Против акне/пъпки по лицето 11

  • 48 229
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 757
Sisonka7256,би ли споделила за маслата?

# 706
  • Мнения: 711
Цялото ми лице пак се опъпчи последните дни. Част от пъпките са подкожни и знам, че сигурно няколко седмици ще минават. Минах покрай 1 аптека днес и попитах за епидуо гел. Утре ще ми го доставят. Знам, че е с рецепта,  знам че не е редно да се мажа с нещо, което не ми е изписал лекар, но това ми е последната надежда вече.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 445
Здравейте, някой ползвал ли е този ексфолиращ гел Eucerin DermoPure. Чудя се дали ще помогне за черните точки на дъщеря ми, които са най-вече по носа и отстрани до под очите.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010029348

Моля за отзиви, който го е ползвал.

# 708
  • Мнения: 826
Здравейте, някой ползвал ли е този ексфолиращ гел Eucerin DermoPure. Чудя се дали ще помогне за черните точки на дъщеря ми, които са най-вече по носа и отстрани до под очите.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010029348

Моля за отзиви, който го е ползвал.
Ползвам го, почти приключвам опаковката.
Без особено впечатления съм.
Намерете причина за запушването на порите и тогава избирайте продукти. Т.е. след консултация с дерматолог още повече, ако се отнася за девойка в тийн възраст.

# 709
  • Мнения: 81
Дами, моля препоръчайте нещо, което ще "убие" огромна подкожна пъпка.
И аз препоръчвам лепенка - при мен действат много добре специално за пъпки, които се мъчат да избият. Понякога слагам още като усетя, че тръгва да се уплътнява и боли нещо под кожата дори да не е заформено още. Става въпрос за малките кръгли лепенки, които се слагат върху пъпката. Слага се вечер на почистено лице, но аз като имам пъпка обикновено си лепвам и сутринта също и общо взето докато не премине си стоя "подлепена"  няколко дни Wink

# 710
  • Мнения: 26
Sisonka7256,би ли споделила за маслата?

Благодаря на всички, които са дали съвети за лечение на огромната ми пъпка. Малко ме е страх от този ихтиол да не ми изгори кожата, но нямам друг избор ще пробвам.

Относно лечението с масла мога да кажа следното. Ползвам сместа от два дена, съответно не мога да кажа дали помага или не помага, но аз съм решила да съм постоянна и да видя какво ще се случи. Жената ми обясни, че е най-добре сместа да се приготви в шишенце от някакъв спрей, тоест да има пръскало и да се пръска. За тези, които нямат такова, както и в случея тя нямаше за мен, може да се разбърка в шишенце от някакъв серум, от тези с капкомер. Слагат се по 5 капки (може и повече зависи какво количество ще си правите) от всяко масло. А именно:
- гераниум - намалява излишното омазняване и лекува възпаленията по лицето и пъпките, намалява и бръчките;
- шипково масло - което спомага за лечението на белезите и петната
- чаено дърво - мисля, всички знаем, че помага с акнето
- тамян - пречиства лицето;
Въпросната смес можете да разредите с обикновенна вода, с розова вода или с лавандулова вода. Най-добре е да е с лавандулова вода. Сместа придобива син цвят, не се плашете това е от тамяна. Можете да я нанасяте на ден по няколко пъти или сутрин и вечер както ви е удобно. Отделно е хубаво да пръскате върху лицето розова вода или лавандулова вода, което също може да правите през целия ден или само сутрин и вечер. Когато нанесете/впръскате/намажете разтвора върху лицето е възможно да ви защипе леко. На мен не ми защипа, но все пак всяка кожа е индивидуална. Върху очите също можете да го нанасяте, но моя съвет е да не го правите там кожата е много нежна и със сигурност ще ви защипе иначе не е вредно.
Ще продължавам да го ползвам и ще споделям отзиви.

# 711
  • Мнения: 6 003
Ихтиолът според мен няма как да изгори кожата. Аз ползвам един 20% и никакъв резултат не виждам честно казано.

# 712
  • Мнения: 1 115
Да се включа и аз, че само ви следя 😊
Подариха ми лавандулова вода на Ина и отиде в кошчето, дали й беше изтекъл срока на годност или просто си е ужасна не знам, защото след този опит дори не се заглеждам вече по продуктите на тази марка, въпреки хубавите отзиви. Моята миришеше спиртно и щом я нанесох лицето ми пламна, такова щипане и дразнене от нищо не съм имала до сега. Може би някой ден отново ще дам шанс с надеждата да е била просто развалена.
Иначе за момента само боря петна от стари пъпки, вече цял месец не ми е излизала нова гад, това е чудо за мен. Вечер използвам мелабел нощен крем, сутрин хидратирам с Avant, че се подлъгах по една кутия, не ми създава проблеми, но и не е нищо магично. Обаче за съжаление акнето затихна не от продукти, а от пустите противозачатъчни, които смятам пролетта пак да опитам да спра и тогава както винаги вероятно проблема ще се върне с нова сила. Решила съм да опитам високо мазнинен и ниско въглехидратен режим на хранене и ако това не помогне, просто ще трябва да се примиря. Вече над 15 години се боря с това нагло акне и единственото което дава резултат са противозачатъчни и то едни от най-опасните.
Някой попита за svr, според мен не са лоши, но не са и нещо много по-различно от останалите подобни, за тийн акне може би биха помогнали, за хормонално, май нищо не помага 😞

Според мен не са ви подарили вода, а техния дезинфектант с лавандула. Те имат 2 продукта. Едното е водата, другото е дезинфектанта. Шишенцата изглеждат много подобно, прочетете внимателно състава.
На дезинфектанта името е "почистващ разтвор с био лавандула" и човек може да се заблуди.

# 713
  • Мнения: 6 759
Да се включа и аз, че само ви следя 😊
Подариха ми лавандулова вода на Ина и отиде в кошчето, дали й беше изтекъл срока на годност или просто си е ужасна не знам, защото след този опит дори не се заглеждам вече по продуктите на тази марка, въпреки хубавите отзиви. Моята миришеше спиртно и щом я нанесох лицето ми пламна, такова щипане и дразнене от нищо не съм имала до сега. Може би някой ден отново ще дам шанс с надеждата да е била просто развалена.


Аз също си мисля като @танита, че е станало объркване и сте се намазала с дезинфектанта с лавандула.
Лавандуловата вода няма спирт вътре и няма как да ви мирише.
Трите продукта имат почти една и съща опаковка.

# 714
  • Мнения: 79
silveto_ за пори и черни точки бих препоръчала киселини АНА/ВНА, ниацинамида (на The Ordinary) ми е действал добре на порите - свива ги, тоника им с гликолова киселина също е хубав, вече мисля и на други марки се намират продукти с гликолова к-на. Аз навремето съм си правила и пилинг с гликолова к-на при козметик и бях много доволна, 2-3 по-силни пилинга ме спасиха от акнето по лице, деколте и гръб за бала. Но при мен най-добър ефект (специално за черни точки и свиване на порите) има Епидуо гел (за кой ли път го споменава, извинете ме) както и третиноина (скоро го почвам отново като свърша Епидуо). Буквално вече не ми се налага да чистя черни точки по брадичката и около носа, а преди се налагаше на всеки 10-15 дни да стискам. Порите се свиват и някак не се пълнят така като преди. Киселините също дават сходен резултат, но по-бавен и не чак толкова добър. Скинорен май е следващото добро нещо, на теб защо така не ти е повлияло, колко време го ползва ? Аз видях ефект някъде след 4тия месец.

Кой крем с третиноин използвате ?

# 715
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Вчера купих на дъщеря ми Акне Аут ВР, 5% бензоил пероксид. Явно не й понася изобщо, защото каза, че й пари, сърби, има зачервяване. Тя няма и акне според мен, някоя и друга пъпка преди цикъл между веждите и под брадичката.Така или иначе, каза че няма да го ползва изобщо. Ако някой има нужда, да ми пише, в София съм.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 424
Вчера купих на дъщеря ми Акне Аут ВР, 5% бензоил пероксид. Явно не й понася изобщо, защото каза, че й пари, сърби, има зачервяване. Тя няма и акне според мен, някоя и друга пъпка преди цикъл между веждите и под брадичката.Така или иначе, каза че няма да го ползва изобщо. Ако някой има нужда, да ми пише, в София съм.

Ползвайте го само локално, върху пъпките в съвсем малко количество.

# 717
  • Мнения: 711
Аз взех епидуото и от 2 вечери слагам само локално много тънък слой върху пъпките. Имах 1 подкожна, която тъкмо беше тръгнала да става голяма и вече я няма. Не усещам никакво дразнене, но както казах, мажа само върху пъпката.
Взех си нова слънцезащита на А дерма, която е за проблемна кожа. Засега ми харесва, единствено забелязвам, че оставя лек бял филм по кожата, което не ми допада. Иначе пък матира добре и засега нямам нови пъпки, което значи, че кожата ми я понася добре.

# 718
  • Мнения: X
Даа, точно като бутилката на дезинфектанта беше, не помня пишеше ли почистващ продукт и в гнева си бързо я изхвърлих, та няма как да погледна, но нищо чудно така да е станало и от чисто невежество се изказвам негативно. Благодаря, че ми казахте ❤️

# 719
  • Мнения: 1 355
Така. От няколко дни слагам Зинерит, където имам пъпки, и бързо погарят. Преди ползвах Зинерит в комбинация със Скинорен и бях много доволна от резултата. Сега понеже кърмя, реших да използвам само Зинерит-а. Въпросът ми е какво да правя с червенините, които остават,след като пъпката повехне. Направо се побърквам,приличам на наядена от кучета. Чак започнах да разглеждам варианти за IPL процедури за разкарване на тези ужасни петна. Въпросът ми е вие какво правите за тях...
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт