На море в Гърция 2020 - VII

  • 47 396
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 104
За да намали пандемията от коронавирус , правителството реши да ограничи работата на магазините от полунощ до 5 сутринта, мярка, която влиза в сила днес, събота 26/9.

А не както е казано, че магазините няма да работят.
Абе, Блед, кои са тия магазини, дето работят от полунощ до 5 сутринта? Да не са имали предвид заведения? Ти разлика между магазин и дискотека правиш ли?
Съвсем идиоти ги изкара потребителите на темата, ама май не са точно те идиотите...

# 721
  • София
  • Мнения: 3 771
За да намали пандемията от коронавирус , правителството реши да ограничи работата на магазините от полунощ до 5 сутринта, мярка, която влиза в сила днес, събота 26/9.

А не както е казано, че магазините няма да работят.
Абе, Блед, кои са тия магазини, дето работят от полунощ до 5 сутринта? Да не са имали предвид заведения? Ти разлика между магазин и дискотека правиш ли?
Съвсем идиоти ги изкара потребителите на темата, ама май не са точно те идиотите...

Няма как да се обидя, напротив, радвам се, когато някой се излага по този начин...

Η λειτουργία κάθε είδους επιχείρησης λιανικής πώλησης αγαθών, όπως περίπτερα, μίνι μάρκετ, κάβες, καπνοπωλεία, παντοπωλεία, αρτοποιεία, ζαχαροπλαστεία, αναστέλλεται από τις 00:00  μεσάνυχτα έως τις 5:00 π.μ.
Моя гръцки го преведе така:
Дейността на всякакъв вид търговия на дребно със стоки, като павилиони, мини маркети, винарни, тютюневи магазини, хранителни магазини, пекарни, сладкарници, е спряна от 00:00 часа в полунощ до 5:00 часа сутринта.

За тези, които явно не разбират, директно от източника...Ако има друго, съм насреща.
В Гърция е пълно с денонощни, подобни. Би трябвало поне това да се знае.

И не съм "Абе"- що е то?
Лека вечер.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 19:25 от Bled

# 722
# 723
  • 1444
  • Мнения: 1 060
Добро утро! Влизам с един малко странно/тъп въпрос: нали няма да имам проблем с изнасянето на малко камъни Trollface Два са (за сега), но единият е малко по-голям от обичайните, които мъкна, с размерите на женска длан е и ще го сложа в чекирания багаж. До сега все по-малки съм пренасяла (вулканични от Неа Камени, от Червения плаж в Санторини, от Родоската  крепост, но са били доста по-малки).
И една снимка на Дяволския пристан от вчера Sweat

# 724
  • София
  • Мнения: 13 159
Elyon, съвсем наскоро Параход писа, че е забранено да се взимат камъни от плажа. Някъде в тази тема е. Можеш да потърсиш. Беше по повод белите обли камъни на Йонийско море. Но досега само от Египет са гледали строго за такива неща. Например розовият пясък на Елафониси и Балос е защитен със сигурност. По наше време имаше и табели на плажа. Но на летището никой не гледаше, поне при проверките на нас и на ръчния багаж.

# 725
  • Мнения: 3 948
На Куфониси също имаше табели и на корабчето изрично предупредиха. На летището никой не е гледал дали носим камъни или не.

# 726
  • Мнения: 487

Поздрави от прекрасен Скопелос.
Вчера пристигнахме,отделихме си три дни на Скопелос и повечко,5 дни,за Скиатос,и не съм сигурна дали не сбъркахме.Тук мноого ни харесва.
Във ферито си харесах един хотел,намерихме го,и на вратата жената която ни посрещна се оказа българка Simple Smile
Та тя,Стефчето,ни стана чуден гид,какво да видим,къде да хапнем...Оказа се,че в градчето има около 5 българи,едната работи 30 години готвачка в единия ресторант,и снощи ни направи страхотни салати,риби,калмари...Абе срещнахме много хубави хора и си пихме винцето с тях до късно Simple Smile
Това което те ни разказаха е,че тази година на острова почти не са идвали българи,много румънци и основно гърци.Гръцкото правителство е плащало 80% от стойноста за настаняване на гръцки семейства.Но като цяло се оплакват от много слаб и къс сезон.
Тук до два-три дни затварят повечето ресторанти и хотели,които изобщо са отворили тази година,плажовете са пусти и само за нас,а времето е прекрасно,което е мечтаната почивка за нас.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 12:28 от kg

# 727
  • Мнения: 3 642
Elyon, съвсем наскоро Параход писа, че е забранено да се взимат камъни от плажа. Някъде в тази тема е. Можеш да потърсиш. Беше по повод белите обли камъни на Йонийско море. Но досега само от Египет са гледали строго за такива неща. Например розовият пясък на Елафониси и Балос е защитен със сигурност. По наше време имаше и табели на плажа. Но на летището никой не гледаше, поне при проверките на нас и на ръчния багаж.
Колко стриктно гледат в Египет да знам ако стигна до там?
Гаджето на младини ми беше донесло камъчета и пясък от Сахара в една кутия от пурети Smile А мой приятел от студенските години ми беше донесъл шише с пясък от ОАЕ като бяха пратили на командировка.
Аз вече си планирам следващото море догодина и това ме топли в тия хладни дни.
Разбира се плановете бързо се променят, но живот и здраве Итака+Кефалония ще бъде.

# 728
  • София
  • Мнения: 13 159
Колко стриктно гледат в Египет да знам ако стигна до там?
Доста. В багажите точно за раковини и корали гледат. И глобата е на квадратен сантиметър. Все пак децата бяха сложили по 2 малки раковинки в джобовете си и минаха. Но за багажа ни предупредиха да не си правим експерименти.

# 729
  • Мнения: 3 642
Колко стриктно гледат в Египет да знам ако стигна до там?
Доста. В багажите точно за раковини и корали гледат. И глобата е на квадратен сантиметър. Все пак децата бяха сложили по 2 малки раковинки в джобовете си и минаха. Но за багажа ни предупредиха да не си правим експерименти.
А не аз аз само пясък и някое дребно камъче ако си харесам бих взела, не корали. Благодаря за информацията.

# 730
  • Мнения: 109
Добро утро! Влизам с един малко странно/тъп въпрос: нали няма да имам проблем с изнасянето на малко камъни Trollface Два са (за сега), но единият е малко по-голям от обичайните, които мъкна, с размерите на женска длан е и ще го сложа в чекирания багаж. До сега все по-малки съм пренасяла (вулканични от Неа Камени, от Червения плаж в Санторини, от Родоската  крепост, но са били доста по-малки).
И една снимка на Дяволския пристан от вчера Sweat
Elyon приеми, че темата се чете от по-широк кръг от хора,  и някои от тях не знаят къде си била оня ден и съответно не се досещат къде си била вчера и от къде е тая великолепна снимка Simple Smile.  И гугъл не ми каза къде се намира този прекрасен плаж и ще си тъна в неведение явно, ако не споделиш.

# 731
  • София
  • Мнения: 13 159
То си пише -  Дяволския пристан (Шейтан Лимани). На Крит е.

# 732
  • Мнения: 109
То си пише -  Дяволския пристан (Шейтан Лимани). На Крит е.
Пише дяволски пристан. И като се вкара дяволски пристан в гугъл не излиза нищо. Но ти благодаря, че ме светна че е на Крит, но можеше и без то си пише , защото не пише , че е на Крит.

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
И аз го търсих тоя невероятен Дяволски пристан и не го намерих. Сега с разяснението в друго. Шейтан лимани съм го чувала Simple Smile

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Без да искам да се заяждам, но Google перфектно си посочва кой е този плаж, с опцията Search Google for image. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт