Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid и др. - 5 част

  • 30 956
  • 434
  •   1
Отговори
# 135
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Ами, пак съм аз и искам да кажа, че локумките по рецептата на Джемма, станаха чудесни.
На вид не са най-впечатляващи, ама то мен не ме бива много по оформянето, но на вкус са чудни. Месих с К-бъркалката.
В събота получих и другата бъркалка, която съм посочила по-назад, с резервен силикон и ключ. Дали можеше тестото за локумките, да го забъркам с тази бъралка?

# 136
  • Мнения: 508
Буболина, аз месих  Линцерите с К бъркалката,  но май доста зор и беше на машината. Преди това замесих Ванилакипфел ( в България гледам че ги наричат рохлички) с К бъркалката пак, но нямаше никакъв проблем и усилие. Явно тестото за Линцерите е по тежко .. А утре ще правя локумки/пурички със сладко правя аз , но мисля до ги меса направо с бъркалката за месене.

# 137
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Линцерите,  както и рохличките ги месих с бъркалката за тесто. Днес реших да пробвам и добре се получиха с К-бъркалката.
Добре, че направих половин доза от локумките, че щяха да станат много, а така излязоха 1 тава и половина.

# 138
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, тестото за сладки не изисква дълго измесване, така че е  достатъчно да се оформи топка. Ако видите, че се зори нещо машината, спирате и доизмесвате леко на ръка. То вече е събрано и не е зор, спестили сте си цапането на ръцете.
Буболина, ще стане и със силиконовата, но тя е предимно за кремове, да обира добре от купата.
В крайна сметка методът " проба-грешка" ще ви покаже коя е най-удобна за вас.

# 139
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Благодаря, Джемма. Единствено се притеснявам да не прецакам машинката.
Иначе за тестото, измесих докато се събра и го извадих.

# 140
  • Мнения: 508
Буболина,  точно и аз това щях да кажа - страх ме е да не стане нещо на машината, още повече че имам горчивия опит с предната. Но пък от друга страна трябва да са го измислили някакси да може да се ползва и от пишман домакини като мен Simple Smile .
Мисля за бъдни вечер да правя питката която ти сподели Буболина- златната питка. Но да я заведа с Кен-а. Ще стане нали?

# 141
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Би трябвало да стане и аз ще пробвам вдругиден.

# 142
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Коя е рази златна питка, изтървала съм я май?

# 143
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
https://boutiquedekristina.com/2018/12/06/%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0/


Ето тази. Правих я миналата година за Бъдни вечер и стана чудна.

# 144
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря.

# 145
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
О, за нищо. Ще се радвам, ако и аз съм ти била.полезна с нещо!

# 146
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
Рецептата е почти като на Ева Тонева, газираната вода там е 350мл и оцета е заменен с лимонов сок. Правя я от 3-4години на Бъдни вечер и винаги се е получавала много добре.

П.С. Ева Тонева вече я е махнала от бизплатната част на сайта си за съжаление.

# 147
  • Мнения: 508
Джема ако тестото не се отделя от стените н купата, при месене на тесто за пица например, значи че брашното е малко нали? Аз нещо май обърках днес..Нали до сега все на ръка съм месила, не съм мерила брашното. Но сега с машината не мога да  го усетя още. Сложих 400мл. Течност а само около 600 гр брашно. Тестото стана много меко но не се събра на топка а по скоро се лепи по стените на купата.

# 148
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Честита Коледа!

Бимба, аз процедирам така:
Ако имам 400 мл. течност, приготвям 800 гр.брашно, но слагам около 700 гр, а останалото ако има нужда добавям. И аз не съм свикнала да определям на око, та спирам машнката, пипам тестото и предценявам дали да добавя още или е достатъчно.

Нека Джемма каже,  дали пропорциите 1:2 вода/брашно са подходящи?
То зависи и течните съставки какви са, но принципа ми се вижда правилен.

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 23:08 от Бубoлина

# 149
  • Мнения: 508
Честита Коледа!
Точно и аз това установих четейки рецептите: тесто за пица е 1:2 течност/брашно. Но след дъжд качулка както се казва. Но нищо, половината тесто което ми остана сложих в хладилника и мисля че ще станат супер мекички  за децата утре. Но за вечерта пак ще меся пица..😉 ..

Общи условия

Активация на акаунт