Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Препоръчайте ми книга като ... - тема 3

• 6 525
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
# 46
Здравейте, можете ли да ми препоръчате книги за управлението на Династията Романови?

Предвид факта, че династията е управлявала три века, може ли малко да уточните кои владетели или поне кои периоди са ви интересни, и най-вече какви книги търсите - исторически съчинения, биографии, мемоари, художествена литература или някакви популярни обзори? Защото владетелите на Русия от тази династия са 22-ма с регентите, само за Петър Първи  например има тонове литература, отделно огромната част от руската класика е създадена и отразява живота по време на царуването на някой от Романови.

Интересува ме дали има нещо като поредица, художествена литература по-конкретно?
Прочетох поредицата за Династията на Тюдорите на Филипа Грегъри и ми се чете нещо подобно.

# 47
  • София
Интересува ме дали има нещо като поредица, художествена литература по-конкретно?
Прочетох поредицата за Династията на Тюдорите на Филипа Грегъри и ми се чете нещо подобно.

Има поредица "Романовы. Династия в романах" на Борис Тумасов, но не е преведена на български. За съжаление, и поредицата "История России в романах" не е превеждана на български, въпреки че съдържа някои много интересни книги. От наличните на български бих препоръчала книгите на Анри Троая - "Екатерина Велика", "Павел I",  "Александър Първи - победителят", "Александър II",  "Распутин" и т.н.
От художествената литература препоръките са ми за:
Алексей Толстой - "Петър Първи"
Валентин Пикул - "Фаворитът" (за Екатерина II)
Александър Дюма - "Учителят по фехтовка" (за времето на Павел, Александър I и Николай I)

# 48

Има поредица "Романовы. Династия в романах" на Борис Тумасов, но не е преведена на български. За съжаление, и поредицата "История России в романах" не е превеждана на български, въпреки че съдържа някои много интересни книги. От наличните на български бих препоръчала книгите на Анри Троая - "Екатерина Велика", "Павел I",  "Александър Първи - победителят", "Александър II",  "Распутин" и т.н.
От художествената литература препоръките са ми за:
Алексей Толстой - "Петър Първи"
Валентин Пикул - "Фаворитът" (за Екатерина II)
Александър Дюма - "Учителят по фехтовка" (за времето на Павел, Александър I и Николай I)

Много благодаря! 🤗

# 49
  • София
Бихте ли ми препоръчали нещо като "Атлас изправи рамене"? Не точно като сюжет, а като замисъл. Чете ми се книга за рационалното мислене и човешкия дух.

# 50
Удхаус, Джералд Даръл... По-жизнерадостна и оптимистична проза трудно може да се намери.
Ако говорим за жизнерадостна проза, препоръчвам с две ръце Алекзандър Маккол Смит. В момента съм на втората му книга - "Сълзите на жирафа". И е за Африка. Но жената май не иска това.

# 51
Чете ми се книга, подобна на " Не без дъщеря ми". Задължително да е свързана с исляма, или поне да е разказ за типично битовите сблъсъци на две различни религии.

# 52
Четох препоръки за "Моята орис" от Паринуш Сании. Още не съм стигнала до нея, но звучи интересно.

Общи условия

Активация на акаунт