Нашите орхидеи – тема 31

  • 32 834
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 623
Това е излишен стрес за растението. Ако няма нужда, не бих я вадила от корите. Защо искаш да махаш корени, аз разбрах, че те са си наред?

# 676
  • Мнения: 523
Мисълта ми беше да я огледам като хората, корените ги гледах само през самата саксийка. Бяха си сребристи, но не съм сигурна навътре как е ситуацията. Няма да я пипам за сега. Ще я оставя да се съвземе.

# 677
  • Мнения: 6 391
Само това имам като домашен цъфтеж в момента - две цветчета, но пък успяват да ароматизират цялата стая:
Скрит текст:
Цветоносите на останалите са от 0,5 до 30 см. Има да си чаааакам... Joy

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 2 151
Честита Коледа Hug

Скоро няма да цъфне Роял блуто от сина реших да го хвана на пръчка, но аз съм виновна че не ползвах щипки а едни кукички дето се подпъхва цветоноса и резултата е този. Имало да става стана...Cry
И да не е само лошо

# 679
  • Мнения: 6 391
Ех, жалко... Много е вероятно да развие разклонение от някое от коленцата.

Наскоро и аз прихващах много цветоноси. Използвам няколко вида прикрепвачки, както и панделки, ластици... Joy

# 680
  • Мнения: 6 565
Честита Коледа! С пожелания за здраве и..много цъфнали орхидеи:-)
Влизам с въпрос-имам ново растение.
Освен че е дендробиум, нищо повече не пише на етикетчето и съм в шах😒
Искам да се ориентирам във вида, за да попрочета как да я обгрижвам. Надявам се да ме насочите:-)

# 681
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 100
Дендробиум фалеанопсис.

# 682
  • Мнения: X
Честита Коледа!
Моите цветоноси си растат и започнаха да образуват пъпки. Нещо странно е станало с едната орхидея, от едно място две пъпки, чудно ми е как ще изглежда като цъфне Confused

# 683
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 370
изглежда много интересно - ще чакаме да я видим  цъфнала Simple Smile

# 684
  • Мнения: 2 940
Ох, maya_76, мен ме заболя сърцето, за теб незнам. Rolling Eyes

Аз да ви питам, доосветявате ли вашите орхидеи? Аз си мисля, че ги доосветявам, но ММ ме попари, че нищо не пръвя с тая LED крушка дето съм слижила. Pensive

Още съм в чудека за моят хилав цветонос и пъпки, които вехнат. Възможно ли е от това, че нощната и дневната тепературиа са в много близки граници, да не кажа, че почти няма разлика.  Освен това, че са в близост до прозореца, но това са едва няколко градуса само +/- 5-6.

# 685
  • Мнения: 14 000
Имаме материал за доосветяването - какви крушки, колко, какво отстояние, лумени/ луксове и т. Н.

# 686
  • Мнения: X
Sysly моите са на цветарник пред прозореца. Дневна / нощна температура няма разлика при мен (20-21°). Издължиха се около 30см и почнаха да вадят пъпки. Не ги доосветявам допълнително.

Последна редакция: сб, 26 дек 2020, 19:41 от Анонимен

# 687
  • Мнения: 5 623
При мен също няма разлика в дневни и нощни температури, на фаленопсисите не съм забелязала да им пречи това. Даже ми се струва, че предпочитат на по-топло през цялото време.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 2 151
От китайчетата си купих лед лампа 45 вата колко лумена е незнам.




Доосветявам ги когато е мрачно на вън и само в хола.

Според вас от отчупения цветонос дали нещо може да изкара, спяща пъпка....

# 689
  • Мнения: 2 940
Благодаря, момичета, изчетох доста за осветяването, беше ми любопитно като личен опит и дали има ефект.
Ама и аз какво искам, още няма година откакто ги имам и искам обилни цъвтежи!
Спирам да ги мисля, за сега са живи, здрави, имат активни коренчета и нови листета. То за всичко си има време, ама кой да чака. Relieved

Последна редакция: сб, 26 дек 2020, 18:53 от Sysly

Общи условия

Активация на акаунт