На море в Гърция 2020 - VII

  • 47 342
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 053
Обикновено името не го превеждаме, затова недоумението. Но това си значи - иначе в разговори из темата е много популярен плаж и изображение.

# 736
  • Мнения: 109
Без да искам да се заяждам, но Google перфектно си посочва кой е този плаж, с опцията Search Google for image. Grinning
Така е. Права си. Не се сетих да го търся така и ти благодаря за подсещането.  Но просто исках да отбележа, че човек, като отиде в началото на месеца някъде и е написал, къде е отишъл и по навик от писането с близки примерно във Фейсбук, предполага, че всички помнят, че той е на Крит и не смята за нужно след 5 дена да го  напомни. Само, че тук е по-различно и темата се чете от много хора, макар и не всички да пишат.

# 737
  • 1444
  • Мнения: 1 054
axxxelll, извинявай за подвеждането. Както вече си разбрал - на Крит е, както и аз и това съм го споделила в последните ми два поста тук, които са само страница две назад Sunglasses

Благодаря на дамите, които се включиха с инфо относно изнасянето на камъни!

# 738
  • Мнения: 129
Здравейте, видях по-назад в темата, че тестовете за ковид оставят до 4.10.2020. Това официално ли е? Има ли къде да се следи за по сигурно от тук - https://travel.gov.gr/#/ Защото в този сайт си пише до 30,09,2020.
Има ли откъде да се разбрерат за мерките преди да са обявени, но да са актуални?
Ще летя на 5,10,2020, което е понеделник и искам да знам да правя ли теста в събота или не. Да не стане така, че да го пропусна заради грешна информация.

# 739
  • София
  • Мнения: 14 637
Здравейте, видях по-назад в темата, че тестовете за ковид оставят до 4.10.2020. Това официално ли е? Има ли къде да се следи за по сигурно от тук - https://travel.gov.gr/#/ Защото в този сайт си пише до 30,09,2020.
Има ли откъде да се разбрерат за мерките преди да са обявени, но да са актуални?
Ще летя на 5,10,2020, което е понеделник и искам да знам да правя ли теста в събота или не. Да не стане така, че да го пропусна заради грешна информация.
Гръцкият Държавен вестник е най-сигурен. Но най-бързо на български се обновява информацията във ФБ групата Кулата-Промахонас.

# 740
  • Мнения: 129
yovanka, благодаря! Ще потърся групата.

# 741
  • София
  • Мнения: 15 215
Вече не искат ли тестове за пътници, пристигащи по въздух от България?
Чета тук:

https://travel.gov.gr/?fbclid=IwAR34_PebjRRt_g1NXbLMKg7hHsXFIQdv … 2o#/protocol_land

Urgent Notice
(top)
Announcement regarding flights from Bulgaria, Romania, UAE, Malta, Belgium, Spain, Albania, North Macedonia, Hungary and Czech Republic to Greece.

Passengers of flights from Bulgaria, Romania, UAE, Malta, Belgium, Spain, Albania, North Macedonia and Hungary (as of September 16, 2020 until September 30, 2020) and from Czech Republic (as of September 28, 2020) to Greece will be required to have a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece.

Пише - as of September 16, 2020 until September 30, 2020 - днес сме 01.10.2020.
Приятели трябва да летят на 05.10. и се чудят да правят ли тест или не.

# 742
  • София
  • Мнения: 3 771
Вече не искат ли тестове за пътници, пристигащи по въздух от България?
Чета тук:
Скрит текст:
https://travel.gov.gr/?fbclid=IwAR34_PebjRRt_g1NXbLMKg7hHsXFIQdv … 2o#/protocol_land

Urgent Notice
(top)
Announcement regarding flights from Bulgaria, Romania, UAE, Malta, Belgium, Spain, Albania, North Macedonia, Hungary and Czech Republic to Greece.

Passengers of flights from Bulgaria, Romania, UAE, Malta, Belgium, Spain, Albania, North Macedonia and Hungary (as of September 16, 2020 until September 30, 2020) and from Czech Republic (as of September 28, 2020) to Greece will be required to have a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece.

Пише - as of September 16, 2020 until September 30, 2020 - днес сме 01.10.2020.
Приятели трябва да летят на 05.10. и се чудят да правят ли тест или не.
[/spoiler]

Vivi това е старо.
Всички мерки са удължени до 12 октомври от днес, включително по суша.
Всички пътници, които летят до Гърция от България и са родени преди 1 януари 2011 г. , са задължени да представят при пристигането си на гръцката територия отрицателен резултат от молекулярния тест (PCR) за COVID- 19, извършени до 72 часа преди пътуването им.

Последна редакция: чт, 01 окт 2020, 13:48 от Bled

# 743
  • Мнения: 219
Вече не искат ли тестове за пътници, пристигащи по въздух от България?

https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/26661?fbclid=IwAR2ZKC4_yKU … 7Hf4kA9VFk3RIbMMw

# 744
  • Мнения: 487
Чакам ви за новата тема,да се включа със снимка,но не издържам вече Simple Smile
Пък и то има много материал за показване.Така,че...поздрав от Кастро

# 745
  • Мнения: 124
Кои лаборатории правят тестове в събота и кога се получават резултатите? Благодаря.

# 746
  • София
  • Мнения: 14 637
Кои лаборатории правят тестове в събота и кога се получават резултатите? Благодаря.
Рамус. В неделя ще си ги вземете.
Така се надявах да отпаднат тестовете за една разходка, ама явно няма да стане. Бях намислила драмските пещери за есенната ваканция, отдавна им се точим, все бързаме за плаж и остават за друг път.

# 747
  • Мнения: 124
Благодаря много.Питах за синът ми.Май изгорях с един самолетен билет,не виждам как ще се организира...И пак благодаря.

# 748
  • Мнения: 5 001
В Цибалаб експресен PCR за 190 лв. На нас ти трябваше спешно, в събота към 9 часа го направихме, в 3.20 имахме сертификати. Цената е висока, но си преценете дали тест или да изгори пътуването Simple Smile

# 749
  • Варна
  • Мнения: 3 935
себестойноста на ПСР тест кита е 15 лв.Във Франция е безплатен . Елементарно е и държавата да се намеси със държавните си лаборатории и хайде да не е безплатно , но със някаква все пак нормална печалба и да е там 20 - 25 лв. какви са тези 190 ?? РазбирА се има и държави със 150 евро , но защо все пак ние да не показваме някаква нормалност.На всичкото отгоре от огромното количество тестове по 120 - 190 лв. РЗИ е платила 350.Е те това ако не е подигравка за всички които си плащаме здравните осигуровки колкото и малки да са , не знам кое е ?

Общи условия

Активация на акаунт