ОСМИ клас 2020/2021 - Със съученици и училища нови сме пак за подвизи готови :)

  • 28 142
  • 821
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Благодаря за темата!
И аз ще запазя заради разказвателните.
Днес получих имейл от школата с поздравления за кандидат-гимназистите им. Беше изредено къде са приети децата, като за моето липсваше информация. Явно училището не им се струва достатъчно престижно, но пък присъстваха 7-мо, НТБГ, като едното е с по-нисък бал, а другото със сходен. Или са ме разпознали, че ги разнасям по форуми с невръщането на пробни изпити. И доста манипулативно съобщаваха резултатите- похвалиха се с оценката му по БЕЛ, но не споменаха тази по математика:smile: При някои деца сториха обратното. Само високите са в статистиката.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 154
Входното ниво по който и да е предмет е по преценка на учителя.
С оглед на това че има електронни учебници съм изхвърлира всичко,та даже и атласите,а сега една позната ме пита за тях,та да не ги купува,ама няма -да е казала по-рано.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 058
Благодаря за новата тема Simple Smile
Нищо старо няма да оставям. Всичко раздадох. Даже сега ме е яд, защото няма един тест от къде да направи, да поприпоним материала. Добре, чи има братовчедка на същата възраст, та от нейните сборници ще решават.

# 18
  • Мнения: 569
Аз за класен се сещам повече подаръци, отколкото за класна, например:
1. Бутилка с мастика
2. Бутилка (от кока кола, може фанта, алтай, швепс) домашна ракия, отлежала.
3. Варена кокошка, увита във вестник
4. Домашно точена баница, тиквеник, лучник, месен тутманик (страшно върви с домашно подквасено кисело мляко)
5. Суджук, наденица, кървавица
6. .....
Тук знам, че поне Звънчето, Бисето, Ред, Санака, Аманда, Мони, Сани, Грийн и може би Мария биха могли включат с още предложения.

Накрая да кажа, че за мен най-най-най смислено е всяко дете да донесе по една книга за библиотеката на училището.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 202
Amanda, малко тъпо от страна на школата, както и да го погледнеш. 😁
От една страна не са изредили всички деца и са подходили селективно, от друга пък - малко клюкарско се получава. Трябваше просто обобщен, не поименен списък колко деца в кое училище са приети.
Ох, подаръци и цветя... Имайте милост. Ще му мисля след около 3 седмици. 😃

# 20
  • Мнения: 6 615
Доди,:joy: , ама кокошката с кой вестник да е завита? Важно е!
На нашия класен никога не са му подарявани цветя.

И на мен много ми допада идеята с книга за училището!

Аманда, а каква е идеята да споменават имената на децата? И на мен ми идва клюкарско и избирателно.

Последна редакция: вт, 25 авг 2020, 20:03 от Biserka_a

# 21
  • Мнения: 6 933
Ама те и на сайта си са ги качили. Едно от децата мноооого ме съмнява да е ходило при тях и на курс по математика, въпреки, че фигурира, но знам ли. За друго или има съвпадение на имената, или някой е поизлъгал за точките.

# 22
  • Мнения: 3 491
Аз не разпознавам голяма част от децата, а сравнявах резултатите от ПИ на всички групи, защото ми беше любопитно. Те ги качваха с имената. Допускам, че тези деца с високите резултати са ходили на частни индивидуални уроци при учителите от школата.
Не знам каква е идеята, но питат дали си съгласен. Не е без знанието на родителите.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 170
Зазу, благодаря за темата!

Аз продължавам да съм на морето, но наборът се прибра. Ходи на танци в подготовка за клип.
На 15.09 няма да ходя с него- училището и съучениците не са нови и вероятно няма да иска. За сметка на това брат му и сестра му са 5ти клас, от тази година в различни училища, като за девойката е ново, та ще отида с нея за подкрепа. Баща им вероятно ще отиде с дребния.

# 24
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342
Записвам се набързо в темата. Сега покрай ремонта всичко е в кашони и като тръгна да подреждам, ще преценявам какво да запазя. Като цяло много обичам да купувам помагала и имаме много, но ги пазя за малката.

Днес напоръчах обувки, маратонки и ботуши онлайн, че хич не ми се ходи по молове.

# 25
  • Мнения: 569
Доди,:joy: , ама кокошката с кой вестник да е завита? Важно е!
Има само един вестник, в който може да завиеш варена кокошка - Работническо дело😊

# 26
  • София
  • Мнения: 7 202
Е и с Отечествен фронт би следвало да мине. 😃
Вие се шегувате, обаче имах колежка с баща известен офталмолог. Някакъв роднина на гаджето ѝ имал сериозен проблем с очите и тя разбира се веднага се отзовала. За беля роднините пристигнали при таткото-доктор точно с кокошка и някаква друга земеделска продукция. Та страшен шок. 🤣

# 27
  • Мнения: 6 615
Вече нито истински кокошки има, нито истински вестници...
Смятам, че всеки, който не е вегетарианец, ще приеме една истинска мадам Коко с удоволствие.

# 28
  • Мнения: 3 500
Аз докато изчета старата тема и вече има нова...

# 29
  • Мнения: 3 491
Забавлявам се, защото вече два часа се занимавам с домашни кокошки. Обезкостявам за кучето от едни пакети, които уж за супа сме ги оставили, но децата не искат. А  нея също ще я слагам на диета с протеини с ясен произход, че с тия гранули стана дебеланка.

Общи условия

Активация на акаунт