На море в Турция - тема 69

  • 86 861
  • 821
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 681
Здравейте, много моля за мнения за следните два хотела в Анталия-Джакаранда и Лоницера. Имахме резервация за Камелия Селин от 16. 10, но днес с половин уста от агенцията ни казват, че ще ни преместят в един от горните хотели. Нищо не знам за тях и за първи път ще ходим на почивка в Турция. С бебе на 1 година сме и кака на 10

В Джакаранда нивото по принцип трябва да е малко по-добро, хората ще са доста по-малко, плажа е много по-голям и като цяло ще е много по-спокойно отколкото в Лонисера, където често става голяма лудница.

И преди съм ви казвал и показвал със снимки, че в Джакаранда разстоянието от хотела до плажа е около 500 м, което си е нормално за голям комплекс, а пред плажа освен стълби има и алея, която го заобикаля и от там се минава с децата в колички.

Ето ти бърза обиколка на хотела:
https://www.youtube.com/watch?v=BDH9fVgAuik

Провери си и какви са цените на трите хотела на сайта на агенцията, защото те няма как да са еднакви, Лонисера е хотел, който привлича хората с много ниска цени например, Селин обикновено е доста по-скъп, Джакаранда би трябвало да е с най-висока цена, доколкото имам представа от цените на нашите агенции. Казвам го защото, ако отидеш в хотел с по-ниска цена, трябва задължително да си поискаш компенсация за това.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 11:36 от Tatti

# 76
  • У дома !
  • Мнения: 700
Здравейте. Как се стига от хотел Palm wings ephesus до центъра на Кушадасъ и до Флора аутлет?

Ние отидохме с маршрутка номер 6 и 7 до центъра на Кушадасъ. Хванахме я от околовръстното, което е на 5 мин. от хотела ни. 6,50 лири платихме на шофьора за двама души.

# 77
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте, група, в Ефталия сме, всичко е чудесно. Персоналът носи маски навсякъде. Туристите само на опашката за храна и на рецепция. Дезинфектанти има на много места. Маски раздават на влизане в ресторанта, ако нямате. Времето е прекрасно, водата е 28-29 градуса. Ходихме на джип сафари и разходка с лодка. Чудесно изживяване. На всички, на които им предстои почивка, не се притеснявайте.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Исках да ви кажа,че може да стигнете с домуш на който пише Selcuk-Kusadasi ,струва 8 лири на човек. Аз бях в този хотел с дъщеря ми,върнахме се в неделя на 06 септември. Господина Петерки предполагам говори за другия хотел Palm wings който не отвори тази година и за който и аз имах резервация.

Шофьорите на долмушите са като нашите бакшиши от една до друга едни и същи спирки могат да ви вземат и 3 и 5 лири Sad
А заяждането ни едни с други на разбрах кога е продуктивно ??? Според мен хич Sad

# 79
  • Варна
  • Мнения: 495
Здравейте на всички,
завърнахме се от нашата почивка със собствен транспорт в Сиде, хотел Side La Grande Resort and Spa. Бяхме от 24.08 до 03.09 и след това 3 дни в Бурса. Завърнахме се на 06.09. Подробности - хотел на 2ра линия, на 10 минути пеша (4 минути с бусчето на хотела) от пясъчен плаж със собствени шезлонги, тента и ресторант на плажа. 5 басейна, 1 не работеше (вътрешния), 5 пързалки мисля, работеха 3, няколко алакарт ресторанти, които също не работеха заради мерките за корона. Персонал с маски и ръкавици, гостите с маски на рецепция и докато си взимаш ядене в ресторанта. Платен интернет и сейф. С пристигането ни дезинфекцираха багажа, мериха температура, в хотела има постоянно маски на разположение, ако някой иска да си вземе. Иначе дезинфекция, хигиена на ниво, любезен персонал, обичайното разнообразие от към храна. За любителите на разходки - хотела няма голяма територия и алеи за разходка вътре, но за сметка на това за любителите на шопинга срещу него има Мол, много магазини, аптеки. Ще пусна снимки, ако някой иска. Плаж - както казах пясъчен, морско дъно пясъчно, море плитко, с много плавен преход към дълбоко. Резервацията ми беше през travelrepublic.ie. Граница - мерят температура с лазер отдалеч, такса дезинфекция от турска страна 22,5 лири (не са ни давали маски и други подаръци при заплащането на таксата; в някои от групите във фейсбук имаше коментари, че дават маски, локум). Пътувахме на отиване с ферибот от Yenikapi-Yalova, защото колата ни е на газ, а на връщане през мостовете. Ако някой се интересува мога да споделя още подробности. Беше чудесна почивка и мога да кажа заминавайте смело и приятна почивка на всички!

Бихте ли споделили за ферибота - колко струва , и колко време се пътува ?

# 80
  • Мнения: 2
Исках да ви кажа,че може да стигнете с домуш на който пише Selcuk-Kusadasi ,струва 8 лири на човек. Аз бях в този хотел с дъщеря ми,върнахме се в неделя на 06 септември. Господина Петерки предполагам говори за другия хотел Palm wings който не отвори тази година и за който и аз имах резервация.

Шофьорите на долмушите са като нашите бакшиши от една до друга едни и същи спирки могат да ви вземат и 3 и 5 лири Sad
А заяждането ни едни с други на разбрах кога е продуктивно ??? Според мен хич Sad

Ако сте приели думите ми като заяждане моля да ме извините,нямах такова намерение. Просто като съм на работа нямам възможност да пиша и тогава набързо го написах и изпратих. Може би виждате, че до сега не съм писала във форума и съм нова,нямам намерение да се заяждам с когото и да било. Лек ден.

# 81
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Има ли завърнали се от организираните почивки? със самолет от Анталия? Моля да споделят как е минало пътуването, всички ли са здрави и въобще всякаква информация.

# 82
  • Мнения: 222
Здравейте, моля пътувалите през последния месец, посока Бодрум или Мармарис с Емералд, да кажат къде спира автобуса за почивка? На границата спира ли на фришопа? Всякакво инфо ще е от полза. Благодаря.
Ще бъдем в Ла бланш айслънд, ако има почивали тази година, ще се радвам да прочета отзиви.

# 83
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ако целта ти е фрии шопа - има ги същите фрии шоп и на Морска гара Варна със същите артикули на същите цени в евро.
Има парфюми босс в момента на 39.95 евро за 100 мл 79 лева....чанти Прада по 129 евро.


Спирките са различни всеки път - където е удобно и в зависимост  колко е забавянето на границата.

И така или иначе се минават дарданелите и на ферибота 45-50 мин. почива и повечето правят и почивка като акостира ферибота в Чанаккале - първият крайбрежен турско-азиатски град.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Хайде очакваме отзиви.Сега след като няма вече тестове и карантина би трябвало доста хора да пътуват.Пишете ще е полезно .Още повече ,че ноември ще започнат отново ранните записвания и много които взеха ваучери ще гледат да ги използват за 2021.Избора ще е още по труден от тази година.В момента това което чета по наши и чужди форуми е че доста неща са спестени за парите които са платени.Разбирам вирус но май си е оправдание за някои хотели .Има и изключения .Дано нещата се оправят по бързо и се върне старото време.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 3 945
в петък говорих с варненския представител на Емералд - има огромно увеличение на почиващите направо 100% - от 1 автобусите са станали 2 което е адски смешно на фона на 30 - 40 минали години.Имало е петъци минали години през границата са минавали 150 бг.автобуса.Долу горе така е със самолетните и автомобилни пътувания . Екскурзовода и шофьорите , че и различните ТА уговарят различни места за почивка. Има почти задължителни , примерно малко преди Капъкуле , Лозенград , веднага след Истанбул , Кютахя , Испарта .....Фришоповете на отиване става(ако не спят де) , на връщане не дават.Доста е разбираемо защо някой неща турците са отрязали , опитват се да оптимизират  и да компенсират повишените разходи за персонал , хигиенизиране и дезинфектанти.Да не говорим , че на практика отвориха по малко от половината хотели.

# 86
  • Мнения: 222
Ако целта ти е фрии шопа - има ги същите фрии шоп и на Морска гара Варна със същите артикули на същите цени в евро.
Има парфюми босс в момента на 39.95 евро за 100 мл 79 лева....чанти Прада по 129 евро.


Спирките са различни всеки път - където е удобно и в зависимост  колко е забавянето на границата.

И така или иначе се минават дарданелите и на ферибота 45-50 мин. почива и повечето правят и почивка като акостира ферибота в Чанаккале - първият крайбрежен турско-азиатски град.
За фришопа питам, защото от там си взима цигари съпругът ми. Не си купвам паргюми и чанти имам си други канали за това. А относно спитките питам, защото е важно заради мерки за безопасност. Пътувала съм с автобус преди две години и на две от местата, в които спирахме буквално газехме във еода в тоалетните. Надявам се сега да не е така и ТО да са се съобазили.

# 87
  • EU
  • Мнения: 164
Никой от двата не може да се сравни с Камелия.В Лонисера за нищо на света не бил отишла.Много българи ,малък плаж ,блъсканица и в най-евтиния курорт Алания.За Джакаранда знам ,че плажа е доста отдалечен и стръмен.Миналото лято имаше лоши отзиви за храната.Хотела е доста отдалечен от градчето Сиде.
Единственото вярно за Джакаранда е отдалечността на плажа, но все пак за здрави прави хора не е проблем няколко стъпала.  Територията на хотела е огромна  и за да стигнете до плажа вървите около 300 м  през басейни и градина игрища, накрая има  стълби Wink
храната мналата година беше много разнообразна и вкусна. Хотела има 5 алакарт ресторанта с безплатно посещение или ако е имало заплащане беше символично.
Тук ще отворя една голяма скоба, за всички които си спестяват алакарт ресторантите от икономия или мързел неоргнизианост и т.н. глупави причини... За мен  това е еманацията на 5* почивка  най-качествената храна в луксозна обстановка, място в което дългата рокля и дългият ръкав на ризата са си на място, за разлика от основния рсеторант, в който щляпат по джапанки 50% и са по тениски.. нищо против, но все пак искам наистина да има и 5* някоя и друга вечер Bowtie
Има ли завърнали се от организираните почивки? със самолет от Анталия? Моля да споделят как е минало пътуването, всички ли са здрави и въобще всякаква информация.
всички са ок  Wink

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 23:25 от AnMary

# 88
  • Мнения: 419
В събота ходихме на пазар в Одрин на прибиране, имаше над 20 автобуса на границата от към Турция към България, на границата  бяхме към 10 - 11 ч. 😁В Одрин имаше основно българи по магазините, малко турци, дори по улиците, но бяхме в 2 часа  на обяд по улиците Нямаше много хора. Около 2 часа чакахме на границата докато минем в Турция, бяхме там към 11 часа

# 89
  • Мнения: 681
Единственото вярно за Джакаранда е отдалечността на плажа, но все пак за здрави прави хора не е проблем няколко стъпала.  Територията на хотела е огромна  и за да стигнете до плажа вървите около 300 м  през басейни и градина игрища, накрая има  стълби Wink
храната мналата година беше много разнообразна и вкусна. Хотела има 5 алакарт ресторанта с безплатно посещение или ако е имало заплащане беше символично.
Тук ще отворя една голяма скоба, за всички които си спестяват алакарт ресторантите от икономия или мързел неоргнизианост и т.н. глупави причини... За мен  това е еманацията на 5* почивка  най-качествената храна в луксозна обстановка, място в което дългата рокля и дългият ръкав на ризата са си на място, за разлика от основния рсеторант, в който щляпат по джапанки 50% и са по тениски.. нищо против, но все пак искам наистина да има и 5* някоя и друга вечер Bowtie

Вярно е, че имаше различни мнения тук, както за всеки хотел, има ги и сега по сайтовете за ревюта, за храната специално е и субективно. Обективното е, че  както съм написал по-горе разстоянието е около 500 м (защото ми отнема 5 секунди да го измеря) и че стълбите са по желание особено, ако човек не го "мързи" да си завърти главата на дясно (важно е защото от две години тук се говори за страшно стръмни стълби). А-ла-картите са 6, от които 5 са безплатни веднъж седмично на стая, в тях има 10-15 маси, а резервациите се правят на три машини, които отварят в 12:00 на обяд и пред които стават дълги опашки доста по-рано особено в пика на сезона, което хич не е за пет звезди, рокля, риза и т.н.

Ще ти отговоря и на скобата понеже е написана с излишна претенциозност, бюфетите са измислени за удобство и защото повечето хора ги предпочитат, те нямат нищо общо с никакво пет звездно преживяване, както е било замислено в други времена. Количествата храна, препълнените чинии и шума от тропането по тях дори напълно го съсипват. Комбинацията бюфет + а-ла-карти е някакъв компромис, но в хотели от среден клас, какъвто е и Джакаранда, това не винаги се получава много добре, защото са с малко места, качеството на храната в тях варира и често не се различава много от тази на тематичните вечери в бюфета или дори е доста по-ограничената като избор. Има обаче висок клас хотели, които предлагат само а-ла-карт обслужване, както в Турция, така и в България и навсякъде другаде по света, които не случайно за измислени именно, за да предложат онова позабравено пет звездно усещане, за тези които го търсят.

Общи условия

Активация на акаунт