Нашите кухни - 84

  • 47 596
  • 787
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 6 298
Здравейте! Някоя от Вас има ли хладилник 2 м в кухнята си? Много ли е висок? Ако може снимка ще се радвам, защото съм си харесала с такава височина, а се притеснявам дали няма да е прекалено висок и дали ще остане място за шкаф над него?
Ще ти е много висок. Този на снимката в голямата кухня е 185. Аз съм 178 висока и ми е трудно да достигам шкафа над него. Ще слагам само неща, които радко се ползват.

# 781
  • Мнения: 40 913
Здравейте! Някоя от Вас има ли хладилник 2 м в кухнята си? Много ли е висок? Ако може снимка ще се радвам, защото съм си харесала с такава височина, а се притеснявам дали няма да е прекалено висок и дали ще остане място за шкаф над него?
Ще ти е много висок. Този на снимката в голямата кухня е 185. Аз съм 178 висока и ми е трудно да достигам шкафа над него. Ще слагам само неща, които радко се ползват.

На мен ми е екстра. Шкафа над него не го достигам, ама там държа едни ненужни стъкларии, които на практика не ползвам, ама не са за изхвърляне (подаръци). И ако не бяха там, трябваше да са в някой полезен шкаф, който сега ми е свободен за нужните неща. А хладилникът ми е супер - има място за всичко. Вече никой не може да ме върне на по-малък. С размера се свиква. Като купихме новия телевизор и като го монтирахме ми беше адски странно, толкова голям.  А сега като отидем някъде с малък телевизор ми е чудно как може хората да гледат подобно нещо. И даже за по-голям се облизвам Grinning

Ето една снимка (не е от вкъщи):



А това е за шкафа над хладилника:

# 782
  • Мнения: 1 146
С такъв Liebherr сме като на снимката, за следващото жилище пак ще вземем подобен висок и голям хладилник. Но нямаме шкаф отгоре над него, за по-високите ни шкафове и аз ползвам стълба или едно малко сгъваемо столче. Били сме и с по-малък хладилник по квартирите едно време, много е неудобно, не бих се върнала на по-малък.

# 783
  • София
  • Мнения: 4 668
И аз съм с 2м хладилник, почти като на снимката, АЕГ. Аз също най-рядко ползвам шкафа над него. Но не ми е никакъв проблем. Стълба не ползвам. Май 1 път ползвах стол, за да извадя нещо от дъното му (60 см е дълбок). След това ползвам големи прозрачни касетки в него, 1 или 2. Изтеглям я, свалям я и оправям каквото трябва. С височина и тежест нямам проблем.

# 784
  • Мнения: 101
Здравейте,
Предстои ми ремонт на най-кошмарното помещение у нас - кухнята. Изчетох доста от темите по-назад, и благодарение на всички полезни мнения имам някаква визия за цветове, материали и т.н., но не успявам да си направя проект.
Помещението е с такъв под:


Тавана е скосен. На северната страна височината е 195 см, на южната 284. На южната страна е входа, който е арка с широчина 89. Прозореца е на височина от пода 91 см, лявото крило е отваряемо. Единственото нещо, което ще запазя от сегашното помещение е хладилника с размери 70/75/190.
Искам да вместя маса за 4 човека и колкото може по-голям работен плот. Държа да има колона с фурна и микровълнова.
Всякакви идеи от ваша страна ще са ми от полза.
Предварително благодаря!

# 785
  • София
  • Мнения: 4 668
Според мен плота (и горните шкафчета трябва да ги пуснеш по дългата страна срещу прозореца, и късата стена срещу входа.
Като или го правиш 51 см дълбочина, или стандартен 60см и прекъсваш плота около 60-100 см преди края на стената, при входа.
Може и да се изработи чупка, която да запълва последните 60 см, изработва се шкафче и плот, който се свързва с основния.

Масата до прозореца.
Хладилникът, ако има място, в ъгъла до входа в ляво.

# 786
  • Мнения: 101
Благодаря за идеята. Хладилника не може да е до прозореца, защото е широк 70, а нишата е 63 и ще пречи на отварянето.

# 787

Общи условия

Активация на акаунт