Седмокласници 2020/2021 - Тема 2

  • 32 922
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 986
Ехее... не! Това е прекалено. НВО не е висша математика (образно казано:)) Дори и без школа и уроци е възможна подготовката, ако детето и родителите са достатъчно мотивирани. Училищен материал е. Школата е само за помощ. Чак и школа, и уроци, че и отгоре...къде ще кандидатства това дете? Simple Smile Или трябва да е тотал щета подготовката до тук и да има много за наваксване...???
Детето е отличник, но от град до София. Целта, разбира се е, е Немската гимназия. На мен също ми се струва прекалено. Ама явно аз не съм толкова амбициозна майка.

# 691
  • Мнения: 19 296
Някои ходят за подготовка за НВО и за АК заради различните формати.

# 692
  • Мнения: 4 128
Моето чааве ще ходи на школа по бг, по математика засега никъде. Ако детето е ученолюбиво и само си учи , за мен няма нужда от никакви школи и уроци. Естествено ако му са читави учителите в училище.

# 693
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Абсолютно, учи ли му се на детето, една школа и нищо повече. Някои дори и сами се подготвят.
Класният е по математика и е предложил да направи допълнителен курс по математика, ако се запишат 12 деца. Казах на сина ми и той категорично каза, че е абсурд да отиде. Искрено се надявам школата да му е достатъчна.
Аз едно време като ученичка обожавах да решавам задачи, ама ей на, не се е метнал на мен явно:)
Седми клас е драматичен до някъде и по наша вина.

# 694
  • София
  • Мнения: 6 676
....Класният е по математика и е предложил да направи допълнителен курс по математика, ако се запишат 12 деца. Казах на сина ми и той категорично каза, че е абсурд да отиде. Искрено се надявам школата да му е достатъчна.
....
Безплатно или платено? Мисля, че няма право платено да предлага подобен курс - конфликт на интереси /ако той им преподава математика в клас/.
Ако е безплатно и ще надграждат допълнително - много мило от негова страна. В нашето училище учителят прави такива допълнителни консултации за децата, които имат нужда, безплатно.

# 695
  • София
  • Мнения: 7 190
Не е само по родителска вина този драматизъм.
Конкретно за София напоследък всяка година на НВО се явяват по около 1000 деца повече спрямо предишната (випуските с по-висока раждаемост). Местата в желаните гимназии обаче са константа. Вижте статистиките за минимакен бал. Ако нещата продължат с този ритъм, по-догодина в ЕГ в София ще приемат момичета с минимум 2х90 точки.

# 696
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Неее, напълно безплатно. Според него 4 часа математика са им малко. Просто, ако се съберат 12 деца ще им освободят стая.
Много се радвам, че той ни остана класен  и преподавател по математика.
Таз игодина ипо БЕЛ им е нова, ако не е съвпадение в името, виждам я като автор на едно помагало за седми клас. Каза, че я харесва, но заради предпазните средства много не я чува какво говори.

# 697
  • Мнения: 4 128
Абсолютно, учи ли му се на детето, една школа и нищо повече. Някои дори и сами се подготвят.
Класният е по математика и е предложил да направи допълнителен курс по математика, ако се запишат 12 деца. Казах на сина ми и той категорично каза, че е абсурд да отиде. Искрено се надявам школата да му е достатъчна.
Аз едно време като ученичка обожавах да решавам задачи, ама ей на, не се е метнал на мен явно:)
Седми клас е драматичен до някъде и по наша вина.
Абе на моето хич не му се учи, но ще натискам колкото мога тази година и догодина го зарязвам

# 698
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Ние имаме 5 часа седмично математика, всеки ден по един час, но е възможно някой от тези часове да е ЗИП или нещо подобно. Но те миналата година не успяха да вземат целия материал по математика по време на ДО и сега си вземат материала от миналата година, така че не им остава време за нищо допълнително. Нивото в класа е ниско, в квартално училище сме и затова решават лесни задачи.

# 699
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
няма школи, няма допълнителни подготовки.
засега задържаме без напрежение у дома, но не знма докога е.

вчера ми завяви, че от тази година му зависи живота! говорихме си дълго и напоително и се надявам да е разбрал - непоправимо е само едно. за всички други цели има поне два пътя. само да сме живи и здрави, начин и път ще се намерят.

заинтересува се как се кандидатства, как става класирането... явно са го обсъждали в училище.

# 700
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Нашите са с 6 часа математика седмично. Имат и веднъж седмично Клуб математика,  който май е 2 часа. В него ще тренират основно формата и ще надграждат. Та им се събират едни 8 часа.
Иначе за дрехите - както винаги ще кара по къси гащи до първия сняг. Вдигнала съм ръце по този въпрос.

# 701
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Здравейте мами и сетрички по съдба!
И аз съм със седмокласник и от сега вече съм без нерви. Човекът е над нещата, цяло лято игра и мързелува и сега му е много трудно да влезе в ритъм. Все нещо е забравил, не разбрал.Помагам по всичко, решаваме задачи заедно, пишем, учим. А естествеено работя и там ми е супер натоварено и съответно времето не стига, а спокойствието е мираж. Тежка година ще е, а младежът хич не се е стреснал.
С каката се бях притеснила чак покрай датите за Нво и помня как бях кълбо от нерви, а тя си учеше и то сама и нямах никакви ангажименти с нея. Сега не ми се мисли. Моля се да е здрав и по-съсредоточен, иначе е кротък и разбран, но е много разсеян.

# 702
  • София
  • Мнения: 4 041
Нашите имат 10 часа математика, от които 2 са ФУЧ и 2 се водят "Експеримент, хипотеза, доказателство". Последните в предишните години бяха разни проекти, като се меняха математика, физика и биология. Тази година им ги води най-добрия учител по мат в училището (пък и изобщо) и си е математика яко. Ще им се отворят чакрите за математика! Smile

# 703
  • Мнения: 10 993
Моят младеж съм го записала на школа, но и там както и в училище пак нищо не е разбрал и продължавам вечер да го играя и учителка. Мисля и аз тази година да е последна, защото догодина ще имам първокласник и просто не мога да се клонирам.
Аз като цяло не се ядосвам, защото целите ми са професионално училище, в което се набляга на практическо обучение. Отделно ще го пращам на курс по английски и немски. Целта ми е да не се учат толкова хуманитарни и природонаучни предмети, като в гимназиите. Моят младеж от ден първи си е скаран с училището, във формата, в която се предлага,  така че съм претръпнала и гледам само добрите му качества.

# 704
  • София
  • Мнения: 4 899
Момчето е изкарало 5.50 на входното по МАТ, което е обнадеждаващо Smile. .
Минали са и входните по история и география, за които каза, че не го били затруднили; ще видим оценките тепърва.

За извънучилищната подготовка - на мнение съм, че всичко си е до дете И до учители. Ако детето не се справя в училище, като причините за това са много, със сигурност трябва да се търси помощ от школа или частен учител.
Изборът трябва да е обусловен от нуждите на конкретното дете. Но "пресоляване на манджата" с твърде много заетост по БЕЛ и МАТ извънкласно, визирам и школа, и частни учители, може да доведе до бърн-аут за детето в един момент. Пак си зависи от детето, но на мен ми се струва прекалено.

Общи условия

Активация на акаунт