Август месец най-любим,чакам с нетърпение деня незабравим! Тема 12

  • 25 632
  • 665
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 004
Моят май не е карал жълтеница, защото го изписаха - 30гр. от рожденото тегло.
Веднъж излизах сама с него в квартала. Притеснено ми беше.
Мисля, че е мъничък още и се плаши и впечатлява от всичко. Днес излизахме и сега е много нервен. Буди се с рев, нервничи докато яде....
Сега го оставих да спи върху мен поне малко да поспи, за да не е още по-нервен през нощта.

# 586
  • Мнения: 35 168
На мен пък ми се скраха, че много е качил за месец и трябва да озаптя храненето Sad Да ама той много бързо огладнява. А като е гладен...целият квартал разбира.
Как да направя пауза от 22 до 6? Иначе се буди в 2 ама педиатърката казва да не го храня тогава..Е как? Каза мъжът ми да го обгрижва тогава, можели да има ефект. Големият ми син лесно го свикнаме да не яде през нощта ама тук ще е мъка.

# 587
  • Мнения: 620
И аз се чудя на тези режими...възрастен човек може да търпи глад ама върви обясни на малко бебе,че трябва да стои гладно.. то не търпи и като не може да обясни , разбира се,че ще плаче. И аз като съм гладна съм адски нервна...

# 588
  • Мнения: 35 168
До дете си е. Големия ми син обича да спи пред това да яде. Малкия предпочита да яде , пред това да спи Wink

# 589
  • София
  • Мнения: 799
На мен пък ми се скраха, че много е качил за месец и трябва да озаптя храненето Sad Да ама той много бързо огладнява. А като е гладен...целият квартал разбира.
Как да направя пауза от 22 до 6? Иначе се буди в 2 ама педиатърката казва да не го храня тогава..Е как? Каза мъжът ми да го обгрижва тогава, можели да има ефект. Големият ми син лесно го свикнаме да не яде през нощта ама тук ще е мъка.
Пийк, може ли да споделиш как го приучихте големия ти син да пропуска нощното хранене?
Нашата госпожица си прави една дълга пауза от 21:00 до към 01:30-02:00 и аз искам да изместя тази пауза да е от 00:00 - 05:00 например, за да можем по-спокойно да спим, защото тя като заспи в 9, на мен още не ми се спи, за да си легна с нея и отиде спането и почивката.

Аз реших да направя молитвата, защото съм вярваща и така го усещам. Всичко е въпрос на лична нагласа, вярвания и традицио в семейството. Иначе реших да направя погача, но с ограничен брой хора. Ще събера двете баби и 4 приятелки и това е.

# 590
  • Мнения: 2 004
И ние ще правим погача. Исках само молитва, ама всички ревнаха "не можело" Scream
И за да ми е мирна главата, викам айде.
Тъкмо част от родата на мъжа ми ще го видят и поне ще е на един път, а не един по един да идват.
Ние цяла нощ не сме спали Head Band

# 591
  • Мнения: 819
Привет! На някой случва ли му се, като храни бебче от шише, изяжда например 30-40мл, после започва да нервничи, да рита, да бута и тн. Оригваме се (през това време плачем и нервничим, разбира се), малко се люшкаме и после пак предлагам шишето. Ако имаме късмет, го приема. По принцип се кърмим, но имаме едно или две хранения от шише. На месец сме вече. Cold Sweat

# 592
  • Мнения: 591
Ние качихме  за месец килограм и е вече 4,200, но ние спаднахме доста в болницата и дефакто е+ 650 грама от рожденото тегло. Само на кърма сме.
Майките с лакомите деца наистина е хубаво да понамалят темпото, но как?
Ние правим една по - дълга пауза сън нщно време. От 22- 02,03 и после почва да се буди на два часа. От самосебе си очаквам да се регулира съня, но ще видим, сама съм и нямам сили да налагам режим.

# 593
  • Мнения: 2 004
Редовно ми ги прави тия номера.
И на гърда като го сложа пак същата работа- по някое време почва да мрънка, да я плюе, да се нерви и да не може да захапе пак, мести я с ръце, чудо направо....
Като го махна, почва да се дере, че е гладен още. Няма угодия.
И днес пак на рамото ми спи.
Пак е неспокоен нещо.

# 594
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
При нас нощ с нощ няма еднаква. Направо като ви слушам за паузи в точно определени часове, ми се струва толкова хубаво 😄 имате малка възможност да се настроите и вие за почивка в тези часове, предполагам.
Нашият може да яде 24/7 и никога не спира сам като се е наял. Само ако заспи докато яде, но иначе това е времето, в което той винаги е спокоен. Ние за 3 седмици сме качили почти килограм и аз много се радвам, защото си мислех, че не се наяжда и затова все търси храна, а той просто обича да си хапва и мама да го гушка. 😄
Още не сме излезли на разходката, за която ви питах вчера, защото цял ден рева, а после спаха сладко, сладко с баща си и реших да не си играя с късмета. Ще видим днес Hands Pray

П. С. За кърмещите мами:

😄

# 595
  • Мнения: X
Привет! На някой случва ли му се, като храни бебче от шише, изяжда например 30-40мл, после започва да нервничи, да рита, да бута и тн. Оригваме се (през това време плачем и нервничим, разбира се), малко се люшкаме и после пак предлагам шишето. Ако имаме късмет, го приема. По принцип се кърмим, но имаме едно или две хранения от шише. На месец сме вече. Cold Sweat

Същата работа! Дали от шише или от гърда все тая...гърчи се като червейче 😂
Моя тиранозавър днес прави 40 дни 😍
Тамън се върнахме от църквата, беше много мирен и кротък 🙃
Следобед ще дойдат 4 приятелки с децата си, не мисля да правя сватба 😋

# 596
  • Мнения: 443
Моето бебе от ден 1 си прави 6 часа почивка  Първите дни ни караха да го будим, че е много дребен да пропуска, ама то едва ставаше милото, будя, щипя, нищо. Накрая не успея и да го нахраня, понеже си затиска устичката. После като започна да наддава ни казаха да го оставяме, че в началото спадаше на тегло. Нашата педиатърка каза, че средно по 170 грама трябва да наддава седмично. Малкият, въпреки че имаше трудности с наддаването, не го тъпча. Понеже храня от гърда и след това дохранвам с изцедена кърма от около 20 до 60 мл, първо давах по 60, понеже мислех че не се наяжда от мен, а той повръщане на фонтан. Сега намалих на 20 - 30 и да пу пу, не повръща въобще. Като намалих дозата, първо нервничи, яде ръце, мрънка, ама след 5 минути изглежда му сляга храната и се успокоява. Взех кантар и гледам поне 100 мл да е изял. Не меря всеки път, че иначе ще се побъркам 😃Иначе имам чувството, че и 1 литър да му давам на ядене, ще го изяжда, въобще няма преценка кога да спре. Ние на 3 седмица си върнахме рожденото тегло, голяма мъка с това ядене беше, не че не яде, ама изглежда не съм имала кърма, но странното е, че си акаше след всяко ядене. Сега май се регулира кърмата и горе-долу стига, много рядко Давам АМ.
Днес господинът си направи почивка от около 8 часа 🤯 Предния ден рева няколко часа без сън, та откара от 10 до 5 и нещо 😃 Аз трябваше да ставам в 1 за цедене, имах аларма, събуждам се в 5, телефонът на земята, всички спят 🤣 Гърдите ми ще се пръснат. 
Ние другата седмица сме на молитвата. Пада се делничен ден, в неделя ще направим и събирането. Ще са баби и лели, приятелките ми са далеч, така че няма кой да извикам 😒😑

Аз не съм го изкарала по улиците още, тука ми гръмнаха главата, не можело, та не можело. Само по двора обикаляме и това е. Ще изчакам 40 дни и ще излезем по белия свят, а и на мен ще ми е с една идея по-спокойно, макар че по нашите улици ще му се разтресе малкото мозъче в количката 🤣
Момичета, ходихте ли на ортопед? Кога точно трябва, ние сме на месец и още не съм записала час 🤔 А знам, че се ходи на първия месец.

# 597
  • Мнения: 2 004
На мен вчера на първата консултация ми дадоха направление.
Сигурно другата седмица ще го заведем.

# 598
  • Мнения: 788
Аз утре ще я водя на консултация и също се притеснявам, че наддава доста. Изписаха ни 3,650, две седмици след това при ЛЛ беше 4,050, а преди няколко дни се теглих с нея на нашия кантар и излиза, че е 5,100. Пораснала е със 7 см. Как мислите, много ли е за месец?
До онзи ден беше предимно на кърма и само едно или две хранения на денонощие давах АМ, но рязко ми намаля кърмата и ще започваме предимно на АМ за съжаление.
Аз също не знам как да я накарам да прави по-големи паузи, то е страшен рев като огладнее. Вечер прави една пауза от 5-6 часа , като я нахраня в 8-9 до 2-3 спинка, но после яденето на 3 часа е неизбежно, като часовник е.

# 599
  • София
  • Мнения: 799
Ние ходихме на ортопед още на втората седмица, защото АГ-то ни препоръча поради много странната форма, в която са й били краченцата като се роди. Но иначе и аз знам, че около първия месец се ходи.

Ванеса, нашата беше качила 1100 гр. и  порастнала с 4 см. за един месец. Педиатърката каза, че е в норми. Предполагам, обаче, че е индивидуално за всяко човече и зависи колко голямо се е родило.

Ние сме по улиците от втората седмица. Слава Богу имам подкрепата на майка ми за това, а и мисля че детето се успокоява като е навън. Марая, няма нищо стршно. Даже се настрой за почивка и разсейване. Аз си слагам слушалки, слушам си музика, наслаждавам се на разнообразието и ако беба заплаче и огладнее- обратно към вкъщи и толкова. Най-естественото нещо е да чуеш ревящо бебе в количка, така че едва ли хората ще ти обърнат внимание, ако това те притеснява. Hug

Общи условия

Активация на акаунт