Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 69

  • 39 613
  • 750
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 41 360
Не мога да го видя това заобляне. Ако не е кантирано какво е? Боядисан МДФ?

Или МДФ с боя, или е някакво изкуствено покритие, ламинирано върху оформените вратички. Това се прави само в завод.

# 196
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
На някоя от вратите от вътрешната страна няма ли лепенка с името на модела. На нашите, на всяка има по една хартиена лепенка отвътре с модел и вид.
После в Гугъл и търсенето на производител е започнато.
Варианта с две дръжки, лично на мвм,  най-много ми харесва.

# 197
  • Мнения: 28 789
BVAR варианта с две дръжки е решение, добре става!

# 198
  • Варна
  • Мнения: 7 505
: )
Той производителят е известен и мисля ,че няма да откажат две нови чела. Даже може да им се върнат тия и да ги ползват някъде.

# 199
  • Мнения: 2 452
Аз това с двете дръжки нещо хич не мога да си го представя -три чекмеджета с по две дръжки всяко ли?

# 200
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Нис - само двете горните чекмеджета, виж пак поста, сложих снимка.

# 201
  • Мнения: 13 203
С малко памук в дупчиците и се запълва с лак в цвета на шкафа. Но това, само ако диоптъра позволява.

# 202
  • Мнения: 10 678
Аз мисля, че трябва да има някакво евтино решение. Виждала съм лепенки кръгчета за покриване на болт/винт. Просто ще ми трябват такива кръгчета от бежово самозалепващо се фолио. Освен в някоя рекламна агенция да питам за винил или подобно... За лака ми беше втората идея. Да залепя бели кръгчета и да ги боядисам с бежов лак за нокти. Simple Smile

Но май ще пробвам чрез мебелния магазин да изпратя запитване до Ирим за две чела. Въпреки, че съм сигурна, че ще ми предложат да закупя цял модул за целта. Мен тази асиметрия определено ме дразни.

А, какво ще предложите като идея за скриване на тръбата на аспиратора? Пустия комин е трябвало да го смъкнем преди да го замажем...
Свободните пространства решихме да ги оставим така.
Има и друг проблем, който ще трябва да оправям след майстора - съдомиялнята стърчи от едната страна с 1,5 см напред. Майстора рече, че тръбите на самата съдомиалня не позволявали да се изправи, та сега ще трябва да вадя съдомиялнята и да копая в стената, за да ги вкопая и да оправя и това.

Поука: с роднини по-добре да не се работи. Не мога да му кажа нищо, за да не се обиди. Grinning

# 203
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ейми, тапи за винтове има да, ако ти пасне цвят.
https://santana-bg.com/?product_cat=03-1-%D1%82%D0%B0%D0%BF%D0%B … D0%B5&paged=2
То и с допълнителните дръжки не е скъп вариант : )

# 204
  • Мнения: 41 360
Ейми, не прави глупости. Тези лепенки хем не държат здраво, хем ще се виждат. Веднага ще се разбере какво криеш и ще е много по-лошо.
Бих предложила някакви лепки като снежинки, звездички, буболечки и диамантчета, но дупките са толкова симетрични, че веднага ще бие на очи. Просто зарежи или търси нови чела.

# 205
  • Мнения: 28 789
Аз мисля, че трябва да има някакво евтино решение. Виждала съм лепенки кръгчета за покриване на болт/винт. Просто ще ми трябват такива кръгчета от бежово самозалепващо се фолио. Освен в някоя рекламна агенция да питам за винил или подобно... За лака ми беше втората идея. Да залепя бели кръгчета и да ги боядисам с бежов лак за нокти. Simple Smile


Ейми, това не го мислиш сериозно, няма да е красиво сигурна бъди! Ако толкова те дразни прежали парите и вземи един нов модул, ако няма вариант за чела. Работата не само с роднини е така, всички майстори вече за нищо не стават, нарочно правих новя спалня, баня и детска при различни....е вярвай почти няма да е изпълнил на сто процента желанието ми, все нещо ще оплескат! Поне мебелите ми са бюджетни, та дребните неточности не ме подлудяват съвсем. Сега ще правя нова кухня и още от сега ми се повдига като знам какво ме чака!

Последна редакция: ср, 23 сеп 2020, 23:12 от mimi.7299

# 206
  • тук и там
  • Мнения: 11 637
Аз още не мога да разбера какъв е проблема и къде е трябвало да бъдат дръжките..Та  аз лично хич не бих се занимавала със смяна на чела,запълване на дуки и т.н

Покрай слънчевото лято ,че и пролет се оказа че сме произвели твърде много слънчева енергия.Сега ММ измисли да слагаме електрическа камина в хола,можело и в други стаи..Идеята е да увеличим консумацията на електричество,и да намалим на газта(изразходваме доста за отопление).Проблемът  е,че не сме предвидили място за камина.Та на стена ще е,но единсвеното място което имам е над шхаф(комод). .Не съм виждала над шкаф,но се надявам да стане добре...

# 207
  • Мнения: 8 136
Кайсия, комода не може ли да мине настрани (оттатък трапезната маса), а на неговото място да е камината... оформена като камина. Пред нея отворено, вижда се и от холната част Simple Smile
Отоплително тяло нависоко не се слага.заради естествената конвекция.

# 208
  • при моите любими
  • Мнения: 2 542
Почти сигурна съм, че Ирим могат да ти предложат само чела за чекмеджетата, но може да се наложи да почакате. Обадете им се за консултация.

# 209
  • тук и там
  • Мнения: 11 637
peneva, не знам как може да стане.. .И аз го мислих така,но ако  мине до масата,тя пък трябва да се измести към входа,и ще трябва да я заобикаляме при влизане.Ще меря пак..Над комода не знам дали ще стане добре-защото картина,камина и телевизор ще станат на различна височина.Или поне камината  и телевизора,картината ще можем да я нагласим някак да съвпадат нивата..Ама така е като не е мислено предварително..Rolling Eyes

Цитат
Отоплително тяло нависоко не се слага.заради естествената конвекция.  
Това пък съвсем не  ми дойде на акъла..Но в магазина сигурно ще ни обяснят къде може да се слага и къде не..
Ей такива недомислени работи като нашите,хич не са ми по вкуса..

Тази не ми се струва да е  на много ниско..

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 09:13 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт