Седмокласници 2020/2021 - Тема 2

  • 32 924
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Christina разбирам те. И моят и на уроците и в училище всичко разбрал уж и накрая аз уча и обяснявам пак. Решила съм и аз от догодина да приключвам с помощта. Ама...ще видим.

# 706
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
Привет, групичка! Моят син мина почти всички входни нива. По математика има 6, останалите ги чакаме.  Остана само БЕЛ в петък, НО тази вечер е с температура. Оказа се, че 9 деца днес са отсъствали. Никой не е пускал PCR тест, леко се притесних, но всъщност има и други вируси, които всяка година по това време /2 седмици след началото на училище/ си разменят.  Иначе и момчето ми започна уроци по БЕЛ индивидуални, а по математика в група от 6 деца при учител. Децата са почти на едно ниво и има добър резултат /откъм състезателен характер/, от опит споделям, защото ходеше и миналата година. Причината е, че за 3 години смениха 6 учители по математика и не се получаваха нещата в училище. Та така.

# 707
  • София
  • Мнения: 17 592

Уф, за един ден слагам втори хляб... по кило и 800, моля ви се!?!?
Нещо май нямам достатъчно пиене за такива геройства...

# 708
  • Мнения: 262
Здравейте момичета Simple Smile
Има ли дечица, които ходят на БЕЛ и МАТ в Междучасие?
Може ли да споделите по кои помагалата ще работят?
Благодаря Wink

# 709
  • Мнения: 3 157
При нас много зле входното по математика-уж всичко е много лесно,аз съм много умен,какво да уча,всичко знам и накрая .....4,объркал се бил...

# 710
  • Мнения: 1 402

Уф, за един ден слагам втори хляб... по кило и 800, моля ви се!?!?
Нещо май нямам достатъчно пиене за такива геройства...


Simple Smile Kati, не ми говори за готвене...Познай как е с двама тийна? Как може да са постоянно гладни не знам Simple Smile Само когато ги събудя сутрин, за училище например, не искат да ядат. Когато станат сами нямат такива хранителни проблеми:laughing:
Пиене нямам, защото постоянно свършва Wink Ще зареждаме често май...

# 711
  • София
  • Мнения: 3 826
Здравейте момичета Simple Smile
Има ли дечица, които ходят на БЕЛ и МАТ в Междучасие?
Може ли да споделите по кои помагалата ще работят?
Благодаря Wink
По БЕЛ е при Тодоров и той иска само учебника по литература, по математика е при Гьорева и там използват Книга за ученика на издателство Архимед.

# 712
  • Мнения: 2 799
Започвам да мисля, че "Архимед" са "стимулирали" учителското съсловие да ползват техните помагала. Лично купувах за 5 и 7кл. книгите за ученика. Чак пък толкова да са добри... Скептична съм.

# 713
  • София
  • Мнения: 17 592

Аз ги харесвам. Определено повече от повечето.

# 714
  • Мнения: 2 799
Мнението ми се обосновава на това, че в 5 и 6кл. се ползваха идентични помагала на друго издателство, което намирах за чудесен подбор и подредба на задачите, децата решаваха с удоволствие и хоп, в 7кл. - "Архимед". Преподавателят и за трите години е един и същ.

# 715
  • Мнения: 13 807
Започвам да мисля, че "Архимед" са "стимулирали" учителското съсловие да ползват техните помагала. Лично купувах за 5 и 7кл. книгите за ученика. Чак пък толкова да са добри... Скептична съм.
Имам дъщеря на 23 години освен седмокласника. Запазила съм старите й помагала. И по мат и по бел са същите като на седмокласника сега - книга на ученика по мат ( същите автори друго издателство) и Донка кънева по бел - пак друго издателство. 5-6-7 клас като е била - само от тях имам. Купих ги наново сега обаче защото бел бяха пожълтели а мат са с обновени. Да допълня че децата ми са били в различни училища в абсолютно различни квартали .

# 716
  • София
  • Мнения: 17 592
Мнението ми се обосновава на това, че в 5 и 6кл. се ползваха идентични помагала на друго издателство, което намирах за чудесен подбор и подредба на задачите, децата решаваха с удоволствие и хоп, в 7кл. - "Архимед". Преподавателят и за трите години е един и същ.


Ами... Има едни... Н'ам си колко (обикновено 4-цифрено число, различно е за различните класове, та не помня) задачи, на Просвета - то ако е било също е много добро... и на коала прес има едно, малко на по-високо ниво сякаш, но също много добро... горе-долу май тези са най-удачните. От там насетне има такива, които са много добри, но... във специфични насоки.

# 717
  • Мнения: 2 799
"Коала" ползваха 2г. Не исках да им правя реклама Grinning

# 718
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
Започвам да мисля, че "Архимед" са "стимулирали" учителското съсловие да ползват техните помагала. Лично купувах за 5 и 7кл. книгите за ученика. Чак пък толкова да са добри... Скептична съм.
Имам дъщеря на 23 години освен седмокласника. Запазила съм старите й помагала. И по мат и по бел са същите като на седмокласника сега - книга на ученика по мат ( същите автори друго издателство) и Донка кънева по бел - пак друго издателство. 5-6-7 клас като е била - само от тях имам. Купих ги наново сега обаче защото бел бяха пожълтели а мат са с обновени. Да допълня че децата ми са били в различни училища в абсолютно различни квартали .

И аз така от сина ми на 21. Купих новите.

# 719
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен. Отдавна следя темата и ви се радвам на ентусиазма да пишете.
Големият ми син беше седми клас преди две години, така че сме минали веднъж по страшия път. Сега същото предстои и с малкия син. Вчера се подготвяхме за входно ниво по БЕЛ и правихме преговор на произведенията от български автори в учебника за 6 клас. Еми хич не са малко - 7 произведения. Чувам, че тази година всички произведения от БГ автори за 6 клас и едно от 5 клас влизат в матурата. Ще ги пощурат децата!

Общи условия

Активация на акаунт