Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 20 991
  • 715
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 161
Момичета, нещо почнах да се притеснявам и аз.
Вашите бебета следят ли ви с очи? Моят уж гледа насам-натам, но не ми следи пръста. Като приближа пръста си към окото му, не го затваря, както е обичайният рефлекс да се предпазиш. Не знам дали му няма нещо... Дали педиатър може да ми каже нещо или да търся детски очен?

# 46
  • Мнения: 1 033
Момичета, нещо почнах да се притеснявам и аз.
Вашите бебета следят ли ви с очи? Моят уж гледа насам-натам, но не ми следи пръста. Като приближа пръста си към окото му, не го затваря, както е обичайният рефлекс да се предпазиш. Не знам дали му няма нещо... Дали педиатър може да ми каже нещо или да търся детски очен?
Колко сте големи? Нашият започна да се заглежда към 2 месец. Също още не си затваря очите като минеш с ръката близо до тях.

# 47
  • Мнения: 1 669
Вашите бебета нощем въртят ли се в кръг? Кошарата е залепена до леглото ни и я наблюдавам: оставих я с глава към мен, по едно време беше перпендикулярно, после с глава надолу...накрая беше пак почти с глава към мен. Направо се плаша.

# 48
  • Мнения: 161
Момичета, нещо почнах да се притеснявам и аз.
Вашите бебета следят ли ви с очи? Моят уж гледа насам-натам, но не ми следи пръста. Като приближа пръста си към окото му, не го затваря, както е обичайният рефлекс да се предпазиш. Не знам дали му няма нещо... Дали педиатър може да ми каже нещо или да търся детски очен?
Колко сте големи? Нашият започна да се заглежда към 2 месец. Също още не си затваря очите като минеш с ръката близо до тях.

На месец и три седмици е. Не знам рано ли е? Не ми се почва с четенето на тая тема, че да не се психирам.

И моят се върти в кошарата, веднъж даже си напъха главата в дупката между матрака и страницата и аз щях да се гътна като го видях. Тогава уплътнихме с одеала и кърпи и не е хич красиво, но пък е по-безопасно...

# 49
  • Мнения: 193
Вашите бебета нощем въртят ли се в кръг? Кошарата е залепена до леглото ни и я наблюдавам: оставих я с глава към мен, по едно време беше перпендикулярно, после с глава надолу...накрая беше пак почти с глава към мен. Направо се плаша.
Постоянно се върти.Наддига дупето и се завърта. 😁 Днес даже накарах ММ да свали с едно ниво детското легло ,че ме хваща страх. 😁

# 50
  • Мнения: 202
Момичета, нещо почнах да се притеснявам и аз.
Вашите бебета следят ли ви с очи? Моят уж гледа насам-натам, но не ми следи пръста. Като приближа пръста си към окото му, не го затваря, както е обичайният рефлекс да се предпазиш. Не знам дали му няма нещо... Дали педиатър може да ми каже нещо или да търся детски очен?
Пробвай дали се заглежда по движеща се пред очите светеща лампичка( на около 30см пред лицато). Детето е малко и тепърва ще развива фиксацията си, като в края на третия месец трябва вече да я е усъвършенствало. Още не е развит и роговичния рефлекс, затова не мига като приближаваш нещо към окото му. При моето бебенце в родилния дом още имаше малка власинка в очето, като той изобщо не я усещаше, въпреки че беше директно върху роговицата. Това, ако е при голям човек, щеше неминуемо да му дразни и да търка окото.

# 51
  • Мнения: 35 103
Моето следи звук от играчка.
Мен ме притеснява като вземе да ви криви очите, докато заспива. Сигурно е нормално, но съм забравила дали големия го правеше. До скоро слагах във възглавница, която го подпира да спи настрани ама вече му отесня и ще я махам. Най- добре спи по гръб или корем. Но по корем го оставям само следобеда , когато съм до него

# 52
  • Мнения: 235
Пускали ли сте някакви изследвания след раждането и какви ? На мен доста често започна да ми прилошава навън, докато се разхождаме с малката. Чудя се какви изследвания трябва да пусна. Очаквах, че с течение на времето нещата ще се нормализират, но вече повече от месец ми прилошава само, когато се разхождаме. Някой да знае какви хормони мога да изследвам ?

# 53
  • Мнения: 140
Аз преди бременността имах нередовен цикъл и всички ме успокояваха, че след раждането ще си дойдат нещата на мястото - е да, ама не, след 10 дена бебчо става на 3 месеца, помен от цикъл няма.. скоро мисля да звъня на гинеколога, който в болницата ми каза, като ми свърши да отида на преглед....

# 54
  • Мнения: 1 691
А ти ходи ли на преглед и кърмиш ли?

# 55
  • Мнения: 202
Пускали ли сте някакви изследвания след раждането и какви ? На мен доста често започна да ми прилошава навън, докато се разхождаме с малката. Чудя се какви изследвания трябва да пусна. Очаквах, че с течение на времето нещата ще се нормализират, но вече повече от месец ми прилошава само, когато се разхождаме. Някой да знае какви хормони мога да изследвам ?


Може да си пуснеш ПКК и то основно заради хемоглобина.  Моят е малко нисък след секциото и усещам как на моменти се замайвам.

# 56
  • Мнения: 295
Мамите на момченца - правите ли някакви процедури на пилето? И ако да - какви и как? Много ми се иска да му спестя мъката след година, когато ЛЛ ще го забели рязко 😔 Той не ми даде никакъв съвет по въпроса, каза че е рано и това е тема за след година 🤨 Не мога и да го сменя - в малкия град изборът е ограничен почти до 0.

# 57
  • Мнения: 1 033
Мамите на момченца - правите ли някакви процедури на пилето? И ако да - какви и как? Много ми се иска да му спестя мъката след година, когато ЛЛ ще го забели рязко 😔 Той не ми даде никакъв съвет по въпроса, каза че е рано и това е тема за след година 🤨 Не мога и да го сменя - в малкия град изборът е ограничен почти до 0.
Всеки ден след банята мъжа ми съвсем лекичко придърпва кожичката надолу, после мажем малко с бебешко олио. Като чу, че се забелва рязко му призля 😄 затова се зае да го направи постепенно. Педиатърката каза, че е ок

# 58
  • Мнения: 343
И ние след баня леко го заблеваме по препоръка на педиатърката,но след това не мажем с нищо.

# 59
  • Мнения: 193
Педиатърката ми показа до къде да забелвам и го правя всеки ден по време или след баня.Когато слагам памперса мажа със Судокрем ,но аз го мажа след всяка смяна понеже има чувствителна кожа.

Общи условия

Активация на акаунт