ОСМИ клас 2020/2021 - Със съученици и училища нови сме пак за подвизи готови :)

  • 28 193
  • 821
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: X
И Дълбока, и охлювената ферма са в/до Българево.
Богомолките и гъсениците са деликатес на едно друго място, което към момента не е предпочитана дестинация за кулинарен туризъм. Simple Smile

# 781
  • Мнения: 1 402
Gadamer, за охлювена ферма не съм чувала, но ме присети за мидената ферма. Миди (готвени) обожавам Simple Smile И почти всички морски деликатеси. Но НЕ ходете на мидената ферма "Дълбока" - преди беше хубаво и предлагаха интересни неща...сега е невероятна скъпотия, никакъв избор и мизерия. Май разчитат, че след като си минал пътя до там, няма да ти се връща обратно и все ще хапнеш нещо. Но гарантирано втори път няма да отидеш... Simple Smile

# 782
  • София
  • Мнения: 7 210
Охлюви, миди - нещо ги избива на екстравагантности в този регион. 😁
Просто гадост. Трева ако трябва ще ям, но подобни неща - не.

Иначе, Моли, преди 5 години Дълбока си беше супер. Но до нея току що беше отворил втори аналогичен ресторант, за който ни бяха казали, че не е ОК. Кой знае какво и как се променило, включително и като собствености, за тези години.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 22:44 от Red

# 783
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Ние имаме обявена РС за 10ти септември.Има доста деца в новия клас от бившия му клас,с които искаше да е в един клас.Класната на неговия клас ще е същата,която ги изведе 5-7 кл,което ме радва,защото детето я харесва и като учител и като класен.

Amanda,моето в 4 кл загуби,счупи или ме откраднаха около 4 телефона за година-забравила съм точно колко-3 год беше без телефон,чак сега през март му взехме за РД-има протектор-пукнат е вече и протектора и телефона,та ефекта е нулев и от протекгора и от.наказанието.Предупредила съм,че следващия телефон ще си закупи с изкарани от него пари с труд,от спестени не разрешавам.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 23:42 от svetlaem

# 784
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Яла съм и по-странни неща от охлюви и миди, например морско свинче и яйце с птичи зародиш вътре. На някои места това са си деликатеси.

# 785
  • Мнения: 3 078
Gadamer, гугълнах да ги видя кои са тия, дето посегнаха на морското свинче. Wink
Ама пък ние ядем зайци, които са не по-малко мили, та не можем да ги съдим.

# 786
  • София
  • Мнения: 6 374
А не знам, аз те предупредих Joy
Спокойно де, наслаждавайте се на ваканцията, още маааалко
Аз нещо... съм претръпнала

Че тия неща да не са нещо специалитет на ФЕГ случайно... в бившето ни "елитно" 125-то беше абсолютно същата история...

# 787
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Хаха, solnichka, разсмя с "тия, дето посегнаха на морското свинче"...За туристите е голяма атракция, за местните си е ежедневие.

П.П Купих едни много яки тетрадки с картини на известни художници, например "Момичето с перлената обица", "Автопортрет на Ван Гог" и др. И Ема ги хареса, не се размрънка "какви са тия ретро неща?!?!" Joy

И нещо забавно:

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 00:31 от gadamer

# 788
  • Мнения: 3 078
Внимавайте с науката и изкуството по тетрадките  че Бисето сподели опит по тази линия Grinning

# 789
  • София
  • Мнения: 1 577
Аз съм се зарекла,  че красиви тетрадки повече няма да купувам. И без това не се изписват. После ми е жал да ги хвърля.

# 790
  • София
  • Мнения: 3 468
И аз обичам да хапвам мекотели.Особено гарнирани с добро вино....
Тетрадки трябва да купуваме,но ми се ще да станат ясни изискванията за тях.Особено тези по език.Струва ми се доста ще изпишат.Тия със спиралите  все се късат,а и на ръката ръби.Щерката пък иска такива.Ще видим малък или  голям формат....Абе.. малко се чувствам като на прага на първи клас.Да се почва тая година,че да мирясам

# 791
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Тези, които взех, са среден размер и не са дебели, 60 л, предполагам, че за БЕЛ ще ги изпише. Досега все взимах голям формат, със спирала, с много листа и все остават неизписани. Вероятно по език ще  пише повече, но ще изчакам.

# 792
  • София
  • Мнения: 9 135
Момичета, на Алея на книгата всички издателства ли правят отстъпка и еднаква ли е или си зависи от издателството?
Аз не съм купувала тетрадки освен 2-3 за математиката, но те и без друго се изписват за по 1-2 седмици. Ще изчакам родителската среща във вторник и ще поръчвам накуп с помагалата. Тъкмо да чуя имат ли някакви изисквания за тетрадки, въпреки че децата вече са 8 клас. Би трябвало да си е техен избор.

# 793
  • София
  • Мнения: 922
Всички издателства правят отстъпка, но за учебниците присъства само Просвета. Има шатра и на Коала Прес и Труд.

# 794
  • София
  • Мнения: 9 135
Аз по-скоро разни книжки искам да си накупя. Учебници ще взема от Ozone. Имат 10% отстъпка при плащане с карта Visa. И ако сработи и някой код, става супер.
Но пък те не предлагат на БГ Учебник.

Общи условия

Активация на акаунт