Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 51 518
  • 831
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 987
Вероятно сумата, която ще дам в повече за четири години лекции, та да ми е на пет минути пеша университета ще се равнява на сумата да имам през тези пет години личен шофьор, който да ме кара с лимузина от и до там от апартамента ми в по-отдалечен квартал. Честно казано зададох въпроса защото в центъра не слизам с месеци защото нямам работа там. Едно време ми беше удобно като излизах всяка вечер по дискотеки и барове, но този период безвъзвратно отмина и няма да се върне вече. Лично аз мисля, че повечето хора го карат на инерция с центъра и има някаква имагинерна, но не и реална добавена стойност.

# 286
  • Мнения: X
Вероятно сумата, която ще дам в повече за четири години лекции, та да ми е на пет минути пеша университета ще се равнява на сумата да имам през тези пет години личен шофьор, който да ме кара с лимузина от и до там от апартамента ми в по-отдалечен квартал. Честно казано зададох въпроса защото в центъра не слизам с месеци защото нямам работа там. Едно време ми беше удобно като излизах всяка вечер по дискотеки и барове, но този период безвъзвратно отмина и няма да се върне вече. Лично аз мисля, че повечето хора го карат на инерция с центъра и има някаква имагинерна, но не и реална добавена стойност.
На много хора им е приятно да се разходят по главната, крайбрежната или в морската градина. Отделно по тези места има множество кафета, ресторанти и магазини. Приятно е по време на разходка да се седне на кафе. Та с две думи центъра далеч не е само дискотеки.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 03:59 от Анонимен

# 287
  • Варна
  • Мнения: 987
Колко често го правиш това, кажи сериозно? Един или два пъти на месец? Нищо не пречи всеки ден да слизаш с колата долу на плажа щом толкова ти е дожаляло за бетониран плаж. Аз ходя да се разхождам на Аладжата, Черноморец, Пашадере и.т.н.

Що се отнася до кафенетата, отдавна вече препълнените с народ улици и кафенета и ресторанти с високи цени, но лошо обслужване и продукти не са ми приоритет. Пък и всеки ден не ходя по такива места, а когато ходя си имам няколко проверени места, които не са непременно в центъра.

Що се отнася пък до магазини, отдавна схемата - влез, изпоти се, излез, влез, изпоти се и излез, влез и чакай продавачката да си изпуши цигарата на прага - не ми е начин на пазаруване. Или онлайн или пък удобно паркирам в някой мол и така.

Разбира се хора всякакви, не твърдя, че аз съм прав. Просто ми е интересна обосновката на хора търсещи центъра.

Аз там съм съм живял от дете и знам какво беше и какво е в момента, ами не благодаря.

# 288
  • Мнения: 18 612
Има хора, за които разходката не е само в събота и неделя или на национален празник. Ако им е важно да си разхождат детето и кучето в морската и имат възможност да си го позволят, естествено, че ще купят наблизо.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 367
Защо пак се заформя накакъв спор относно центъра или не? Не е ли въпрос на личен избор, нека всеки избере сам къде му е удобно и се чувства добре.. Аз лично цял живот съм живяла в централните части и виждам много предимства - всичките ми срещи са там, повечето важни маста са там, относно разходките - ами разхождаме си се почти всеки ден, било то на центъра или в морската, не се съобразявам с кола или друг транспорт, може да си пийнеш, и да седиш до колкото часа вечер искаш... и т.н. Както и да е, апелирам да се спре с тази тема, понеже както казах по-горе, всеки сам избира къде да живее..

# 290
  • Варна
  • Мнения: 987
Е, как да отговорим на въпроса по горе ако не изложим доводи?

# 291
  • Мнения: 146
Иринче, защо е хубаво да стигнеш пеша до центъра?

Там са всички места, на които обичайно ходя - извън-класни занимания и терапии за детето, ресторанти, морската, и т.н. Ежедневието ми е организирано около места, които са предимно в централната част на града и до там пътувам най-често. Извън това попада само пазаруването, което обичайно е веднъж/два пъти седмично.

# 292
  • Мнения: 152
Според мен, когато ежедневието ти, работа, училище за децата са ситуирани в даден район, трябва да се търси жилище там. Дали е център, Аспарухово или Владиславово, това няма значение. Важното е дали ти е удобно за всичките нужди, които имаш! Доводи като центърът ми харесва, защото Морската е близо, не са сериозни, когато влагаш толкова много пари 🤗

# 293
  • Мнения: 146
Вероятно сумата, която ще дам в повече за четири години лекции, та да ми е на пет минути пеша университета ще се равнява на сумата да имам през тези пет години личен шофьор, който да ме кара с лимузина от и до там от апартамента ми в по-отдалечен квартал. Честно казано зададох въпроса защото в центъра не слизам с месеци защото нямам работа там. Едно време ми беше удобно като излизах всяка вечер по дискотеки и барове, но този период безвъзвратно отмина и няма да се върне вече. Лично аз мисля, че повечето хора го карат на инерция с центъра и има някаква имагинерна, но не и реална добавена стойност.

Точно тази сметка правих и аз - сумата за такси до центъра за X брой години срещу даване на тези пари в полза на апартамент по-близко до центъра. Принципно предпочитам да ги дам за апартамент, вместо на таксито, защото освен пари, печеля и време (прибирам се по-бързо, всичко ми е близо), нo и тази сметка излиза различна в зависимост от локацията и цената.

Наистина нямах предвид да започна спор, напротив, полезно ми е да чуя мнение и гледна точка, различни от моите, искам да видя други перспективи.

Допълнително вземам предвид Ковид, защото в момента таксито не е много безопасна опция и гледам да съм на място, в което ако има карантина, мога да се придвижа сама пеша до всичко важно (както казах, не шофирам).

# 294
  • Мнения: 18 612
Доводи като центърът ми харесва, защото Морската е близо, не са сериозни, когато влагаш толкова много пари 🤗


Съвсем сериозни са. В цял свят близостта до уреден парк е фактор.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 987
Иринче няма спор. Някои хора им харесват доводи различни от техните разбирания и просто не искат да ги виждат. Но това си е нормално.

Ето в дискусията стана ясно, че всичко ти се върти около центъра. При мен не беше така и се махнах от там защото не харесвах липсата на пространство, начупените тротоари, кучешките лайна на всяка плочка, липсата на паркоместа, мръсният въздух, зонирането и.т.н. При теб обаче явно ще е доста сложно, явно не си шофьор и щом ще ползваш такси не може и да разчиташ на такъв. Що се отнася до Ковид аз пък бих заложил на автомобил и къща извън града, но всеки мери според ситуацията и възможностите си. Може би да се научиш да шофираш?

# 296
  • Мнения: 146
Иринче няма спор. Някои хора им харесват доводи различни от техните разбирания и просто не искат да ги виждат. Но това си е нормално.

Ето в дискусията стана ясно, че всичко ти се върти около центъра. При мен не беше така и се махнах от там защото не харесвах липсата на пространство, начупените тротоари, кучешките лайна на всяка плочка, липсата на паркоместа, мръсният въздух, зонирането и.т.н. При теб обаче явно ще е доста сложно, явно не си шофьор и щом ще ползваш такси не може и да разчиташ на такъв. Що се отнася до Ковид аз пък бих заложил на автомобил и къща извън града, но всеки мери според ситуацията и възможностите си. Може би да се научиш да шофираш?

Всякакви варианти мислих, вкл къща и автомобил, опитвала съм да карам курс, би било безотговорно да от моя страна да седна зад волана, много съм разсеяна и некоординирана. Благодаря на всички за мненията, беше ми полезно!

# 297
  • Мнения: 25 786
Важен си е центъра, спор няма. Цените го доказват. Отделен въпрос е дали си струва.

# 298
  • Мнения: 387
За  n път се противопоставят център-квартали. А не е нужно. Всички ние имаме различни представи за удобство и комфорт, разполагаме с различни финансови средства. Всеки един от нас ще направи избора си, воден от собствените си разбирания и критерии, от нуждите и компромисите, които би направил.
 Живяла съм само в центъра. Отгледах детето си в Морската градина. Училище, активности- всичко ни е в центъра. Изключително удобно е, че всичко ни е на пешеходно разстояние. Не губим време за транспорт. Харесвам Синя зона, защото вече мога да намеря място за паркиране пред вкъщи. Но... животът ни се променя. Детето вече е голямо и ще смени централното училище с гимназия, в центъра се напълни с клошари, мръсотията е покъртителна, шумът е отвсякъде дори и нощем. Ще сменим едни удобства за сметка на други и знаем, че ще трябва да направим определени отстъпки.
Нека не се противопоставяме, а да споделяме информация, която би ни била от полза при намираме на подходящия за всеки един от нас имот.

# 299
  • Мнения: 146
Но... животът ни се променя. Детето вече е голямо и ще смени централното училище с гимназия, в центъра се напълни с клошари, мръсотията е покъртителна, шумът е отвсякъде дори и нощем. Ще сменим едни удобства за сметка на други и знаем, че ще трябва да направим определени отстъпки.

Това е интересен довод - жилище в центъра има по-висока стойност като инвестиция и сравнително по-лесно може да се смени за жилище в краен квартал, ако някога ни се променят нуждите. Обратното според мен ще е малко по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт