Против акне/пъпки по лицето 11

  • 47 980
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 994
Просто трябва търпение за петната. Бавно ще започнат да избледняват с времето като се обновява кожата.

# 721
  • Мнения: 4 611
Като спреш да кърмиш почни с киселини. С времето избледняват петната.

# 722
  • Мнения: 1 227
Val Hristova - Аирол 0,05% от Гърция.

За Епидуо да кажа на момичето, което го ползва от скоро - дразненето се появява след около седмица и то ако се маже ежедневно по-голяма площ, както и зони около носа, уста, брадичка. Може да се появи белене след време. Пробвай от време на време да мажеш цялото лице за максимален резултат.

# 723
  • Мнения: 81
Нося си ги аз петната. Избледняват малко по малко с ползването на комбинация от неща, но периодично ми се появяват нови пъпки, съответно нови петна. Даже е досадно, че по-пресните са червени и приличат на пъпки.

# 724
  • Мнения: 3 998
Аз за петна си взех това,не мога да дам още отзиви,тъй като ми е от скоро а и не съм много редовна в ползването му но трябва да съм по-дисциплинирана ако искам резултати. Видях го от една блогърка,която каза че е много доволна,показа снимки от петната си , преди да започне да го ползва и  имаше видим ефект.

# 725
  • Мнения: X
За петната преди години една дерматоложка ми изписа мелабел, тогава беше само един, помогна ми дори за вдлъбнатите белези от пъпки, сви ги максимално включително един останал от шарка доста вдлъбнат и стар стана почти незабележим. Сега от около 6 месеца, пак го използвам, нощния надявайки се, че е същия, вече има и дневен с фактор, но никак не ми допада (както и чистия им слънцезащитен не ми харесва). Ами има някакъв ефект, помага и срещу избиването на нови пъпки донякъде, но не съм убедена, че формулата е същата. Предния път ми се струва, че за по-кратко време изчисти.

# 726
  • Мнения: 5 994
Аз преди много години пробвах Мелабел, мисля Форте беше. Страшно агресивен ми дойде, разраняваше и ми се беше кожата.

А този възстановяващ крем Акне Аут освен ниацинамида и слънцезащитата не виждам с какво друго помага за петната.

# 727
  • Мнения: X
Форте уж се води по-силен и с по-бързи резултати, опитах го, но освен, че ми раздразни друг ефект не видях, така си го изхвърлих. То е и до кожа, някои хора са доволни от него.

# 728
  • Мнения: 84
Като спреш да кърмиш почни с киселини. С времето избледняват петната.
Защо препоръчвате след спиране на кърменето да са киселините? Заради хормоните само или вреди на кърмата?

# 729
  • Мнения: 275
Записвам се в темата. А 34 години съм, с кожа предразположена към акне.

# 730
  • Мнения: X
И двата обсъждани крема ги ползвам и ги харесвам много. Възтановяващия крем наистина помага петната от скорошно стискане да избледнеят бързо. Но за стари кафяви петна няма ефект, или ако има е минимален. За тях ползвам Мелабел Форте и виждам ефект след поне месец-два ползване. Обаче трябва да се нанася само върху петното с четка или клечка за уши, защото оцветява кожата в жълто-оранжево и лицето става на петна. То и в листовката си пише само върху петното, защото е агресивен. Отначало се ползва 2-3 пъти седмично само докато свикне кожата, иначе ще изгори. И аз лично много внимавам да слагам само върху петното, без да засягам кожата около него.

# 731
  • Мнения: 4 611
Като спреш да кърмиш почни с киселини. С времето избледняват петната.
Защо препоръчвате след спиране на кърменето да са киселините? Заради хормоните само или вреди на кърмата?
Доколкото знам някои киселини може да са опасни за детето и затова не се ползват по време на бременност или кърмене. Знам за салициловата, но може и други да са противопоказни.

# 732
  • Мнения: 1 355
Доколкото знам кърмачките не е проблем да се мажем с кремове, защото имат само локално действие 🤔 Иначе и аз знам за салициловата киселина. Попитах в темата за кърменето дали е окей да се мажа със Зинерит и ми отговориха, че няма проблем.

# 733
  • Мнения: 4 611
Крем е едно, Зинерит второ, ексфолация с чисти киселини е трето.

# 734
  • Мнения: 84
Благодаря ви момичета. Тъкмо си поръчах един пилинг с киселини, но явно ще го оставя за след време.

Общи условия

Активация на акаунт