Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 28 006
  • 801
  •   1
Отговори
# 45
  • shumen
  • Мнения: 18 008
При нас ще са с маски в междучасията но дали няма да си ги разменят ме съмнява.

# 46
  • София
  • Мнения: 17 592
Май препоръките ще ги спазват основно родителите - това ще купят, онова ще купят...


И на мен така ми се струва... И поради невъзможност - основно "това" и "онова" с много ниска до никаква ефикасност...

# 47
  • Мнения: 3 975
Кроу, не разбрах кое те е предпазило: пречиствател на въздуха или по- силна имунна система?

Моля, ако някой разучава пречиствателните станции, да пусне линк към оптимална ефект (противовирусни/ цена). Като потребителско търсене N 1 е на Шауми (ако така се произнася).

# 48
  • Мнения: 1 798
Не е само за София. В петък приятелка ме насочи към подобно съобщение във ФБ страницата на училище в София-област. Още тогава се опитах да намеря да намеря писмото от МОН, но без успех. Предполагам, че може би утре ще се появи някъде. В съобщението беше уточнено, че се очаква училищата центрове да заработят след 1. октомври. Беше посочен срок за събиране и подаване на информацията 8. септември. Може би всеки трябва да провери в училището , в което се обучава детето му. Вероятно скоро законопроектът ще влезе в пленарна зала.

Едва ли това е срока. Не може писмото да е от 4-ти, а срока да е 8 септември - при положение, че 5,6,7 са неработни дни. Отделно те хубаво събират писма с заявления, но промяната в закона още не е гласувана и няма основание родителя да заявява такова искане - щом още не е законово  подплатено. Все пак трябва да са ясни и подробностите - какви са точно вариантите и т.н. - за да може родителя за избере нещо. В нашето училище ми отговориха, че подробностите какви ще са формите на обучение ще са ясни след 10 ти.

# 49
  • Мнения: 1 839
Из провинцията все още не съм забелязала подобно съобщение или информация да циркулира изобщо. При запитвания от родители, съветът от (добронамерени) класни и директори е да изчакат. С недобронамерените  се сещате как протичат разговорите. Тази седмица започват и родителските срещи, може пък на тях да споменят нещо. Или местното РУО не е пратило, или училищата изчакват да обявят след като приемат промените  в закона. Лоша шега ще им изиграе на МОН, ако планират само според подадените до 9ти заявления за намерение. Нищо чудно след като се обяви официално най-малко да се удвои бройката, а след първите "изгърмели" с ковид училища и да се увеличи повече.

Шарлот, силна имунна със сигурност не е. Обичайно карам всички вируси, които детето донесе от училище, преди това и от ДГ, и то доста по-дълго и по-тежко от него. Или по странно стечение на обстоятелствата точно след като го купих беше обратното, или пречиствателят "лови" достатъчно, за да има някакъв ефект, било то и заради намаляването на другите респираторни дразнители.

Шаомито вършат задоволителна работа с ФПЧ на максимална скорост, с ОК качество и на приемлива цена са, предполагам заради това са потребителско търсене N1. За противовирусни няма кой да ти даде данни, защото сензор, който да измери брой вирусни частици в стаята преди и след включване на пречиствател не съществува. Гледай данни как се справят с ФПЧ + НЕРА филтър, който уж се справя и с вируси.

Според мен няма пречиствател, който да е оптимален в училище. Най-малкото защото на тих режим няма да се справят оптимално с пречистването на въздуха там, а засилен вентилатор при повечето марки пречистватели е 68-70 децибела (представи си прахосмукачка, или центрофугираща пералня) и не е ОК в клас. Някаква работа със сигурност би вършил, но като цяло пречиствателите домашен клас, и не само, не са измислени с цел да пазят от вируси пълни с деца класни стаи.

# 50
  • Мнения: 1 738
Тази седмица при нас са обявени родителските срещи. Всички класове са с различен график (дни и часове) и изрично е подчертано родителите да са с маски. Оставам с впечатлението, че явно ще има някакъв ред в нашето училище. Дано. Надявам се на инхормация за ДО, присъствено и въобще за всичко.

# 51
  • Мнения: 1 290
То и по магазини и аптеки пише да се носят маски. Как и дали се носят е друг въпрос.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 285
Има ли училище, което вече да е публикувало конкретни мерки за обучението в условията на пандемия на сайта си?

# 53
  • София
  • Мнения: 7 277
Има ли училище, което вече да е публикувало конкретни мерки за обучението в условията на пандемия на сайта си?
Не зная дали се брои като мерки за обучение, но 126 ОУ са обявили следния план: http://126ou.net/wp-content/uploads/PLAN-ZA-RABOTA-NA-126-OU.pdf

# 54
  • Мнения: 21 455
Прегледах го набързо. Ако сте разглеждали насоките на МОН, в предложения план за работа на 126. ОУ можете да започнете направо от раздел " Отворен списък с препоръчителни мерки и правила". Предходната част е почти напълно идентична с насоките, да не кажа - съвсем. В частта за класните стаи е добавено измерване на температурата в началото на първия учебен час за прогимназиален етап - от медицинската сестра, за начален етап - от класния ръководител.
По-конкретни са в частите за стълбищата и коридорите, междучасията и тоалетните, входовете. Нататък продължава с препис от насоките.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 277
И на мен ми направи впечатление същото - именно, че съвпада с Насоките.

# 56
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Поръчала съм за лошо време за класната стая пречиствател на Ронсън, с УВ лампа и индикация за степен на замърсеност на въздуха. Дават го до 38 кв.м, стаята е 28. Изрично пише, че не се препоръчва при отворен прозорец. Иначе, при хубаво време, поне 2 прозореца стоят отворени.

# 57
  • Мнения: 3 975
А защо при тези уреди се сочи квадратура, а не кубатура. Количеството пречистен въздух при стая с 2.50 м. височина е едно, количеството въздух в стара сграда, със стандарт 3.20 м. височина - е друго.

Опитвах се за себе си да превръщам квадратурата /в повече като капацитет на уреда за сметка на по-голямата височина/ в кубатура, но нещо не ми изглежда сигурно.

# 58
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
И аз се зачудих за кубатурата, но височината е 2.70-2.80, не мисля, че ще е фатално. А и ми пасваше на бюджета. 😉

# 59
  • Мнения: 1 212
Поръчала съм за лошо време за класната стая пречиствател на Ронсън, с УВ лампа и индикация за степен на замърсеност на въздуха. Дават го до 38 кв.м, стаята е 28. Изрично пише, че не се препоръчва при отворен прозорец. Иначе, при хубаво време, поне 2 прозореца стоят отворени.
Точно такъв е и моят. Мисля, че дори и да е с ув лампа, въздухът с вирусите минава за секунди през нея, и едва ли им повлиява по някакъв начин. Обаче да ги разпръсне във въздуха - цена няма. Единият филтър е хепа, за който също четох, че спира вирусите. Но на теория в едно, а на практика - съвсем друго.

Общи условия

Активация на акаунт