Седмокласници 2020/2021 - Тема 2

  • 32 925
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
не преговаряхме по нищо. нека да види реално как стоят нещата, за да знае къде да натисне.
засега са минали входните по физика, химия и биология Simple Smile не е забравил почти нищо - 6, но това са интересните предмети.
да видим какво ще е положението по география, която разлюби след като учителката поиска да знаят всички държави във всеки континет, по история - където трябваше да назубрят всеки хан и периода му на управление и по математика - където традиционно се дъни в лесните задачи, защото няма кой да обърне внимание на тривиалности като знак плюс или минус, скоби... Wink

# 721
  • Мнения: 4 128
И нашият учител по география ги кара да учат столиците, което на мен лично много ми харесва
Тези неща са като таблицата за умножение, искат зубрене

# 722
  • София
  • Мнения: 6 676
Здравейте момичета Simple Smile
Има ли дечица, които ходят на БЕЛ и МАТ в Междучасие?
Може ли да споделите по кои помагалата ще работят?
Благодаря Wink
По БЕЛ е при Тодоров и той иска само учебника по литература, по математика е при Гьорева и там използват Книга за ученика на издателство Архимед.
По БЕЛ също е при К. Тодоров, по МАТ при Ив. Симеонов - там им дава задачи на лист А4 за домашно, но нямам представа от кое помагало е.

# 723
  • София
  • Мнения: 979
При девойката минаха входните, само немският е останал за понеделник. Очаквано любимите предмети /всичко без мат. и БЕЛ/ отлично,  Бел. и мат -4. Казали са, че няма да се включват в срочните оценки, но са вписани в школо. Физическото остава онлайн ?!? което за мен е безумие, след цял ден в стаята без право да излизат в междучасията, да седят пред компа още два пъти в седмицата с онлайн ФВС.

# 724
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Нашите пък ударно го изпитаха по ФВС. Покрили са 5 дисциплини, от които се формира обща оценка - бягане 60м. и бягане 200м., дълъг скок, ТТ тест и хвърляне на медицинска топка.

# 725
  • София
  • Мнения: 8 281
Преподавах по Архимед преди години цял 6клас, по-ми допадна от този, който имаха в училище - Булвест. Учителката, която ме насочи и работеше по него, при следващият випуск ползваше Просвета, а и при двата випуска сборници на Просветата (и Pisa на Веди), така че има разнообразие, т.е. няма конспирация в полза на Архимед.

Почти няма да ползваме помагала от баткото и девойката ще ползва Архимед, Коала, Просвета, Регалия, само на Ведито евентуално от старите.

Относно уроците след като си признах за видовете сборници (бройка е нагоре Blush) да си кажа, че съм от онези прекаляващите родители - БЕЛ е 2*2ч./ седм.(школа), Мат 1*1,5ч.(учител), ще ходи и в училище на допълнителна математика.

ЗИП-ът е еднакъв за всички 7класове: БЕЛ - 1ч. и Мат - 2ч.  така седмично им се получават по 6 ч. за тези предмети.
1 срок ще имат повече разказвателни, а 2 срок - ИИ и Музика (то не че е лабаво там, но поне ще е нещо различно като правене).

# 726
  • Мнения: 796
При толкова на брой сборници, ще успее ли детето да решава от всеки един. Аз самата се чудя кой да взема, освен Книга за ученика, по който работят в училище. На уроците госпожата му дава задачи от Коала прес. Като гледам колко излишни неща съм купувала преди 7г. за дъщеря ми-някой неотваряни, сега ще взема може би Веди и евентуално Архимед или Коала прес. Още се чудя за тази книжка с картите с цитати по БЕЛ, може би ще я купя.

# 727
  • София
  • Мнения: 6 676
Преподавах по Архимед преди години цял 6клас, по-ми допадна от този, който имаха в училище - Булвест. ....

...ЗИП-ът е еднакъв за всички 7класове: БЕЛ - 1ч. и Мат - 2ч.  така седмично им се получават по 6 ч. за тези предмети.
.....
Какво мислиш за учебните тетрадки на Анубис - нашият учител по Мат поиска да вземем от тях за решаване в клас/домашни?

Какво означава еднакъв ЗИП за всички 7 кл. - при нас часовете по мат са 5, по БЕЛ също 5?

# 728
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Браво на всички отличници! Моля майките им да предадат към мен бутилките.
Моят младеж цъфна с 3 по биология. Твърди, че въпросите му били непознати. Сега чакам и математика, и БЕЛ да видя. Само за английски съм сигурна, че ще е 6, за останалото се съмнявам.

# 729
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
За мен резултатите от входните са очаквани, поне що се отнася до детето ми. 4 по БЕЛ и МАТ. Биологията е като при Rapariga. Казала е, че няма да я взима предвид, ако през срока се старае и учи...да видим. По ИИ на входното има 6 Simple Smile)

# 730
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
не си давам бейлиса пък! Simple Smile
предполагам, че ще ми трябва за БЕЛ. Wink
по английски си взе Б2 и няма какво да го мисля, по немски ми се иска да понатисне малко, но не виждам да го прави...

# 731
  • Мнения: 456
Моята всяка вечер преговаря. Каза ми, че "Уча се" много и помага.
Какво входно по ИИ, и такова ли има?
Тия нормативи по физическо май са голяма греда за щерката, пробва се де, ама не са много розови резултатите.
Аз да ви питам, учите ли втори език в училище, пардон децата де.
Ние сме с допълнителни часове по мат, нямаме втори език, а си спомням навремето аз учех руски и английски, а после след 9 ти клас немски. Та се чудя...

# 732
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
по ИИ минаха още първия час, а това беше първи час от първия учебен ден. Simple Smile нямам данни за резултата, но там нямам притеснения.
учат втори чужд - немски и имат заложено ниво А1/А2 до края на 7 клас. не ми се вярва да стане при моя, защото (според мен) хич не си дава зор. учителката обаче го хвали, та не знам.
аз и по английски не очаквах да вземе Б2... което ме подсеща, че още не съм го наградила за сертификата. Simple Smile

бях забравила нормативите по физическо. Sad Sad ще си взема още една бутилка бейлис.

# 733
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Има т.нар. математически паралелки, в които допълнителните часове са математика, в останалите учат втори западен език.
По ФВС май не са започнали с т.нар. нормативи. Каза, че два часа са играли хандбал и се  е  размазал от кеф.

# 734
  • Мнения: 2 986
Тия нормативи по физическо май са голяма греда за щерката, пробва се де, ама не са много розови резултатите.
Аз да ви питам, учите ли втори език в училище, пардон децата де.
И при моята така. Засега от петте дисциплини са минали бягането и е покрила за 4. То никой от класа почти нямал повече от 5, дори активно спортуващите. Какви са тези нормативи, не мога да си обясня.
При нас се учи втори чужд език, девойката конкретно руски от 3 клас, но с 2 уч.часа седмично, не е кой знае какво като ниво. Малко подразбира.
Иначе при нас имат 5 часа Мат и 5часа Бел, но разпределени различно. Едната седмица имат 4 часа мат, а другата - 6 часа и с БЕЛ е така заради блоковете.

Общи условия

Активация на акаунт