Още пясъкът е по краката, а ДЕВЕТИ чука на вратата

  • 32 981
  • 732
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 210
Drina,  добре дошла отново. Липсваше ни. Съжалявам за загубата ти. Болката ще отшуми с времето, но празнината ще остане. Heart
Gorgonzola, гадно. Ужасно е човек да е болен в наши дни. Никога не е било по-страшно и ужасно. Бързо оздравяване на малкия, желая.
Току що моята приятелка ми каза, че и нейният син от вчера е карантиниран поради болен учител в училище. Явно така ще я караме. Много се надявам да устискаме по-дълго, но като слушам как масово изскачат случаи на Ковид в училище, все повече се отчайвам.

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Drina, радвам се, че отново си при нас! За другото... познато ми е и те прегръщам силно Revolving Hearts

slavena, добре дошла в редиците на учещите Heartpulse Ако мога да помагам с нещо, насреща съм Hands Plus1

При нас физиката започна на немски, философията ще бъде на езика, очаква се и географията, но засега сме взели само БГ учебник. Отпадна химията на езика и аз донякъде се радвам, защото нищо нямаше да научи. Съжалявам малко за историята - дългогодишен стожер в училището се пенсионира, иначе госпожата беше перфектен историк с немски език.

сиренцето, не се плаши Hands Point Up Оттук нататък така ще сме. Времето е сополиво - сутрин много студено, следобед - жега.
На мен малко тази история с карантинирането в училище и бързото преминаване към обучение в електронна среда ми избива на популизъм - видиш ли колко сме подготвени.

# 407
  • Мнения: 3 974
И от мен приветствия за Дрина! Хубаво е да си там, където ще те разберат и подкрепят.

Мисля я и Димитрина!

Дано намерят сили да притъпят болката с мисълта, че пътят продължава, че те са с нас, а ние можем да се молим за душите им. И се надяваме където са, да са щастливи и да съпреживяват с нас дребните ни радости.

# 408
  • София
  • Мнения: 532
Добре завърнала се, Дрина Flowers Hibiscus

Предмети на немски при нас са 0. Надявах се на география, но това е положението.
Записах час на набора при личната за направление при гръден хирург, че му се деформира сега в пубертета гръдната кост и ребрата малко от едната страна. В началото не беше толкова забележимо, но колкото повече расте, толкова по-изявено става, а и той нали е слаб - всичко си личи. Има ли някой, който може да препоръча такъв хирург?

# 409
  • София
  • Мнения: 11 701
Дрина радвам се,че отново си сред нас! Hug
Много сили и кураж ти желая занапред!
При нас се изучават четири  разказвателни на езика-биология,химия,география и история.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 12:38 от Ali97

# 410
  • София
  • Мнения: 922
Дрина, съжалявам за загубата ти. Прегръдки!

# 411
  • Мнения: 3 974
Добре завърнала се, Дрина Flowers Hibiscus

Предмети на немски при нас са 0. Надявах се на география, но това е положението.
Записах час на набора при личната за направление при гръден хирург, че му се деформира сега в пубертета гръдната кост и ребрата малко от едната страна. В началото не беше толкова забележимо, но колкото повече расте, толкова по-изявено става, а и той нали е слаб - всичко си личи. Има ли някой, който може да препоръча такъв хирург?

Водих хлапя на профилактика във Вита-2. При нея също изпъкна гръдната кост и се виждат връзките с ребрата. Сп. д-р Узунов се дължи на бърз растеж и нарушена пропорция височина/ тегло. Т.е. било нормално.

# 412
  • София
  • Мнения: 11 979
Като че ли при нас ще са на ИЕ История, Биология, Химия, География. За Физика не знам.
Точно това са предметите. Физиката е на български. Малко се изненадах, че и в 10-ти клас историята е на испански. Как е "хан" на испански? А "килийно училище"? Joy

# 413
  • София
  • Мнения: 5 009
И при моя тийн се получи това с изпъкването на гръдната кост преди около две години, т.е. на възрастта на вашите деца. Проблемът е чисто козметичен според физиотерапевта ни, но мен ме притесняваше и ефектът върху стойка и потенциално гръбначно изкривяване. Ако някого много го притеснява, може да ми пише на лични. Имам позната с подобен проблем, но тя е с голям бюст и при нея изобщо не личи, докато при момчетата е по-видимо.

У нас, по мои проучвания, може да с обърнете към д-р Мирослав Тодоров http://orthomed-bg.com/%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D1%8A%D1%82-%D0% … D0%BC%D0%B5%D0%B4

както и към д-р Асен Джеров https://usbalortho.com/pediatric_ortopedia_hand.php

Нямам личен опит със специалисти у нас обаче, тъй като ние се насочихме за решение към Англия.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 14:17 от Prizma

# 414
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, охх докато река честит първи учебен ден и ще вземат да затворят училищата (пепел ми на клавиатурата).
Дали сме си мислели някога, че ще дойде време в което децата ще искат да ходят на училище.
На добър час на всички! и Здраве!

Дрина, добре се завърнала! Съжалявам за случилото се, прегръщам те!
Dimitrina, извинявай за въпроса, но какво стана с твоя татко!? Много се надявам, че всичко е наред.
Звездичке, на добър час на новата работа!
Ани, да ти е живо и здраво момчето, да спори и твоята нова работа, без да е дистанционна!

Като ги слушам как независимо отрицателен неотрицателен тест карантина... си представям едни безкрайни периоди на карантина.. - тогава за какво им правят тестове.. или не им правят.
Ние в работата имахме едни айтита, тестваха ни всички, но продължихме да сме си на работа, вкл. и най-контактните. Защо децата при отрицателни тестове да са в карантина.
Не знам вие на какво мнение сте, но за мен няма усещане за яснота .. никаква..за съжаление.

Ние направихме традиционното море около 22 септември, беше разкошно - и вода и въздух, тази година бяхме само 30. Много ме радваше, че тимаше доста места дето не бяха пуснали кепенците (обикновено не е така).
Хубава кратичка седмица работна ви желая!

# 415
  • София
  • Мнения: 2 113
Сънчо, нищо не се е променило от преди два месеца, освен статистическите основания за надежда. Добавиха се още малко проблеми за отчитане (и майка и свекървата през няколко дни счупиха ръка), но ние се опитваме да отиграваме всяка от тези топки колкото добре можем и почти развихме черно чувство за хумор и вкус към абсурда.

По отношение на карантините, в училището на сина ми има случай в 11 клас. На мен не ми е ясно как се отнасят санитарните власти към семействата на карантинираните ученици... Правят ли тестове на всички съученици или само класът излиза в ДО за 14 дни?
Ако можехме всички у дома да се изнесем от Сф и другото да си върви, за мен ще е голямо облекчение.

# 416
  • София
  • Мнения: 11 979

По отношение на карантините, в училището на сина ми има случай в 11 клас. На мен не ми е ясно как се отнасят санитарните власти към семействата на карантинираните ученици... Правят ли тестове на всички съученици или само класът излиза в ДО за 14 дни?

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/kakvo-tryabva-da … -na-deca-posesha/

# 417
  • Мнения: 672
Някой да е ровил из сайта на ФЕГ наскоро? Да са обявявали свободно място за момиче за 9ти клас?
Защото имамЕ нова съученика.Wink

Последна редакция: ср, 23 сеп 2020, 15:09 от Nara

# 418
# 419
  • София
  • Мнения: 6 094
Някой да е ровил из сайта на ФЕГ наскоро? Да са обявявали свободно място за момиче за 9ти клас?
Защото имамЕ нова съученика.Wink
Ама не сте единствени.Wink

dimitrina73, Hug

Общи условия

Активация на акаунт