Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid и др. - 5 част

  • 30 633
  • 434
  •   1
Отговори
# 150
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Честита Коледа и от мен.
Да, течността е наполовина на брашното. Трябва да се омеси хубава топка.

# 151
  • гр. София
  • Мнения: 104
Здравейте,
От една седмица и аз съм горд собственик на Chef XL. Все още гледам машината като "теле в железница". Може ли да ми изпратите клипчето за регулиране на бъркалките или да ми кажете къде да го видя.

# 152
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681
При мен в комплекта имаше ключ, но ако не, просто намери нужния размер, развиваш гайката и отпускаш надолу бъркалката. Слагаш едно листче хартия на дъното на купата и регулираш докато листчето се завихря от бъркалката, при това без тя да опира в купата, да не се чува стържене на метал.



genisi, заповядай!

# 153
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Честита машинка. Само не пипай куката. Тя си е добре регулурана. Поске трудно ще я върнеш в това положение, ако не ти хареса месенето. Другите се регулурат, за да разбиват и 1 яйце. А тесто не се меси с по-малко от 500 гр брашно, така че няма нужда от регулиране.

# 154
  • Мнения: 507
Честита Нова година,  момичета. 
С коя бъркалка правите крема за тирамису? - с балонната,  К- или тази за крем? Маскарпонето е много гъсто и затова се чудя с коя е най добре

# 155
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681
Честита да е, здрава, щастлива и успешна!

Още не съм правила крем, но си мисля, че с тази за крем би станало най-добре.

# 156
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За много години!
С телената за яйца го правя аз, балонната:
https://djemmasvetlana.blogspot.com/2015/04/blog-post_26.html?m=1
Напоследък към разбитите яйца прибавям по лъжица маскарпоне, а не яйцата към маскарпонето, за да не цапам двете купи.

# 157
  • Мнения: 507
И аз така го правя с обикновен миксер. Ще пробвам с балонната и ще споделя.
Междудругото омесих каймата за кюфтетата с Кенууд и стана супер , само за 1 мин. Нито се цапаш и при това бързо и качествено! А цаката на тестото за дърпана баница хванах..страхотно стана с Кен. Като разтеглях тестото,  нито се къса, гладко, тънко вестник да четеш..кеф направо..

# 158
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Браво, супер.

# 159
  • Мнения: 507
Джемма,  правила ли си майонеза с Кен?

# 160
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, но с пасатора ми е по-бързо и лесно.

https://youtu.be/NQcCAMxhWBc

# 161
  • Мнения: 507
А, с каната няма ли да стане?

# 162
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
С каната ми стана още по-рядка и повече не съм пробвала. Може би трябваше да слижа всичко наведнъж, като с пасатора, а не да наливам олиото.

# 163
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681
Здравей Джемма!

Някъде, назад в темата, бях чела, чеси поръчала допълнителни решетки за месомелачката. Спомняш ли си от къде и с какви размери?

Аз получих месомелачката и я пробвах с решетка 8 мм, но ми идва малко ситно за сарми, а пък е едра за кайма за кюфтета. Обичаме, месото за сармите да е накълцано и се чудя с какъв размер да си поръчам за кълцано, за кайма и по едро, като за бабек.
Ти, какви ползваш и би ли дала съвет, какви да си търся?

# 164
  • Мнения: 507
Бубе и моята месомелачка дойде, но вътре имаше 3 размера решетки. Аз смлях кайма за кюфтета на средната по размер ( незнам кой номер е).

Общи условия

Активация на акаунт