Против акне/пъпки по лицето 11

  • 48 354
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 975
За черните точки помагат продукти с bha. Не може да се срявни с механично почистване, но все пак.
Правила съм преди пилинги точно за активно акне, при мен да давали много добър резултат. В момента правя някакви за цялостно освежаване. Пилингите са най-различни видове, има много такива без излющване на кожата или съвсем деликатно, което по никакъв начин не налага социална изолация или нещо подобно. Със сигурност е добре да се правят в дерматологична клиника, а не при козметик.

# 691
  • Мнения: 4 284
Пилинга на The Ordinary изчиства черни точки, не напълно, но чисти. Последния път обаче получих обрив от него.
Дали сложих повече, времето не го просрочих /10мин./ със сигурност, трябва да взема да си направя, че и аз имам по носа черни точки ... Rolling Eyes

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 40 866
Ние ходихме на дерматолог и само мажем в момента...ама така не виждам как ще се оправи лицето. Каза, че възпаленията стават от дълбоките комедони. След месец ще идем пак и ако било необходимо ще има механична намеса, ама с вакуум.
Не изписа АБ за сега.

# 693
  • Мнения: 26
Дами, моля препоръчайте нещо, което ще "убие" огромна подкожна пъпка. Вътре е пълно с гной, аз го виждам (ще повърна). Мазала съм я с какво ли не и така си седи от месеци вече. Точно на коста на брадичката е.. Отчаяна съм. Sad

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 40 866
Дами, моля препоръчайте нещо, което ще "убие" огромна подкожна пъпка. Вътре е пълно с гной, аз го виждам (ще повърна). Мазала съм я с какво ли не и така си седи от месеци вече. Точно на коста на брадичката е.. Отчаяна съм. Sad
ако мацнеш ихтиол...?

# 695
  • Мнения: 4 284
Епидуо гел изсмуква пъпките. Друго, с което се мажех преди, за да избият е Бял крем на Рачев, но мажете само пъпката, че си е мазен.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 575
Дами, моля препоръчайте нещо, което ще "убие" огромна подкожна пъпка. Вътре е пълно с гной, аз го виждам (ще повърна). Мазала съм я с какво ли не и така си седи от месеци вече. Точно на коста на брадичката е.. Отчаяна съм. Sad

Ето това много помага:
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 15:15 от bazel

# 697
  • Мнения: 1 281
трябва да се отвори по един или друг начин, от опит, и при хирурзи съм била за това.

# 698
  • Мнения: 26
трябва да се отвори по един или друг начин, от опит, и при хирурзи съм била за това.

Надявам се да не се стига до там, защото ще е доста неприятно и въобще не ми се ще да се подлагам на такъв стрес. Достатъчно болна тема ми е това от години откакто се боря с лицето си и сега ако трябва и до там да се стигне вече ще откача тотално, но знам, че не е изключено като вариянт. Просто ми се искаше да изпробвам и нещо друго, защото до сега я мажех с изсушаващия лосион на Mario Badescu, който имаше добър ефект върху другите ми подкожни пъпки ( до скоро, защото от доста време го ползвам и кожата ми явно вече е привикнала и към него), но тази не се повлиява от него. Ще изпробвам това на Uriage, което bazel е прикачила със снимка или епидуо-то, като последни вариянти и ако не се повлияе вече ще му мисля за хирург.. :/ Благодаря ви все пак.

# 699
  • Мнения: 1 687
Ихтиола върши чодесна работа в такива случаи. Евтино и ефикасно.

# 700
  • Мнения: 21 288
Да,с лепенка да се "задуши" пъпката.

# 701
  • Мнения: X
Да се включа и аз, че само ви следя 😊
Подариха ми лавандулова вода на Ина и отиде в кошчето, дали й беше изтекъл срока на годност или просто си е ужасна не знам, защото след този опит дори не се заглеждам вече по продуктите на тази марка, въпреки хубавите отзиви. Моята миришеше спиртно и щом я нанесох лицето ми пламна, такова щипане и дразнене от нищо не съм имала до сега. Може би някой ден отново ще дам шанс с надеждата да е била просто развалена.
Иначе за момента само боря петна от стари пъпки, вече цял месец не ми е излизала нова гад, това е чудо за мен. Вечер използвам мелабел нощен крем, сутрин хидратирам с Avant, че се подлъгах по една кутия, не ми създава проблеми, но и не е нищо магично. Обаче за съжаление акнето затихна не от продукти, а от пустите противозачатъчни, които смятам пролетта пак да опитам да спра и тогава както винаги вероятно проблема ще се върне с нова сила. Решила съм да опитам високо мазнинен и ниско въглехидратен режим на хранене и ако това не помогне, просто ще трябва да се примиря. Вече над 15 години се боря с това нагло акне и единственото което дава резултат са противозачатъчни и то едни от най-опасните.
Някой попита за svr, според мен не са лоши, но не са и нещо много по-различно от останалите подобни, за тийн акне може би биха помогнали, за хормонално, май нищо не помага 😞

# 702
  • Мнения: 26
Да се включа и аз, че само ви следя 😊
Подариха ми лавандулова вода на Ина и отиде в кошчето, дали й беше изтекъл срока на годност или просто си е ужасна не знам, защото след този опит дори не се заглеждам вече по продуктите на тази марка, въпреки хубавите отзиви. Моята миришеше спиртно и щом я нанесох лицето ми пламна, такова щипане и дразнене от нищо не съм имала до сега. Може би някой ден отново ще дам шанс с надеждата да е била просто развалена.
Иначе за момента само боря петна от стари пъпки, вече цял месец не ми е излизала нова гад, това е чудо за мен. Вечер използвам мелабел нощен крем, сутрин хидратирам с Avant, че се подлъгах по една кутия, не ми създава проблеми, но и не е нищо магично. Обаче за съжаление акнето затихна не от продукти, а от пустите противозачатъчни, които смятам пролетта пак да опитам да спра и тогава както винаги вероятно проблема ще се върне с нова сила. Решила съм да опитам високо мазнинен и ниско въглехидратен режим на хранене и ако това не помогне, просто ще трябва да се примиря. Вече над 15 години се боря с това нагло акне и единственото което дава резултат са противозачатъчни и то едни от най-опасните.
Някой попита за svr, според мен не са лоши, но не са и нещо много по-различно от останалите подобни, за тийн акне може би биха помогнали, за хормонално, май нищо не помага 😞

Буба, благодаря за отзива за SVR. В такъв случей няма да си давам парите и за тях, защото и при мен акнето е хормонално. И аз приемам противозачатъчни и от тях е утихнало. Отделно искам да споделя като според мен полезно, защото аз смятам да премина на по-естествени "мазила", споделиха ми тези дни "рецепта" как да си направя спрейче с етерични масла и как да използвам тези масла в борбата с акнето върху лицето. Все още не съм започнала третиране, но когато започна и предварително ако някой се интересува мога да споделя какво се слага, какви масла. Това ми е споделено от възрастна жена, която цял живот се лекува само с масла, едно време е имала и тя акне и го е преборила с това. Казвам, просто, за да се знае, че не е някаква дерматоложка.

# 703
  • Мнения: 1 355
Не знам дали въпросът ми е за тук, но има ли някоя пробвала процедурата bb glow? Иска ми се да съм с постоянно замазани червени белези от акне, но не ми се ще да правя химически пилинг. Аз си мисля, че номерът няма да стане, защото замазката няма да предотврати появата на нови пъпки, които ми излизат по 1-2 периодично, но все пак да питам...

# 704
  • Мнения: X
Sisonka, аз харесвам масла за косата си (въпреки, че е с мазен корен, те й помагат), за лицето все ме е страх да опитам, но бих та ще следя за отзив когато имаш впечатления. А svr са си много добре за поддържане на утихнало акне, то когато затихне всичко е много добре всъщност 😊

Общи условия

Активация на акаунт