За вниманието в една връзка

  • 7 690
  • 92
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 715
Толкова ли е трудно да разберем, че никой за нищо не ни е длъжен?

За много хора остава неизвестен факт цял живот.

Това изобщо не се отнася единствено за семейните отношения. Даже при тях е частен случай Simple Smile

# 91
  • Мнения: 4 978
Аз пък имам теория, че авторката е толкова вманиачена, точно защото и липсва внимание, а не обратното както го изкарахте всички. Най-вероятно тя усеща, че той се отдръпва и тя продължава да го иска все повече, но това за жалост има точно обратния ефект. Извода какъв е - остави го да си прави своите неща и прави неща, които ти доставят удоволствие, излизай с приятелки и с нови хора и тогава вариантите са два: или ще започне да ти обръща внимание или ще му е все тая - и в двата случая ще спечелиш, защото ще знаеш колко точно държи на теб Simple Smile

Това е висш пилотаж. Когато имаш собствени интерсеси и живот, когато знаеш какво искаш в отношенията си и искаш да си изясниш за себе си -да..
Но ако всичко е насочено към любимия и не си представяш живота без него, изпитваш страх да не го загубиш. Съответно насочваш цялото си внимание там. Все едно да се докажеш и да му отвориш очите. Което обикновено има обратен ефект. Но това е..и аз съм го правила, и върху мен са го, и отстрани съм наблюдавала при познати.
Учим се

# 92
  • Мнения: 1 026
Истината е, че човек трябва да знае кога да се откаже и да не се бута там където не е желан... Но докато прозрем това обикновено се мъчим и се натягаме повече от нужното, а истината е само една - Когато човек държи на теб, не ти се налага да играеш игрички,  за да се мъчиш да му привлечеш вниманието.. Не казвам, че случая е такъв, но аз не съм фен на измъчените взаимоотношения и обикновено те стават такива, не защото единия няма личен живот и прочее, а защото все пак се влагат емоции и чувства и очакваш, че след като си такъв когато обичаш, то следователно и другия ще ти отвръща със същото.... и оттам стигаме до - Никой на никого не е длъжен в тоя живот Simple Smile
Баси, днес съм като Лао Дзъ.

Общи условия

Активация на акаунт