Мнение относно строителни фирми/инвеститори

  • 49 352
  • 404
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 8
Привет на всички Simple Smile

Някой купувал ли е жилища и/или има ли опит с "Рока Инвест" ООД (casaroca.bg)
Видях, че регистрират фирма за всяка сграда, която строят, а това е малко притеснително.
Имат няколко завършени сгради, но не съм имал възможност до момента да ги разгледам (от вътре).

# 181
  • София
  • Мнения: 2 434
да ви попитам, вдигнали ли са се % строитество срещу обезщетение в София? Колко върви горе долу - посочете по-атрактивни квартали и по-крайни.
30% за Надежда и на инвеститора/строителя му се виждаха много.Сградата е малка около 10 апартамента. Същият строи и в Овча купел -  каза, че е плащал по-малко - нещо от сорта 25%.

# 182
  • Мнения: 349
да ви попитам, вдигнали ли са се % строитество срещу обезщетение в София? Колко върви горе долу - посочете по-атрактивни квартали и по-крайни.
30% за Надежда и на инвеститора/строителя му се виждаха много.Сградата е малка около 10 апартамента. Същият строи и в Овча купел -  каза, че е плащал по-малко - нещо от сорта 25%.

Зависи от квартала, във Връбница 23-24% максимум.

# 183
  • Мнения: 62
Здравейте, някой да е купувал от Инфинити пропърти?

# 184
  • Мнения: 2 801
Не знам за бг строителите, но някои американски започнаха да фалират поради подписани договори, които не могат да покрият заради увеличението наматериали и недостиг на служители.
Сега четох за огромна строителна компания, която фалира, а е запичнала строеж на 400 апартаментен блок. И това в разгара на имотен бум.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-06-01/softbank-back … erra-to-shut-down

# 185
  • Мнения: 294
Мнение за "Д и К Инженеринг", защото смятаме да се включим в нов блок, който строят до вече техен с Акт16 и за жалост нямаше останали апартаменти?

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Здравейте.
Моля за мнение на строителна фирма Акрабов - Пловдив.
Благодаря предварително.

# 187
  • София
  • Мнения: 30 147
Здравейте,

моля за мнение за мираж – тхб“ еоод и каса гранде прим еоод,

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 00:02 от missence

# 188
  • Мнения: 652
Slashy харесахте ли апартамент? Ние от скоро сме в търсене с бюджет до €1500/m2, тристаен по-голям или четиристаен. Харесахме качеството на Мона (BLD) и сравнително просторните апартаменти с добри разпределения, но мен ме ужаси района - прахоляк и липса на комуникации и транспорт, гора от огромни блокове и бъдещи строежи и затова се отказахме. Май като цяло се отказваме от Ман ливади въпреки, че в по-централните райони офертите са доста над бюджета ни.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 398
Да добавя като коректна фирма и качествено изпълнение БОКАЛ ИНЖЕНЕРИНГ.
Работят основно в гр. София.

# 190
  • Мнения: 7
Здравейте, хвърлила съм око на комплекс Семирамида - Витоша, строител Генов и Ко, има ли запознат потребител с този проект?

# 191
  • Мнения: 1 088
Здравейте, хвърлила съм око на комплекс Семирамида - Витоша, строител Генов и Ко, има ли запознат потребител с този проект?
Аз не съм запознат, но бих се интересувал и аз от полезна информация за тоя комплекс.
Бях попаднал на него преди около година, тогава не ме впечатли външния дизайн на сградите и в комбинация с това, че беше в много ранна фаза (само чертеж), изобщо се отказах от него. Оттогава не съм се интересувал, но ако има напредък там, ще ми е интересно да чуя.

# 192
  • Мнения: 7
Здравейте, хвърлила съм око на комплекс Семирамида - Витоша, строител Генов и Ко, има ли запознат потребител с този проект?
Аз не съм запознат, но бих се интересувал и аз от полезна информация за тоя комплекс.
Бях попаднал на него преди около година, тогава не ме впечатли външния дизайн на сградите и в комбинация с това, че беше в много ранна фаза (само чертеж), изобщо се отказах от него. Оттогава не съм се интересувал, но ако има напредък там, ще ми е интересно да чуя.

Напредък има до там, че първата им сграда е на акт 14, около тази сграда в момента масово се строят и следващите сгради. Дизайна на сградите ще е внушителен, поне според мен, че самото име на "комплека" е точно това висящи градини, такива проекти се изпълняват в Китай и други страни. Мисля, че ще нъде забележимо и тук.
Определено преди 1 година ми направи впечатление, че цените са много ниски, но в момента вече не ми се струва така. Все пак да не забравяме, масовото поскъване на материали, което според мен лично тепърва цените ще скачат още на новите сгради.

# 193
  • Мнения: 1 088
Дизайна на сградите ще е внушителен, поне според мен
С "внушителен" би се съгласил и аз, само че нещо може да е внушително не непременно в положителна посока.

Поне това, което се вижда като рендъринги на сайта им, не ми харесва изобщо. Като почнеш от тия тъмнооранжеви декоративни тухлички (които не знам дали ще са наистина тухлички или просто панели с такава щампа), минеш през изпъкналите прозорци, при това в черно, и стигнеш до зиг-загообразнатa фасада на някои от сградите. Всичко това изобщо не ми е по вкуса.
Иначе градините са добра идея, ако се направи като хората може да се получи много добре. Друг е въпросът, че ще изискват яко поддръжка, за да са в приличен вид дългосрочно.

Определено преди 1 година ми направи впечатление, че цените са много ниски, но в момента вече не ми се струва така.
Да, това с цените го бях забравил, но сега се сещам, че също ме накара да се усъмня тогава. Беше подозрително евтино дори за проект на зелено. Сега погледнах пак, ако цените на сайта са актуални, пак не ми се в виждат високи. Което или значи, че инвеститорът не е от най-лакомите, или (за съжаление по-вероятно) значи, че се пести от нещо.

# 194
  • Мнения: 7
Ходих до сградата, определено фасадата се прави с истински тухли, слагат качествена изолация, явно разликата ще дойде от поддръжката на зелените градини.

Общи условия

Активация на акаунт