Третокласници 2020/2021

  • 29 020
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 491
Аз предпочитам да вярвам, че ще имаме нормален живот. Залъгвам се , че всичко ще е както преди и ги подготвям за обичайна учебна година. Но нищо вече не е същото. Преди малко прочетох, че в 119 СУ са приготвили изолатор за децата със симптоми на Ковид. Представям си как ще се отрази на психиката на малко дете това затваряне в кабината пред  училището, докато дойдат родителите.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 12:07 от Amanda.D

# 46
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Наличието на изолатор за ученици с ковид симптоми е описан в предписанията на МОН. Така, че всички училища трябва да имат такъв, не само 119-то.

# 47
  • Мнения: 3 491
За мен поставянето му пред училището е само една стъпка до публично осмиване. Не може ли да се действа с повече внимание към детската психика? Има начин да се изолира детето без да е на показ. Според мен така е редно

# 48
  • Мнения: 1 839
Както им се отразяваше да чакат родител в кабинета на сестрата. Нищо им нямаше досега на психиката.

# 49
  • Мнения: 3 491
Имам колега, която изкара COVID. Каза, че вече се страхува от хората.  Знае, че и те се плашат от нея и я отбягват. А е жена над 40 години. Представете си как ще се отрази всичко това на децата.
Просто си разсъждавам около ненормалната ситуация. И не смятам, че не трябва да има мерки, а  да се правят с повече внимание към децата.

# 50
  • Мнения: 6 292
Стига де, това не е проказа с капещи меса. Децата не приемат толкова драматично нито носенето на маски, нито ще приемат изчакването на родител в друга стая, пък била тя наречена “изолатор”.

# 51
  • Мнения: 3 491
Дано да е така
 Аз съветвам моите деца да са с маски и вътре в стаите. Даже по- логично ми се струва вътре да са с маски, а навън в двора- без. Особено при третокласника, защото в училището са малко деца и има възможност за дистанция в двора. Така или иначе те играят цяло лято навън  в същия състав.

# 52
  • Мнения: 29 338
Имам колега, която изкара COVID. Каза, че вече се страхува от хората.  Знае, че и те се плашат от нея и я отбягват. А е жена над 40 години. Представете си как ще се отрази всичко това на децата.


Това е резултата от 3 месеца облъчване как "сички ше умрем "...

# 53
  • Мнения: 2 622
Подвързвам само учебниците, защото подлежат на връщане (първокласните бяха без), останалите помагала и тетрадки само етикирам. Старая се максимално да спестя допълнителния товар.
Маратонки бях поръчала пролетта по интернет, че още ходеше с боти преди ИП, тогава бяха малко големи, сега ще са ОК. Поръчала съм разни дрехи, планувам разчистване на излишности и леко разместване в стаята ѝ. Другото по-натам.
Родителските срещи на първи и пети клас са обявени в двора на училището - източна, южна и т.н. част. Ще видим за нас как ще е. Предполагам, че маските ще се носят "през куп за грош", но дезинфектантите още преди Ковид бяха много популярни сред момичетата и предполагам ще ги ползват в промишлени количества. Предстои да видим.

# 54
  • Мнения: 6 292
За маските и децата 😎
Скрит текст:

# 55
  • Мнения: 376
Е, точно това действие се опитват да предвидят майка ми и свекърва ми. Simple Smile
За третокласника свекърва ми купи маска от плат и й приши тънка връвчица, така че ако не е на лицето да виси на врата Simple Smile и да не се налага да я търсим всеки ден.

# 56
  • София
  • Мнения: 181
Привет на всички!
 Новата учебна година ще е шантава за всички,но  все си мисля, че при първият грип в съчетание с ковид ще минат набързо на дистанционно. Това което ме притеснява дали ще имат занималня, защото не знам, ако е втора смяна и няма, кой ще я води, а не живеем близо до училище, за да ходи сама.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 277
Привет на всички!
 Новата учебна година ще е шантава за всички,но  все си мисля, че при първият грип в съчетание с ковид ще минат набързо на дистанционно. Това което ме притеснява дали ще имат занималня, защото не знам, ако е втора смяна и няма, кой ще я води, а не живеем близо до училище, за да ходи сама.
В тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1245228.msg41311104#new се коментира заповед на МЗ, която може да задължи занималните да минат онлайн.

С малки деца ще е много труден този вариант (трети клас са си малки още).

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 06:57 от Аш

# 58
  • София
  • Мнения: 13 206
Имам колега, която изкара COVID. Каза, че вече се страхува от хората.  Знае, че и те се плашат от нея и я отбягват. А е жена над 40 години. Представете си как ще се отрази всичко това на децата.
Просто си разсъждавам около ненормалната ситуация. И не смятам, че не трябва да има мерки, а  да се правят с повече внимание към децата.
Е, чак пък да се плащат от нея.. оня ден си говорих с жена непосредствено след 14 дневната й карантина след положителен PCR. Нищо и нямаше и не беше й имало. Цялото семейство на братовчедка ми го изкара. Не съм се притеснила цяло лято да играят.  Ситуацията е такава, каквато я направим ние. А относно изолаторите, нормално е да ги има. И там ще седят практически доста деца да чакат родителите си, дори ще бъде обичайно Simple Smile)) Точно както се каза в кабинета на сестрата. Щото какви са симптомите на Ковид? Същите като на всяко друго вирусно заболяване.

А относно стоянето с маска вътре... давате ли си сметка за тия часове престой с маска колко точно кислород вдишва детето ви и колко въглероден двуокис и как това влияе на мозъка му? Аз не съм ОК с това нещо. Отделно какво се завъжда в маската дето уж трябва да стопира корронавируса.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 14:22 от Vache

# 59
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Абсурт да искат маски вътре в часнас. Това значи децата да си докарат други проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт