Алкохолик ли е ?

  • 5 027
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Да не повтарям другите - подкрепям всички постинги!
И както казва the sun само разговори му е майката!
Желая ти успех   bouquet  Hug   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 809
Аз също мисля,че поведението му е сигнал за нещо,което ще доведе до сериозни проблеми.Не е нормално това пиене,пък дори и на бира да е.Не мисля,че само алкохолът трябва да е начин за разпускане вечер ,пък и  когато и да било.Говори с него ,търси начини и не отлагай!Успех!

# 17
  • Мнения: 339
еми още не е, но натам е тръгнал. Много страшно е не толкова количеството, колкото редовното пиене на каквото и да е, но да не не остава на сухо. Отричането на проблема е нормална психична реакция, но само по себе си също е индикация за проблем, а психическата зависимост от алкохола е безкрайно страшно и трудно за преодоляване нещо, така че колокото по-скоро наруши цикъла, толкова по-добре. Намери път, по който да заобиколиш отричането му и да решите проблема, преди да е станал голям. Успех, мила!

# 18
  • Мнения: 338
Дано не ми идва на главата.Моя даже и на заведение зор изпива1 бира. beer

# 19
  • Мнения: 1 919
danieli da ti povelaq da ne ti idwa na glawata.
Nqkoj da ima opit i ideq kak da go ubedq che towa e problem deto ne move bez bira.

# 20
  • Мнения: 798
Ами според мен е проблем, при това не малък. Имам близък роднина, който години наред изпиваше по 5, 6, 7 бири на ден и нагоре. Няма да ти обяснявам сега в какво състояние е, 4е не искам да се сещам. Аз като видя мъжа ми да изпие пове4е от 2 бири и ме втриса. Така се запо4ва. А  с разговори с теб няма да стане, по-скоро му трябва разговор със специалист, да разбере какви са последствията. Успех   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 080
Не виждам , защо се  вталясвате  толкова   аз съм  жена  и  също  пия  бира .  Peace

# 22
  • Мнения: 1 451
Не виждам , защо се  вталясвате  толкова   аз съм  жена  и  също  пия  бира .  Peace

Колко често и в какви количества?

# 23
  • София
  • Мнения: 630
Това казва Уикипедия за алкохолизма. С google намерих много малко и незадоволителна информация на български. Като, че ли все още не се говори достатъчно за този проблем или може би голяма част от хората го смятат за част от Балкансикия синдром Close.
От това, което описваш може би не става въпрос за патологичен алкохолизъм, но това не бива да омаловажава такова поведение.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....определението за алкохолизъм е 50 мл концентрат ежедневно, това е определение на СЗО. .......
  Малеееее, тея хора ако дойдат в БГ ще ни зачеркнат от "трезвата" графа на човечеството  newsm78

  По темата: за мен винаги подобни изцепки с алкохола, са пряко свързани с някакъв друг проблем. Пиенето е отзвук на нещо друго, което го мъчи, опитай се да разбереш какво е то. Най - трудното е той сам да проумее, че така не бяга от проблемите и не ги решава.
  Няма да ти е лесно и се подготви за не особенно приятни разговори... Но бъди категорична, без обаче той да се чувства нападнат и обвиняван.
  Стискам палци!

# 25
  • Мнения: 1 919
Не виждам , защо се  вталясвате  толкова   аз съм  жена  и  също  пия  бира .  Peace
Защото в неделя почва по обяд, изпива 2 двулитрови бутилки и почва да ходи с стъклените шишета. 
Тръгва за минерална вода, отива , чуди се за какво е отишъл и донася бира- случай от вчера.
Вечерта става особено груб - на помолване да говори по телефона от другата стая че приспивам малката ми казва "млъквай ма" и после започва да ми обяснява да се махам ако не ми изнася.
Сутрин е много мил и грижовен и няма нищо общо с човека вечер.
А днес смятам да се изнеса вече от там, че ми писна от изпълнения.

# 26
  • Мнения: 1 080
Хмм явно  нещата не  са  добре .Защо ти да се изнасяш  кажи  му той  да  си ходи  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 312
мдаааааа, определено не не е на добро. така както описваш нещата, мъж ти има сериозен проблем. използвай някоя сутрин, за да поговорите, без да се карате. и ако може да не е пред детето.
успех!

# 28
  • Мнения: 184
Слава Богу, моят почти не пие. Ако излизаме някъде може да изпие до 2-3 бири, но нищо твърдо Naughty Вкъщи рядко му се случва да си купи бира или вино - и то когато ще пием заедно по някакъв повод Party

# 29
Не виждам , защо се  вталясвате  толкова   аз съм  жена  и  също  пия  бира .  Peace


 newsm10 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт