Нормално раждане със спинална упойка

  • 7 167
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 898
Глупости! И двете се слагат в седнало положение! Просто зависи как е свикнал анестезиолога!

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Глупости! И двете се слагат в седнало положение! Просто зависи как е свикнал анестезиолога!
Аз не мога да разбера, при толкова информация в интернет, защо изобщо трябва да обясняваме в бг-мама коя упойка как действа.

# 47
  • Мнения: 7 898
То и да четат, като нямат представа от анатомия и физиология каква е ползата?

# 48
  • Мнения: X
На мен епидурална ми сложиха в легнало положение, не са ме карали да сядам. Явно зависи от анестезиолога.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
На мен епидурална ми сложиха в легнало положение, не са ме карали да сядам. Явно зависи от анестезиолога.
На мен четири пъти ми я слагат по различен начин

# 50
  • Мнения: 7 898
Може да я сложат и докато пациента е на челна стойка и това по никакъв начин не променя нещата.

# 51
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 264
Спинална са ми слагали два пъти в седнало положение.

# 52
  • Мнения: 7 898
Дали в седнало, легнало или там квото си искате няма абсолютно никео значение. Така му е било удобно на анестезиолога, така го е направил.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Дали в седнало, легнало или там квото си искате няма абсолютно никео значение. Така му е било удобно на анестезиолога, така го е направил.
Виж, след поставянето ме караха да легна, за да се разпредели добре анестетикът.

# 54
  • Мнения: 7 898
За да те оперират Simple Smile. Нали не очакваш да те оперират седнала.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
За да те оперират Simple Smile. Нали не очакваш да те оперират седнала.
Аз съм раждала последните три пъти нормално. Само първото ми е секцио и честно казано не помня как беше, стана светкавично.

# 56
  • Мнения: 268
Аз мисля, че има разлика между двете и тя е,че за нормално раждане се използва епидурална, при която усещаш контракциите, но не те боли, много бързо се стига до пълно разкритие, също така тя се слага в седнало положение. Спиналната се използва при секциото, там нищо не усещаш и се слага в легнало положение в ембрионална поза.

Еднакво време ли държат и двете упойки?

# 57
# 58
  • Мнения: 268
Добре, колко време държи спиналната и колко време държи епидуралната упойка? При водно раждане прилагат ли някаква упойка?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добре, колко време държи спиналната и колко време държи епидуралната упойка? При водно раждане прилагат ли някаква упойка?
Спиналната е еднократна доза. Предполагам зависи от приложения анестетик и количество колко ще държи, но не съм чувала за повече от час. Епидуралната е с катетър и реално може да е безкрайна.

Общи условия

Активация на акаунт