СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

  • 45 435
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Имам, но като че ли по-малко от вчера. За лекар - имам възможност, но не знам дали ще могат да видят нещо. Мислех сряда да пусна още веднъж ЧХГ и ако е над 1000 да опитам възможно най-рано да отида. Благодаря много за милите думи. Всичко най-хубаво Ви пожелавам

# 76
  • Мнения: 35
Имам, но като че ли по-малко от вчера. За лекар - имам възможност, но не знам дали ще могат да видят нещо. Мислех сряда да пусна още веднъж ЧХГ и ако е над 1000 да опитам възможно най-рано да отида. Благодаря много за милите думи. Всичко най-хубаво Ви пожелавам


Успех! Стискаме ви палци всичко да е наред!!

# 77
  • Мнения: 8
Благодаря много Simple Smile

# 78
  • Мнения: 37
Здравейте, как бихте коментирали моя случай? Късна овулация на 30.08. Положителни ЧГХ :
8.09 -20.16 ml
10.09- 48.17
12.09 - 116.92
14.09 - 164.94
15.09 - 164.90
Прогестерон 10.70 ng. ml
Бях на лекар вчера. Още не беше излязъл последния резултат от ЧГХ. Каза, че вижда точка в матката и е почти сигурен, че е вътрематочна. Утре пак ще пускам ЧГХ, а в петък пак съм на лекар.

# 79
  • София
  • Мнения: 22 885
Има бременност, но последните резултати би трябвало да са удвоени. Изненадана съм, че докторът е видял нещо при такава стойност на ЧХГ.
И понеже ми се струва, че изследването е правено в Рамус, ще те посъветвам да смениш лабораторията.

# 80
  • Мнения: 37
Според мен нямам шанс, приех го. Дали е биохимична... Бих сменила лабораторията, но надали там е причината... Прогестеронът как е?

# 81
  • Мнения: 408
Дано на такива ниски стойности лекарят наистина да е сигурен,че вижда нещо в матката.

# 82
  • Мнения: 37
Утре ще се надявам да е паднало  ЧГХ. Реално след незначителното увеличение, 24 часа по-късно е спаднало само с 0,4. Искам да се изчистя и да започна отначало. Какво бихте ме посъветвали да изследвам? Имам успешна бременност преди 7 години, стана от третия месец. Сега пак от третия месец, ама уви...

# 83
  • Мнения: 3 077
Прогестерона не е ли много нисък? Док не ти ли каза нещо за него?  Това последното ЧХГ може да е грешка...

# 84
  • Мнения: 37
И аз питам това. Не беше излязъл резултатът от прогестерона. А уж е в долните граници на референтните стойности? Тоест има вероятност заради него да е спряло развитието? Мисля върху това...

# 85
  • Мнения: 408
Според мен прогестерона е добре,защото отговаря на стойностите за бременност в първи триместър,нищо че е на долна граница.Незнам дали пиеш нещо за задържане,защото и те вдигат нивата на прогестерона.Например на мен беше много нисък прогестерона,след дуфастона се вдигна и заблуди лекарите че има нормална бременност.Не съм лекар и незнам дали ще те посъветвам правилно,както и незнам дали се изследват в лабораторията тези неща.Съмняваш се за извънматочна ли? Когато постъпих в болница първите неща,които искаше да види лекаря и назначи за изследване бяха хемоглобин и левкоцити.Кървене имаш ли? Може и лабораторията да е дала грешен резултат.Може би не трябва да се притесняваш излишно.Желая ти успех.

# 86
  • Мнения: 37
Благодаря, знам ли два пъти грешен резултат. Нищо не взимам, освен витамини за бременни. Ама вече и бременна не се чувствам. Ще пусна утре пак, пък да видим. Нямам кървене. От време на време имам леки болки, но изчезват. Само това. Съмнявам се или за биохимична, или извънматочна... Но докторът уж видя точка в матката. Хм...

# 87
  • Мнения: 408
Ако продължават да се вдигат стойностите отиди на второ,трето,четвърто мнение. Засега са ниски и няма за какво да се притесняваш. Но ако има нещо,което те притеснява не се оставяй само с един лекар и с едно мнение.

# 88
  • Мнения: 5 468
Павлина, на тази ниска стойност, няма как все още да се види плоден сак. От друга страна, и срока на бременността е такъв,че е рано за плоден сак. Обикновено плоден сак се визуализира около 25 (+- няколко) дни след овулация. За съжаление, не всички лекари са добри в ехографските изследвания. Аз лично не бих се доверила на този лекар.

Бих те посъветвала да пуснеш още един кръвен. За съжаление, на мен ми прилича на биохимична бременност. При лабораторните резултати може да има известно отклонение и вероятно затова последните две стойности са еднакви. Ти си ги пуснала и в два последователни дни и сигурно затова са еднакви - не са могли да отчетат съществена разлика между двете проби. Най-правилно е да се пускат през 48-72ч.

# 89
  • Мнения: 37
Да, утре ще се изследвам. Искам да е по-малкото зло, а именно биохимична. А прогестеронът, въпреки че е в долните граници на референтните стойности възможно ли да е повлиял за отрицателния развой на събитията?
Павлина, на тази ниска стойност, няма как все още да се види плоден сак. От друга страна, и срока на бременността е такъв,че е рано за плоден сак. Обикновено плоден сак се визуализира около 25 (+- няколко) дни след овулация. За съжаление, не всички лекари са добри в ехографските изследвания. Аз лично не бих се доверила на този лекар.

Бих те посъветвала да пуснеш още един кръвен. За съжаление, на мен ми прилича на биохимична бременност. При лабораторните резултати може да има известно отклонение и вероятно затова последните две стойности са еднакви. Ти си ги пуснала и в два последователни дни и сигурно затова са еднакви - не са могли да отчетат съществена разлика между двете проби. Най-правилно е да се пускат през 48-72ч.

Общи условия

Активация на акаунт