Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 21 016
  • 715
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 193
Да забравих да кажа ,че спи по гръб винаги само си мести главата ,която е постоянно на ляво много рядко на дясно.

# 31
  • Мнения: 34
С какво го повиваш и обличаш отдолу  и аз искам да пробвам, но ме е страх да не я претопля?

Aз го слагам да спи по гръб, такива са и препоръките за безопасност, а детето само може да си завърти главата накъдето иска.

Ние го слагаме да си ляга към 9, понякога и по-рано. Повивам го, пускам бял шум и люшкайки го заспива за максимум 15 минути. Но пък през деня ми е много по-трудно, ако не е в слинга. Вчера следобед изобщо не успя да спи и навън беше супер кисел и ревлив и бързо бързо го прибрахме. Разбира се пак ми зададоха абсурден въпрос "Хапва ли?" щото видиш ли може гладен да го държа, но коя съм че да разбирам защо плаче мойто дете.

# 32
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
И мен постоянно ме питат '' яде ли'' 😒 или ми казват '' гладен е, нахрани го'' 🙁 а преди 10 мин е ял. Тогава се почва, ама то кърмата не го наяжда, дай му сухо мляко😫
Днес сме на гости на свекървата и малкия е по-нервен, не можа да се наспи и за всяко мрън '' гладен е, дай му да яде, дай аз ще го нахраня'' . 😫
Примирих се, че няма да се спи хубаво този следобед.

И аз ще бъда свекърва един ден живот и здраве и от сега си записвам какво да не правя и се примирявам, че внуците едва ли ще ги виждам често.

# 33
  • Мнения: 235
Аз започнах да слагам през деня малката да спи в количката и доста по- бързо се унася и заспива. През нощта си спи в кошарата. Нямам никакъв график. Всяка вечер заспива по различно време.
За колики давам Инфакол и откакто го започнахме е доста по- спокойна.

# 34
  • Мнения: 140
Благодаря за темата!

От предната да си довърша - уж се справихме със запека, давахме елакса и 2 дена всичко беше ок, днес виждам една твърда топка в памперса, утре очаквам нищо да няма, а вдругиден - пак да се гърчи, защото не може да го изкара.... Все едно сме в някакъв кръг, ама както и да е..

Не знам дали е обсъждано до сега, обаче на колко време режете ноктите? Ако моите растяха така щях да съм много доволна - на 5 дена трябва да му ги режа, защото както днес се пада шести, нослето му вече е одрано...

# 35
  • Мнения: 539
И аз не мога все още да ѝ изградя режим, нагласих го по моя горе долу, аз съм свикнала да си лягам и ставам късно. Къпя към 8-9, заспива 12-1 окончателно за вечерта. Ноктите режа и аз на седмицата веднъж задължително.
По темата за свекървите май имам да се оплаквам, а не очаквах-бяхме в страхотни отношения преди бебето. А сега почти всяка приказка ме напряга, не знам заради хормоните ли е.. “Сега е 5ч. значи после ще яде в 8” (на кърма е, никога не яде по часовник), “дай МИ детенцето да си разходя”, “ще го уморите детето МИ” и т.н., все тя знае по-добре. Вярно, че ни е първо и сме млади (25), но и тя като е станала майка на 23 не е искала непоискани съвети.

# 36
  • Мнения: 1 669
И при нас е трудно с режима. Последното хранене е до към 10 ч, сменям памперса и се започва приспиване. Лягаме на разпънат диван и й давам гърда, но понякога се унасям, тя я изпуска и рев. Подавам пак...и така докато се унесе. После се отдалечавам от нея и спим до 12-1. Ставам, сменям памперса, виждам че няма да яде и я нося в кошарата, а аз сядам на помпата. Лягам към 2 и спя до 3-4 или 5-6, зависи кога ще огладнее.
Ноктите режем веднъж седмично, като на краката сме рязали само два пъти на палчетата, но вече има и на другите пръстчета.
Свекървата я е виждала като ни изписаха и още три пъти за 1-2 часа. Според нея я прехранваме, но това не е вярно. Важното е да има коментар...

# 37
  • Мнения: 1 131
Хаха, момичета свекървата винаги моженда се намери с нещо да подразни. Ние също бяхме много  близки обаче по време на бременността и сега с беба ми са малко странни отношенията. Може и аз да си внушавам. Май е нормално да ни дразнят с разни коментари, макар понякога да не го правят умишлено.

Режим нямаме. Малки са още, имат колики и е трудно да се установи някаква последователност през деня и нощта. Наскоро говорих с консултант по детски сън и тя ми каза на този етап да се старая да не създавам вредни навици. А за режим може да се установи едва след 4 месец, когато настъпвала т.н. регресия на съня. Като вредни навици са примерно детето винаги да заспива по един и същи начин - да речем на ръце. Но пак казвам това са много големи очаквания за новородено. Аз си гушкам бебето, защото в момента има нужда от това.
Моята беба прави 2 по-големи паузи през 24ч. Едната е следобяд другата е след последното хранене, което винаги е различно - 8, 9, 10 часа.

# 38
  • Мнения: 539
Да, винаги трябва да има коментар. Благодарна съм, защото тя готви и пере (живеем заедно), аз ако не учех още щях и с това да се оправя. Но направо се побърквам понякога Grinning И докато бях бременна на всичките си близки и далечни познати “Охоо от другия месец ще ме виждате само в парка да си разхождам детето” е то майка няма ли?! За разходки все е първа ама днес например ѝ я оставих за малко и ми я връща след 10 мин, уж била гладна, а тя си спеше, просто свекито имала уговорка да играе карти.. ох оплаках се малко ми олекна

# 39
  • София
  • Мнения: 382
Cathallea, с някоя много тъничка пелена, а отдолу си е по памперс.

Моят сладур 2 пъти се изкрещя от нищото, явно си открива гласа ли не знам Grinning Единият път така се стреснах, че беше още 7 сутринта, а приятелка ме предупреждава, че скоро щял да започне много да вика и да пищи. Явно ще трябва да предопредя съседите за следващият етап от развитието му, че ще ивикат социалните - сега нали гладен го държа, а после ще решат че го бия.

Ноктите и аз на няколко дена, защото иначе аз съм одраната, а не той. Даже днес отрязах и двата на палците на краката, че само те бяха дълги, другите явно сами се отчупват.

Peoney, същото бях разбрала и аз от една лекция с Йоана Маринова и уж все си повтарям, че не бива еди как си, но ми е супер трудно, особено като детето не иска да заспи по друг начин. Мен мъката ми е през деня, иначе някак свикна, че в 9 идва време за лягане, може би защото е тъмно и му е някак по- лесно да заспи.

# 40
  • Мнения: 35 109
Според моите съседи също не храня детето и за това плаче. Аз им обяснявам, че е със запек и колики и това е драмата. Много дере моето. Особено в моментите на голям рев.. направо ми идва да ревна с него от толкова драскане.

# 41
  • Мнения: 1 131
Според моите съседи също не храня детето и за това плаче. Аз им обяснявам, че е със запек и колики и това е драмата. Много дере моето. Особено в моментите на голям рев.. направо ми идва да ревна с него от толкова драскане.
Съчувствам ти, мила. В тея моменти едно че няма почивка за теб, но и да го гледаш да се мъчи е ужасно. В слинг не се ли успокоява?
Момичета, от Слинготека имат много добра оферта. Аз взех безплатно слинг на Ергобейби Аура за 1 месец. После ако искам мига да си платя и да остане при нас. Но аз нещо не се разбирам и много ми тежи. Беба го понесе добре. Та, мисълта ми е вижте ако някоя има нужда.

Вчера сложихме ваксина. Цяла нощ пъшкаше като досега това не се е случвало - чудя се дали няма връзка. Но пък е сега се изходи по голяма нужда и се надявам да й олекне.

Тъй като не сме обсъждали дрешки от бременността - вие кой размер носите? Ние сме още на 56-62, някакъв преходен. И вчера купих 7 бодита, защото от цял гардероб се оказа че имаме основно с дълъг ръкав, а жегите са големи. Нямаме и подходящ размер. Та, да видим докога ще ги носи. Реално 2 месеца си носим 56, ама то в началото й беше много голям.

Хубав ден, дами! И по-малко  плач Simple Smile

# 42
  • Мнения: 89
Аз купувам вече 62-68. Не,  че е толкова голям,  ама като ги изпера и изсуша
малко се свиват.  Все още са му леко големички,  ама не личи много.

Момичета,  ще се оплаквам,  ама трябва да споделя Sad  Злото никога не идва само... Бях ви казала,  че в сряда баткото падна и си счупи предния зъб.  Вчера цял ден по уж най-добрите детски дентални клиники в София и Пловдив и накрая нищо.  Толкова зле е счупен,  че сега заседават и се съветват какво да се прави - да се вади изцяло или да се
пробва доизграждане.  При всички положения трябва да е с пълна анестезия,  защото изобщо не отваря устата.  Тя ме плаши ужасно много,  но трябва и да е напълно здрав,  а сега се борим със стафилококи в носа. А времето си лети и зъбът почва да създава проблеми.  Вчера излезнаха и резултати от носния секрет на Дани.  Еми и той има бактерия и ще пробваме да я борим с някакви АБ капки за очи.  Бебе на няма и 2 месеца,  направо ми се къса сърцето да го лекувам.  Педиатърката ще го прегледа,  уж няма признаци на заболяване,  но си е носител на бактерията и май ще отложим ваксината. Сега само се ослушвам за неразположения и почвам да се хващам за най-малкото. Цялото семейство се лекуваме. PeacockLove,  твойто бебенце ли имаше жълти сополи и го лекувахте с нещо?  На Дани са прозрачно-бело и не го притесняват,  ама бактерията е упорита и без лечение няма да мине. И всичко това точно преди 3-тия рожден ден на баткото,  как да стягам тържество не знам,  сърцето ми се е свило от притеснение и неизвестност. Sad Не знам за кой по-напред да мисля...

# 43
  • Мнения: 35 109
Моето бебе беше с Ешерихия коли и капехме капки в носа 7 дни и после беше чист.

# 44
  • Мнения: 367
Dona_Rosa и Ева сега е болна. Брат й донесе от яслата някакъв вирус вероятно. Не сме изследвали какво е. И на нея й капя АБ капки, аспирирам носа, с физиологичен промивам, Стодал й давам за кашлицата, давам и Панадол да намали възпалението. На 2 месеца си е човек, колкото и невероятно да звучи. С две деца си е зор, особено пък болни Confused На първо място се успокой, защото нищо страшно не е станало с нито един от двамата Hug Ще ги оправиш децата Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт