ОСМИ клас 2020/2021 - Със съученици и училища нови сме пак за подвизи готови :)

  • 28 212
  • 821
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Веднъж вече ви показвах моята красота- имам британка сребърна чинчила
Женска, кастрирана, от развъдник в София! Прекрасна е като характер.
Искам и кучета- две ! Акита ину. Въздържам се защото все още като местоживеене циркулирам града- старозагорски бани, а в града ще ми дойде много зор с разходките.
Кокошки не искам Simple Smile)))

# 91
  • София
  • Мнения: 1 578
Противогрипни ваксини ще си слагате ли?

# 92
  • Мнения: 4 971
На класен, мъж, в Първа английска, синът ми носеше кутия бонбони. За празник бутилка алкохол му бяха подарявали. Млад беше много, 25-6-годишен. После имаха за класна едно чудовище - бяха й купили общ букет за края на годината, но тя не го беше приела. Децата отидоха в любимото си кафе наблизо и го подариха на продавачката. Сега пак са с мъж класен, но май нищо не му носят в първия учебен ден, поне синът ми не носи последния път. Сега ще бъде 12-ти клас, та ще видим...

# 93
  • София
  • Мнения: 7 212
Аууу, Хера! Котешка разкошнотия!
От Силвърчинчи или може би Поларис?

ПП: Акита не ги водят много подходящи за съжителство с котки.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 440
Никога досега не сме слагали и да чукна на дърво скоро грип не ни е хващал. Но сега не знам. Имам колеги, които са слагали. Едните са много доволни, другите пък твърдят, че като са си сложили са изкарали ужасен грип и повече не повторили. Кое е вярно идея нямам.

# 95
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Хера, обожавам британките. Преди години си взехме и ние, чакахме няколко месеца да се роди и да порасне, платихме сума пари, взехме я и се оказа, че мъжът ми има много силна алергия. Мъчихме се 1 месец и се наложи да я подарим на едни приятели. То стана много смешна история - ние заминахме на почивка и ги помолихме да им я дадем, да ни я гледат, докато ни няма. След 10 дни се върнахме, но не им звъним да си я вземем, а пък те не ни звънят, за да ни я върнат. И така вече 10 години.

Поради семейните алергии, нямаме ни куче, ни котка, но пък се радвам на животните на нашите приятели. Ето последната придобивка - бернски зененхунд:



Огромен мечок е, още от бебе тежи 20 кила. Така става като голям  около 50 кг:

# 96
  • Мнения: 3 083
А какви книги бихте взели, ако ще се носи за инициативата?
Това никак не е лошо като идея. Ако децата са в собствена стая, сигурно би било добре да бъдат насърчени да донесат саксия или друго, за да си облагородят обстановката.

Но каквото и да измислят, накрая май става И цветя.
Всеки го мисли, че не е добре нито да си единствения с цветя, нито да си единствения без.

Иначе в малките класове моето момче много се радваше на букета за първия учебен ден, но не защото осъзнаваше че с него изразява уважение към учителя и прочие, ами защото много обичаше всякакви цветя.

Ваксини против грип не слагаме. Това, което ме е отказало да ги обмислям е информацията, че всъщност ваксината не те пази от всички щамове в циркулация за конкретния сезон. Нещо като да излезеш с половин дъждобран, а оттам нататък са и другите минуси.

# 97
  • Мнения: X
А какви книги бихте взели, ако ще се носи за инициативата?
Нещо на Маркъс Зюсак: Крадецът на книги, Аутсайдерът. Някое фентъзи: Пратчет, Нийл Геймън. От класиките: Агата Кристи, Арчибалд Кронин, Съмърсет Моъм, Стайнбек, Джейн Остин и др. Това за осмокласниците. При по-малки деца не става.

# 98
  • Мнения: 5 234
Хера, прелестна е тази котка! Animal Cat
Почти съм се навила да си вземем котка догодина, ако наборката е все още така силно влюбена в котките.

Аз харесвам инициативите благотворителност вместо цветя.

# 99
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Значи на сайта на 30-то още нищо не са качили - нито за родителската, нито за учебниците. Мразя да чакам. Само са пуснали ИУЧ за следващата година. Нашият клас ще има 2 допълнителни часа испански език, т. е. 20 часа седмично.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 440
.....Мразя да чакам. Само са пуснали ИУЧ за следващата година. .....

И аз много мразя. Искам вече да знам клас, класен ръководител, учебници, ИУЧ, ФУЧ, МУЧ... Не искам всичко да разбирам на родителската среща, а на сайта вече да е качена тази информация. Да ама не. Поне имаме дата за родителска и това е.

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Red когато я вземах в тези двата нямаше. Силвъра още бяха с млада двойка от този цвят. На Фиби развъдника е Wininng smile,  А кои породи кучета съжителстват добре с котка? Брат ми има немска овчарка мъжка от развъдник Люлин. Жесток екземпляр е!  Искам кучета, но искам и Фиби да е доволна:) Тя е моето момиче в иначе мъжкото ми царство.
И аз я чаках Фиби, като видях трите от котилото без да се замисля посочих нея. Даже не и знаех пола:) Момичето от развъдника ми каза после- мислех да си я оставям обаче Вие така категорично посочихте нея, че сърце не ми даде да не Ви я дам. Когато се местихме на вилата след обявяване на ИП много се притеснявах за нея как ще приеме всичкото това изнасяне. Но тя явно е от животните, за които не е важно мястото , а да са със семейството. Много добре го прие и сега като се върнем от работа става върла селянка и гони пеперуди по тревата. Но ние сме отвън с нея.
Ваксини не си бием и четиримата.

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
.....Мразя да чакам. Само са пуснали ИУЧ за следващата година. .....

И аз много мразя. Искам вече да знам клас, класен ръководител, учебници, ИУЧ, ФУЧ, МУЧ... Не искам всичко да разбирам на родителската среща, а на сайта вече да е качена тази информация. Да ама не. Поне имаме дата за родителска и това е.
Пак аз:))) В нашият сайт няма никакво информация, а търпението не ми е силна черта:)) Даже и за род. Среща нищо няма. Нито на големия, нито на малкия

# 103
  • София
  • Мнения: 7 212
Ох, Хера не знам кои породи.
Нас също ни човърка темата - докарахме го до английски булдог и Кавалер Кинг Чарлз след доста четене. Булдогът страаашно много харесваме като куче.
Иначе с много породи става, но се иска правилен подход и е по-удачно ако има човек вкъщи по-дълго през деня.
Със сигурност ни-ко-га не бих взела Джак Ръсел - твърде е енергичен и страшно би досаждал на котка.
Аз на Тереза хич не бих ѝ развалила кефа. 😃
Иначе не знам дали скоро ще си вземем куче.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 023
Ето я и нашата Напаст:

Споменах, че я бяхме обещали на наборката за успешното завършване. И така се сдобихме със синьо-кремава британка. Аз още свиквам... 😎

Общи условия

Активация на акаунт