Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 51 491
  • 831
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Евсиноград също ли е квартал вече?
Нещо изоставам аз по темата.

Аз не знам да сме станали квартал. Мм сменя лична карта преди две години, тогава нещо му бяха говорили, че сме били Траката, но не можаха да го убедят  и постоянният му адрес приеха и вписаха, че е в местност Евксиноград.
На приложението с картите обаче (ние сме от горната страна на пътя, адресът ни  се открива на Траката, ул. 22-ра. Някаква промяна има, но не сме попадали на конструктивно виждане по въпроса и минаваме с адрес м-ст Евксиноград.
Докато разхождаме кучето виждаме и табели с имена на улици, а ги знаем с номера и веднага ни прави впечатление.
Единични табели са, на новопридобити или новопостроени имоти.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 20:28 от Мира Иванова

# 721
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Аз не знам да сме станали квартал. Мм сменя лична карта преди две години, тогава нещо му бяха говорили, че сме били Траката, но не можаха да го убедят  и постоянният му адрес приеха и вписаха, че е в местност Евксиноград.
СО (Селищно Образувание)
http://agup.varna.bg/index.php/ustroistveni-planove/vlezli-v-sil … ta-so-gorna-traka

# 722
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз не знам да сме станали квартал. Мм сменя лична карта преди две години, тогава нещо му бяха говорили, че сме били Траката, но не можаха да го убедят  и постоянният му адрес приеха и вписаха, че е в местност Евксиноград.
СО (Селищно Образувание)
http://agup.varna.bg/index.php/ustroistveni-planove/vlezli-v-sil … ta-so-gorna-traka

Този ПУП-ПУР показва територията над улица 8-ма, поне в част II, там разпознавам. В територията под ул. 8-ма до ул. 1-ва сме ние, за там говоря. Полезно беше да се позверя малко, благодаря.

# 723
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
Здравейте, от известно време гледахме за апартамент в Чайка, лятото сякаш имаше повече обява, сега някак по-постно ми се вижда,само аз ли съм с такова впечатление ? Покрай всички трудности, сини зони и т.н. започнахме да обмисляме вариант за къща в някои от близките села - напр. Кичево ... Честно казано изобщо не сме запознати с района и каква е разликата с м-ст Добрева чешма напрмер ? Евентуално обмисляме и Приселци , изобщо ако някой живее в някое от околните на Варна села/месности моля да сподели за +/- на района , как е откъм малцинства, кражби, доколко спокойно и уредено е,лекари,аптеки,магазини,транспорт - става въпрос за постоянно целогодишно живеене с деца ученици ... Може и за Евксиновград, гледам, че по-горе го споменавате Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 22:56 от morgana07

# 724
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Две неща :

1.Как точно синята зона ви създава проблем?

2.Кичево и Евксиноград? Сериозно?

И за да не съм off , разликата между Добрева чешма и с.Кичево е , че едното е местност/вилна зона, а другото е село с всичките си комуникации, инфраструктура и удобства за едно село.

# 725
  • Мнения: 94
Синята зона е основно проблем за хората, които не живеят в синята зона... Или евентуално ако разчитате на някой роднина да ви гледа децата и те не могат да си паркират колата около вас.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Morgana, за Приселци мога да споделя - брат ми живее там. Автобуса е единствено този за Бургас, няма отделна линия. Неговите деца возят само с кола. Тъй като финансирането е на база постоянни жители, а там няма толкова много регистрирани, съответно община Аврен отделя малко средства. До неговия имот няма асфалтирана улица, както и улично осветление, макар да има и други живущи на улицата. Вероятно зависи къде е мястото.
Кичево си е нормално село, има линия от Варна, мисля 4-5 пъти в деня. Нямам впечатления от селото.
За Добрева чешма - наскоро четох, че щели да им правят улици и път от главния,  не знам дали имат и канализация.

# 727
  • Мнения: 25 766
Добрева чешма няма канализация в по голямата си част. Те са общо 5 микрорайона. Във 1 и 2 е що годе добре, но пак пътя не е асфалтиран.
Кичево не познавам, не мога да кажа.
Приселци е добре, но малко далече от Чайка се пада.

# 728
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
Две неща :

1.Как точно синята зона ви създава проблем?

2.Кичево и Евксиноград? Сериозно?

И за да не съм off , разликата между Добрева чешма и с.Кичево е , че едното е местност/вилна зона, а другото е село с всичките си комуникации, инфраструктура и удобства за едно село.

Имаме 2 коли и сме често в движение, доколкото виждам синята зона не ми гарантира паркомясто, въпреки,че ме таксуват ? Ако трябва вечер да търся 20мин къде да паркирам и за същото време ще стигна до моята си къща с двор, тераса и барбекю  - замислям се ...
Какъв им е проблемът на Кичево и Евксиноград ?

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 08:57 от morgana07

# 729
  • Мнения: 18 578
Животът в синя зона и в Приселци е коренно различен. Уточнете за себе си какво искате, за да не се лутате напразно десетина години и да хабите нерви докато разберете каква е разликата между Кичево и Евксиноград.

# 730
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
EmmaT, именно затова разпитвам за предимства и недостатъци,които могат да се споделят от личен опит. Relaxed Hands Plus1

# 731
  • Варна
  • Мнения: 986
По мое виждане жената просто разглежда две алтернативи. Аз се махнах от центъра и си взех и подземно паркомясто, разликата в нервите и усещанията са неземни, така че няма нужда за да бъде избегнато да се ходи извън града, квартали като Младост и Възраждане предлагат тези неща.

И понеже има хора, които се смяха на моите идеи в предни теми ето го и живото доказателство, че ще има отлив от центъра към по-устроени имоти с паркоместа в периферията. Сега представете си щом за собственик е такава мъка какво остава за наемател или пък за бизнес наемател.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 08:52 от Penkoman

# 732
  • Мнения: 1 009


И за да не съм off , разликата между Добрева чешма и с.Кичево е , че едното е местност/вилна зона, а другото е село с всичките си комуникации, инфраструктура и удобства за едно село.

....и че са на територията на две различни общини Wink

# 733
  • Мнения: X
Всъщност половината чешми са към общ. Аксаково, другата към общ. Варна. Иди разбери..

Между Добрева чешма и Кичево определено бих избрал Кичево - нормално село, има си магазинчета, нормални по широчина улици (за разлика от вилната зона Добрева чешма), не мисля, че има индийско население.

# 734
  • Мнения: 94
И понеже има хора, които се смяха на моите идеи в предни теми ето го и живото доказателство, че ще има отлив от центъра към по-устроени имоти с паркоместа в периферията. Сега представете си щом за собственик е такава мъка какво остава за наемател или пък за бизнес наемател.

Каква мъка да е. Живея в новата синя зона. Преди, около 5 часа, трябваше да направя 1 кръгче около карето на блока, че да намеря паркомясто. Сега си спирам директно на паркинга на блока, винаги има места.

В имот.бг да има 2-3 обяви за големи апартаменти в района, които да не са на последен етаж. Цените са над 1200 евро кв. Преди няколко месеца един си купи апартамент в блока и беше много доволен, че е платил само 1000 евро на кв. Не ми изглежда някой да се изнася.

По-скоро хората се махат от т.нар. широк център около McDrive, защото това място се застрои безконтролно по времето на мутра годините и там е гъчканица сграда до сграда, с абсолютна липса на паркоместа.

Общи условия

Активация на акаунт