Седмокласници 2020/2021 - Тема 2

  • 32 832
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 231
На РС учителката по физическо обясни, че нормативите са безумни и да не се притесняваме от оценките. Каза, че и за професионални спортисти ще са затруднение. Някой дали има картите с цитати за НВО да ми прати или пусне в групата?

# 736
  • София
  • Мнения: 8 272
Енигма, нямам за цел да реши всичко Joy
Просто различни, видове не знам кои са добри, а за трениране на формата НВОтата от предходните години не са много ок.
Единственото за което съжалявам е, че пазя нещата от баткото.

# 737
  • Мнения: 2 779
Вторият език е руски, стартираха в 5кл. с него, тази година е нова преподавателката и май не я долюбват, заявила е открито любимците си. Предишната дама беше разкош, уви в пенсия излезе.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 322
В училището на дъщеря ми няма втори ЧЕ (квартално, непрофилирано). Тя самата учи по нейна инициатива испански, втора година, покрила е А1 досега. Иначе имат 4 ч. математика + 1ч ИУЧ, и 5ч БЕЛ + 2ч ИУЧ седмично.
Нормативите по ФВС са безумни, почти никой в класа им не покрива всички за 6. Учителката пише реалните оценки, според нормативите като текущи, но после им добавя по някоя шестица за старание и дейно участие.
Засега на входните е с 4 шестици и една петица (по АЕ, на 1 точка от шестицата била, та се опита да драматизира, но я пресякох Simple Smile ) Нотификациите на школото съм ги спряла превантивно, заредила съм розе и червено, чувствам се непоклатима Simple Smile)) да видим докога...

# 739
  • Мнения: 4 122
Моят син имат 9 часа математика и 7 български
Явно затова все за тези нормативи ми говори. Скочил 2.25 за шестица  и е много горд.

# 740
  • Мнения: 1 402
Не, нямат втори език. Поне в нашия град повечето училища до 7 клас, учат само английски. Едно, две има само с немски. Руското май е с два езика само!

Нотификациите на школото съм ги спряла превантивно, заредила съм розе и червено, чувствам се непоклатима Simple Smile)) да видим докога...

Би ли споделила как ги спря? Аз искам да ги пусна! Настройки не виждам...Странно ми е че на мобилната версия не ме известява...

Нормативите по ФВС са повече от безумни. Нашите активни спортисти, задължително имат по някоя и друга 5 на някой от тях. За кого са правени, не знам!

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 12:20 от MollyBy

# 741
  • София
  • Мнения: 2 801
...
Иначе при нас имат 5 часа Мат и 5часа Бел, но разпределени различно. Едната седмица имат 4 часа мат, а другата - 6 часа и с БЕЛ е така заради блоковете.
И двете седмици имат по 6 часа БЕЛ, а по математика са 6 на 4 часа. Wink

Моят много лежерно кара засега, не знам кога какво входно е минало, нито оценки има още... И за нормативи по физическо не знам, споделя, че играят тенис на маса с част от момчетата, носи си там, каквото му е нужно... Нямат още и никакви учебни тетрадки и помагала, а парите ги събрахме преди 15. септември...

Относно втория чужд език, учи испански и много му допада, но не се знае дали след 7.клас ще го продължи. Преди говореше за испанската, сега ме разпитва за ТУЕС, дето не беше в сметките досега, пълна каша до момента.

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 13:11 от sise_to

# 742
  • Мнения: 602
Моят син няма втори език.
Сборниците, препоръчани от госпожите в училище, са:
Тестове за външно оценяване по БЕЛ, Колибри
1820 задачи по математика, Просвета
От курсовете:
Сборник за седми клас, 1300 задачи по математика, Коала прес
БЕЛ - Донка Кънева, Правила задачи тестове /Не трябваше ли да са отделени със запетая? В сборника не са./

# 743
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Моли, за школото не знам как е в мобилното приложение, но през браузър има опция да не получаваш дневен бюлетин, респективно мейлът ми не се пълни и не получавам никакви нотификации докато нарочно не отворя школо.

# 744
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 928
Има т.нар. математически паралелки, в които допълнителните часове са математика, в останалите учат втори западен език.
По ФВС май не са започнали с т.нар. нормативи. Каза, че два часа са играли хандбал и се  е  размазал от кеф.
нашата паралелка не е математическа - имат всеки ден по един блок (50мин.) математика, във вторник са два блока.
БЕЛ имат два пъти по два блока, един ден - един блок.
английски три пъти седмично по един блок, и един блок с нейтив спиикър.
немски/испански два пъти седмично по един блок.
и за нормативите - три пъти седмично физическо...

# 745
  • София
  • Мнения: 8 272
Вторият ЧЕ е чрез часовете ИУЧ - 3ч./седм., та аз съм доволна, че вместо него учат Мат и БЕЛ. Баткото имаше 2 ч./седм. ЧЕ (РЕ) и 1. ч./седм. БЕЛ. Единственият резултат от РЕ 5-7 клас бе, че успя да го намрази.

Моли, мисля, че са автоматични нотификациите от приложението, не съм настройвала нищо там.
При нас няма празно аз съм регистрирануят родител, но и двамата с мъж ми имаме приложението (с мой профил е и на двете места) и няма скрито покрито (децата също го имат на телефоните) . Joy
... аз съм си спряла да ми праща Mail-и.
За някои неща ползвам Web-версията, примерно при мен не се свалят файлове, ако съм през приложението.

# 746
  • Мнения: 1 402
Има т.нар. математически паралелки, в които допълнителните часове са математика, в останалите учат втори западен език.
По ФВС май не са започнали с т.нар. нормативи. Каза, че два часа са играли хандбал и се  е  размазал от кеф.
нашата паралелка не е математическа - имат всеки ден по един блок (50мин.) математика, във вторник са два блока.
БЕЛ имат два пъти по два блока, един ден - един блок.
английски три пъти седмично по един блок, и един блок с нейтив спиикър.
немски/испански два пъти седмично по един блок.
и за нормативите - три пъти седмично физическо...

Сигурно си споделяла, но това частно училище ли е? Много часове при вас? Кога остава време и за всички разказвателни? По колко часа дневно имат?

# 747
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 928
частно е. учат от 8 до 4, с обедна почивка 1 час.
всички "разказвателни" са по два блока седмично, в един ден имат само един разказвателен.
системата ми допада - имат време за преговор, за проверка на знанията, за вземане на нов урок.
училището е включило и допълнителни безплатни часове за децата, които имат затруднение с някой предмет заради неразбиране или отсъствие при заболяване например.

# 748
  • София
  • Мнения: 4 895
Пооправих малко инфото на първа страница. Има още какво да се желае, но малко по-късно ще подреждам.

Заповядайте в

НОВА ТЕМА

# 749
  • София
  • Мнения: 3 804
Моята девойка е в математическа паралелка. На седмица имат по 6 часа математика + 2 ФУЧ или ИУЧ, не съм наясно кога какво. Общо 8 часа са им математика, но въпреки това тази година им набутаха 1 час на седмица руски език, което е голяма глупост, защото нищо няма да научат.

Общи условия

Активация на акаунт