Против акне/пъпки по лицето 11

  • 47 993
  • 762
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 571
Между другото сайта на Дъ Ординари няма да работи на т.нар. Черен петък, та който иска да поръчва продукти с намаление да го направи преди този ден.

# 241
  • Мнения: 992
Извинявам се за спама,но искам да попитам някой от форума правил ли си е хим. пилинг и може ли да споделите добър професионалист в Ст.Загора ?

В Стара Загора има много добър дерматолог, Христозов
едно от светилата в дерматологията. Аз съм доволна , една зима всеки месец бях там. имам направени четири лазерни процедури там. На него дължа това , че нямам сероизни белези. Не е много евтино , но си струва.
след като спрях да ходя започнах бензоил пероксида, но черната работа вече беше свършена от него.

# 242
  • Мнения: 291
lenichka89 , а от кое сте по доволна ? Попринцип аз търся нещо от което наистина да видя ефект и в момента много се колебая ...

# 243
  • Мнения: 81
lenichka89 , а от кое сте по доволна ? Попринцип аз търся нещо от което наистина да видя ефект и в момента много се колебая ...
Професионалният химичен пилинг дава осезаем и видим резултат веднага щом кожата се обели, т.е. около седмица по-късно и е значително по-силен от домашните средства. Загладиха ми се релефните белези (чувствително, но не напълно) и почти напълно изсветляха петната. Така че откъм незабавен ефект мога да го препоръчам. Лошото е, че после кожата е травмирана, буквално се сменя като след изгаряне, боли (щипе) опъва, бели се 4-5 дни, трябва да се полагат доста грижи около седмица, което моето ежедневие преди години не ми позволяваше. Затова и не направих препоръчваните 4-5-6 процедури последователно (и заради парите също де Grinning). Правила съм по една-две в година, може би общо 4-5. Сега като се замисля времето на социална изолация и работа от вкъщи е много подходящо за целта и ако разполагате с време и пари пробвайте. Домашният пилинг с киселини излющва леко и незабелязано повърхността на кожата, засилва се обмяната на клетките и след малко повече време (месец-два примерно) се забелязва осезаемо. Иначе още първите пъти след употреба кожата се чувства по-мека, избистрена да кажем. Подходящи са и за поддържане на постигнати резултати след професионален пилинг.

# 244
  • Мнения: 157
A някой знае ли от къде се закупва Benzaknen ?
Напиши на английски benzaknen в базар и ще видиш колко много продукти има на него. Дано съм ти помогнала!

# 245
  • Мнения: 296
Момичета, можете ли да препоръчате крем за белези от акне? Тоест на местата където съм имала пъпки си стоят едни по-тъмни петънца, имам си ги от години, не се махат Grinning Някои са и леко релефни, все още като пъпки.

Не искам да ходя на пилинг, искам нещо по-щадящо, че кожата ми е много чувствителна и не знам как ще реагира.

Продуктите на Ordinary подходящи ли са?

# 246
  • Мнения: 4 611
Без пилинг и киселини няма как да стане. Особено за стари белези. Ordinary са подходящи, да, продуктите им с киселини и ретиноли (които пак са по-агресивни към кожата).
И моята кожа е чувствителна, но има и по-леки киселини и ретиноли, които са нежни към кожата и с времето може да се мине към по-сериозни.

# 247
  • Мнения: 291
Taка е и аз боря с такива петна оот години, но няма ефект, затова съм решила пилинг, и искам да попитам някой правил ли си е пилинг в Ст.Загора, и ако да при кой дерматолог, търся специалист,който наистина си разбира от работата

# 248
  • Мнения: 4 571
А понякога може да се четат коментарите поне на същата страница!
Извинявам се за спама,но искам да попитам някой от форума правил ли си е хим. пилинг и може ли да споделите добър професионалист в Ст.Загора ?

В Стара Загора има много добър дерматолог, Христозов
едно от светилата в дерматологията. Аз съм доволна , една зима всеки месец бях там. имам направени четири лазерни процедури там. На него дължа това , че нямам сероизни белези. Не е много евтино , но си струва.
след като спрях да ходя започнах бензоил пероксида, но черната работа вече беше свършена от него.

# 249
  • Мнения: 394
Здравейте на всички! Имам момиче на 11 г., което вече навлиза в пубертета. От известно време има пъпки по челото, носа и започват да слизат покрай устата и брадата. Искам да купя някакъв измивен гел или пяна, по възможност био или медицинска козметика и евентуално хидратиращо кремче. Но съм в чуденка какво да избера, тъй като искам да е с възможно най-изчистен състав. Положението все още е съвсем нормално, но мисля, че е по-добре от рано да си изгради навик да се грижи за кожата. Сега си почиства от време на време лицето с това http://www.natureofagiva.bg/bg/produkti/roses/grizha-za-litseto/product/990128 , тъй като аз ползвам розовата им вода и съм доволна и й го взех между другото, ако прояви интерес. Моля да ме посъветвате какъв продукт да избера

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Някой ползвал ли е/пробвал ли е комбинация с етерични масла?

# 251
  • Мнения: 4 571
Веднъж си почистих лицето с тампон напоен в масло от канела. Няма такава болка! Дори първите дни мазане с бензоил пероксид не ме е боляло така лицето, колкото в минутите докато си отмия маслото от кожата. Т.е етерични масла само разтворени в базово масло се ползват върху лицето.

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Ама не така...неразредено никога не се прилага по кожата!
Разрежда се в базово...напр.зехтин, жожоба и т.н...

# 253
  • Мнения: 4 571
Да, вече го знам Simple Smile)). И тогава го знаех, ама някой трябва да мисли...

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
М да...сега ще забъркам това за сина ми.
30мл алое 99%
6к чаено
6к лавандула
6к гераниум

Ето още варианти...https://zdraveikrasota.bg/premahnete-akneto-s-tezi-6-neveroyatni-eterichni-masla/

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 15:17 от mystic woman

Общи условия

Активация на акаунт