Изграждане на бизнес с МЛМ компании!!!

  • 1 512
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Някой занимавал ли се е с МЛМ компания, ако може да даде мнение?
Може ли да споменете някоя компания която си струва?
Има разлика между МЛМ и пирамида но някой компании са хибридни и използват и двете структури за това обмислям още.
Според вас изкарват ли се пари?
Говоря за допълнителен доход не за основен.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 12 752
Аз съм се занимавала, не си струва. Няма разлика между МЛМ и пирамида, има знак за тъждествено равенство - МЛМ Е пирамида. Не се лъжи.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 247
МЛМ според мен е за хора, които имат страшно много контакти, страшно много свободно време и разбират от психология. Хора, които не биха се отказали каквото и да стане и разбират от финанси, за да могат да го предлагат това. Хора, които умеят да комуникират, убеждават, манипулират. Това е една ниша, в която трябва да се вложи адски много, за да може евентуално след години да се изкара нещо.

Виждам мои познати, запалени по МЛМ, заради обещания по разни семинари, на които им обещават доходи 3000 лева на месец, колко е лесно, колко е прекрасно и прочие. Направо настръхвам тези хора как почват да говорят и да се държат като клонинги.. немислещи същества. За мен това дори си е някаква форма на секта.

Даже една от тези познати се опита да ме "зариби", да ме заведе на такъв семинар, който на вс отгоре се плащаше и не помня дори къде се провеждаше. И ми вика "Ей искаш ли да изкарваш 3000 лева, да си независима, да можеш и повече, ти сега едва ли изкарваш толкова." Тя беше част от МЛМ някъде година и нещо, дори зариби и мъжа си... при което аз се обърнах и я попитах "Като ми го предлагаш това, ти изкарваш ли толкова пари?" и се усмихнат.
Изглежда ме странно.. и разбира се ми каза "Не, но ще започна".
Та как можеш да предлагаш нещо на някого, като ти дори самият не можеш да докараш някакви резултати, че да ти повярват? Разбира се, ме нападна, как не мисля за бъдещето си, как не искам да променя живота си и прочие.
Познайте дали поддържаме контакти...



Разбира се лично мое мнение за МЛМ.

# 3
  • Мнения: 147
МЛМ според мен е за хора, които имат страшно много контакти, страшно много свободно време и разбират от психология. Хора, които не биха се отказали каквото и да стане и разбират от финанси, за да могат да го предлагат това. Хора, които умеят да комуникират, убеждават, манипулират. Това е една ниша, в която трябва да се вложи адски много, за да може евентуално след години да се изкара нещо.

Виждам мои познати, запалени по МЛМ, заради обещания по разни семинари, на които им обещават доходи 3000 лева на месец, колко е лесно, колко е прекрасно и прочие. Направо настръхвам тези хора как почват да говорят и да се държат като клонинги.. немислещи същества. За мен това дори си е някаква форма на секта.

Даже една от тези познати се опита да ме "зариби", да ме заведе на такъв семинар, който на вс отгоре се плащаше и не помня дори къде се провеждаше. И ми вика "Ей искаш ли да изкарваш 3000 лева, да си независима, да можеш и повече, ти сега едва ли изкарваш толкова." Тя беше част от МЛМ някъде година и нещо, дори зариби и мъжа си... при което аз се обърнах и я попитах "Като ми го предлагаш това, ти изкарваш ли толкова пари?" и се усмихнат.
Изглежда ме странно.. и разбира се ми каза "Не, но ще започна".


Та как можеш да предлагаш нещо на някого, като ти дори самият не можеш да докараш някакви резултати, че да ти повярват? Разбира се, ме нападна, как не мисля за бъдещето си, как не искам да променя живота си и прочие.
Познайте дали поддържаме контакти...



Разбира се лично мое мнение за МЛМ.

Странно как хора като Бил Гейтс са преуспели с МЛМ.
Относно манипулацията, абсолютно всички, които продават манипулират.
Нима рекламите по телевизията не са манипулирани.
Компании като А1(Мтел), Виваком и прочие са стартирани по същия принцип, те също звънят и пращат смс постоянно за нови оферти и се опитват да зарибят хората.
Всичко както казахте е  на основата на психологията, но чак секта не мисля.
Всяка работа за да се издигнеш трябва да вложиш време и труд, евентуално ако не те набута някой твой познат с връзки.

# 4
  • Мнения: 8
Здравейте дами, МЛМ индустрията като много други професии е трудна. Ако те влече маркетинга и търговията опитай. В Америка 70% от продажбите вече са в МЛМ. Тази тенденция изглежда ще се наложи и в Европа. Аз следя развитието на МЛМ в Америка, защото това е основен фактор за развитието в световен мащаб. При нас тенденциите идват винаги с малко закъснение. И понеже е важно да разграничим фалшивото от качественото, ще ви кажа как да изберете МЛМ компания. Първо, не вярвайте на бързи и големи печалби ! Резултата зависи от вашата упоритост, креативност и вложено време. Второ, ако компанията я интересува единствено да привличате нови членове в структурата, без да продавате продукти, това е т.нар. Пирамида Понци. Тази компания няма бъдеще ,защото е куха фирма. Трето , пробвайте малко продукти ,за да знаете какво продавате, съберете информация за сертификати и мнения. Много е важно , това ,което продавате наистина да ви харесва, защото искрените препоръки са по-успешни.

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 18:48 от AnMary

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
Имам позната, която изкарва 2000/3000 от такава фирма, напусна си работата преди бая време и сега се занимава само с МЛМ. В момента е някакъв мениджър в компанията. Но! Тя има мноооооого контакти, при това контакти с финанси. Имаше и финансов гръб зад себе си, родителите ѝ и роднини не са с малко пари. Та те я подкрепиха, после приятелският ѝ кръг също е с възможности. И действително дооооста време беше на нула, само на загубено време. Но така или иначе успя и се издигна, защото колкото повече работиш и привличаш хора, толкова и се издигаш. Но пак казвам - имаше най-важните неща - финансов гръб, стабилен кръг от хора и свободно време, защото имаше и кой да гледа децата. И не на последно място - дар-слово. Аз нито това, малък приятелски кръг, който на всичкото отгоре няма излишни пари и времето ми е кът като сам родител. Тъй че...

# 6
  • Мнения: 201
Не се набърквайте с тези компании. Голяма част от продажбите са на принципа на съжалението, което роднини и приятели изпитват към продавача и купуват стоки от него не защото им харесват, а за да му помогнат. Обикновено цените са завишени, защото освен продавачът печелят още 10 други души освен него нагоре в пирамидата. Примерно продавачът изкарва 5 лв, човекът, който го е "зарибил" 3 лв, човекът над него 2лв и така нагоре. Стоката струваща 5лв реална цена се продава за 30лв. Хората, които я купуват, в един момент им се изчерпва съжалението и спират да купуват. И продавачът остава без работа и без приятели, които го избягват. Това са бизнес моделите на масата такива компании. Може и да има изключения, не мога са съм сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт