 170 мл. трябва да се дават, което ми се вижда безумно много, при положение, че от 2 дена насам сме на 120 мл. Вече не мога да изцеждам повече от 90 мл. и дохранвам с АМ. Онзи ден я оставих да суче, след това я мерих - беше изяла само 40 мл. Ще си умре от глад горкото.

Иначе сме качили 1,3 кг. и сме порастнали 5 см. 😍

# 625
  • Мнения: 2 004
Аз моя изобщо не го знам колко яде.
Като е гладен, давам му.
Едва ли изяжда по 170мл на хранене, при положение, че днес едва изцедих 50мл от гърда, за да му разтворя пандата.

# 626
  • Мнения: 819
По колко ви стоят будни бебетата през деня? Ние от няколко дни имаме голям проблем със съня през деня. Прави една пауза от 4 часа без сън. Люшкаме я, пеем и, но не може да заспи, а и се спи. Следователно се превъзбужда и после е голям ужас.

# 627
  • Мнения: 2 004
През деня е добре. По час пауза има между заспиванията.
Но вечер е ужас.
Вчера например от 19ч. беше буден и е заспал след 2 през нощта.
Ужасно много му се спеше, но само в колата заспа. Като се прибрахме отново се събуди и отново с рев.

# 628
  • Мнения: 733
Последните няколко дни изобщо не може да заспи между храненията през деня. Трябва да я нося в слинга или ако сме с количката навън.

# 629
  • София
  • Мнения: 799
Кити, нашата кара 6та седмица и си яде по 120 мл. Даже не винаги изяжда всичко и силно ме съмнява и да й дам 150, че ше ги изяде. 170 мл. според мен е ааадски много за 5-седмично бебе Thinking

Относно спането през деня- има дни като вчера, в които си заспива самичка след почти всяко ядене и има дни като днес, където цял следобед будува. Затваря очи за 5 мин и се събужда с рев. Още не съм открила някаква закономерност кое предизвиква спане и кое будуване. Може би зависи как е коремчето и коликите.

Общи условия

Активация на акаунт