Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 51 525
  • 831
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 152
И аз много харесвах Чайка, защото детсвото ми е минало там и исках голям четиристаен апартамент ново строителство някъде в този район. Но заради цената харесахме и купихме във Възраждане до Парка, на цена почти 3 пъти по-ниска от това, което ни предлагаха в Чайка... За съжаление човек трябва да прави компромиси, особено когато цената е непосилна. Кой може да изкара над 250 Хил. Евро за жилище в днешно време....

# 781
  • Мнения: 370
Абсолютно. Сега живеем във Фамилиите , но тук е пълно с деца , а няма кьорава площадка в комплекса. Трябва да ходим до района на Макао или една над детската градина , но честно казано предпочитам да натоваря детето в колата и да го заведа по морската или пешеходните зони на града . И в Победа става доста пренаселено, и липсват зони с добра инфраструктура за свободна разходка. Когато бях без дете, не ми пукаше за тези неща. Дори в центъра, в големият шум не ми беше проблем. Но с времето критериите се сменят ... Сега тъкмо се навих да видя един апартамент на Братя Миладинови до Окръжна и вие ме отказахте - заради шума от трафика по светофарите.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 13:36 от axtravaganza

# 782
  • Мнения: 152
В момента все още живеем на голям булевард срещу Делта Мол. Шумът е ужасен, но по-ужасен е прахолякът който влиза нон стоп.в жилището винаги е мръсно и прашно, ако отвориш, за да проветриш просто.. За мен това беше основен критерий при избор на жилище, далеч от натоварен булевард...

# 783
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Голяма драма ми е намирането на читав тристаен. Направо ми се вижда доста трудно да намеря читаво жилище с нормални стаи и изложение за 70К.
Цитат
Продава 3-СТАЕН  78 777 EUR
град Варна, Централна поща
Квадратура:87 кв.мЕтаж:3-ти от 4Строителство:Тухла, 2007 г.
Без посредник, мисля, че може да постигнете търсената от вас цена.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15635187902965 … k=6ao61q&f1=1
Обаче>
Цитат
Имота е със статут на офис
!!!
Как на 3-и етаж офис?-знам, че само на 1-ви е възможно.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 10:51 от pkol

# 784
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 305
Фамилиите са до Победа.А в Победа има две големи детски площадки.

# 785
  • Мнения: 94
Чета, когато имам време, темата. Голяма драма ми е намирането на читав тристаен. Само на обяви гледам, още на нищо не съм ходила на оглед. Обаче просто цените са убийствени сега. С малко дете на 2 години съм и това ми е основният критерий  - да се съобразя с място, което е приятно за живеене, когато имаш малък човек. Много харесах Чайка. Даже е осеяно с детски площадки без никакви деца по тях. Кварталът е застаряващ - много възрастни хора, които си карат до последно там. И няма обяви за продажби! Има, но в новите сгради отвът булеварда, което ХИч не ми допада. И цените са безбожни 🤦♀. Честно казано, ако човек няма пари, трябва да прави доста компромиси - с място, с гаден стар панел, стари грохнали сгради с фасади като на блокове в циганската махала - всякакви цветове , сателитни чинии, остъкления и архитектурни извращения .... И аз тепърва да взема в такова и да го плащам 20-30 год ..... Ще кажете “Ами като искаш по-хубаво, трябва да имаш повече пари”. Ама как бе, ма**а му! От къде,бе! И защо подяволите в тази Варна имаме стандарт като на испанското крайбрежие .... Там сигурно имотите са по-евтини.... Направо ми се вижда доста трудно да намеря читаво жилище с нормални стаи и изложение за 70К. С една българска заплата ....

В Младост и Възраждане има много хубави тристайни апартаменти, ново строителство, на тази цена. Обаче като искате Чайка и то ново строителство, ще трябва да си приготвите поне двойно на тази сума.

Никаде по света не е предвидено да може да си купите топ апартамент до най-големия морски парк и центъра на една средна работна заплата. Съответно е разумно да се насочите към квартали където цените са по възможностите ви.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 13:39 от usefulreplacement

# 786
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 305
И във Възраждане 4 има големи апартаменти.И блокчетата въобще не са олющени и разноцветни.
Не знам дали има площадка,но пък във Възраждане 2 има парк.

В Младост има голяма детска площадка.Ледената пързалка е там.

Иначе за 70К може да се намери нещо във Виница или пък къща близо до Варна с прилична квадратура.

# 787
  • Мнения: 370
Да, да, виждам . Цените са страхотни. Ще се правят компромиси, но да видим с какво. Във фамилиите е пълно с млади семейства и малки деца и строителят преди няколко години щедро обещаваше , че е предвидил място за изграждане на детска площадка и паркче в комплекса, а сега там изникнаха 2 сгради и още две се проектират 🤦♀🤦♀🤦♀🤦♀

# 788
  • Варна
  • Мнения: 1 802
Axtravaganzza напъно си права.
И аз може би повече от година гледах апартаменти само в интернет, накрая тръгнах на огледи. С бюджета който разполагах и сумата която банката беше решила , че може да ми отпусне, трябваше да правя компромиси и аз, защото нямах особено голям избор. И реших да направя, вместо да чакам още години....
Избрах малък двустаен апартамент-55 кв , до ключ, на що - годе хубаво място, исках да не съм зависима от кола и автобус.Наоколо имам всичко- училища, пазар, градини, ясли, фитнес, супермаркети даже и денонощни. Мисля, че направих добър избор, с изключение на това, че съм на 2 ет. реален, по- високо по -добре , до сега не го бях оценила.   Надявам се живот и здраве да изплатя апартамента, а междувременно да събираме за нещо по-голямо. За паркирането даже не искам да коментирам, в цяла Варна е голям проблем вече, граничим със синя зона и още по- трудно стана. Ако можех да си купя гараж с удоволствие щях, за сега временно съм си решила проблема с външно парко - място , което наех.

# 789
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
И в Победа става доста пренаселено, и липсват зони с добра инфраструктура за свободна разходка.
Новата част около ТИХ Труд - Слепите и Тодор Р. Пенев стана пренаселена и строят още по-голям комплекс с готовност 2023 г.  там  - Но старата не е!

Аз съм в старата - на хълмчето...има  огромна гора и гледка към езеро - море от високите етажи над 4-ти и голяма детска площадка.

# 790
  • Мнения: 146
Здравейте, някой знае ли кой ще строи сграда Алергра в центъра?

# 791
  • Мнения: 52
Здравейте, някой знае ли кой ще строи сграда Алергра в центъра?

Звънях на Нов Дом и ми казаха, че ще е някъде зад Ню Йоркъра. Но не казаха кой е строителя. Очакват строителството да започне лятото.

# 792
  • Мнения: 458
Не знам защо се вторачвате във Чайка, според мен след 1-2 години няма да си заслужава. Като гледам колко зелени площи разчистиха и оградиха - скоро ще стане като Трошево, с изключение на това, че всички магазини са на големи разстояния. Един ДМ направиха, СВА и толкоз. За едни памперси или детски храни най-близото място е Чаталджа.

# 793
  • Мнения: 204
Един ДМ направиха, СВА и толкоз. За едни памперси или детски храни най-близото място е Чаталджа.

В Кауфланд до стадиона сигурно ги няма тия памперси или детски храни. Чайка е все още хубав квартал с пространство между блоковете. Дали ще остане така, само времето ще покаже. Застаряващото население в квартала си е проблем според мен.

# 794
  • Мнения: 370
Аз вече обмислям първо да продам един двустаен във Фамилия и после да търся. И без това нищо интересно няма още, което да ми грабне окото и да не е 100К Simple Smile Само че, заради това условие да се изчака 3 години след придобиването на имот, за да не се плаща данък печалба върху горницата, ще трябва да изчакам още едни 2 месеца. И после може и да има нещо, което да избера Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт