Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 28 176
  • 801
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 17 597
Скрит текст:
Редно е да не набивам канче, но в тема, в която потребителите биваха делени  на "нормални и "хипохондрици", вместо същината на  проблема - ДО, се обсъждат оптимален момент за тестване, общ и клетъчен имунитет....Какво става, господа и госпожи, безсмъртни? Преувеличени ли бяха прогнозите за висок риск от пресъственото обучение? И ако не дай Боже се почне лечение, антибиотици, консултации...къде е икономическият ефект от събирането на онези, които дефинитивно не могат да спазват дистанция?!
Шарлот, не очаквах от теб такъв пост, честно! От него става ясно, че делението освен на нормални и хипохондрици, също е и на нормални и безсмъртни.
Изобщо, защо продължават тези спорове, при положение, че вече всеки има избор.
Защо бе хора, защо не влизате в обувките на другите? Аз разбирам страховете на хората, въпреки, че искам детето ми да е в училище. И не се смятам за безсмъртна, имам своите притеснения.
Мисля, обаче, че нямаме право да лишаваме децата си от нормален живот, години наред! Това е моят избор и виждане за живота и не задължавам никого с него. Не мисля и че преча на някого, защото смятам, че спазваме наложените мерки, и аз, и детето, въпреки, че ходим на работа и училище!


Безсмъртните са едни такива личности, дето всеки път са горди "като измамят системата", носят си маските като лигавници и подносници, пращат си децата грипави на градина / училище, горят маски, вярват в плоската земя и извънземните от разни епохи и обясняват на всички как всичко е световна конспирация и... като цяло не им пука от нищо и за никого, само гледат някой да не им наруши кефа някак. Има я тази категория и е, макар и малобройна, много креслива.

Срещу тази категория се чувствам малцинство. Защото "няма такъв вирус, има нещо но не е това" иде ми да се самоудуша на маската си като чуя подобно. Плюс че вече вярвам повече на предсказатели, от колко на Мистер Кунчев и здравното министерство, които, предсказатели твърдят че ноември ще е по голям пика от пролетта, в България ще отшуми януари, по света март април.


Понеже и аз правих модели... да, всичко е добре, обаче като се променят параметрите - пр. включването на училищата е такава промяна - всички предвиждания вече не важат. И трябва да се налучкат параметрите - а това става... след като се развие процеса.

Скрит текст:
Не, не мина тестът. Досега не се е случвало 700000 човека да пребивават ежедневно по няколко часа на ден плътно нагъчвани в едно помещение по 20-30 души без маски.
😂Тези 700000 не са в едно помещение.
Иначе в заведенията и моловете има много повече от по 20-30 човека без маски.
А в ГТ ако мислиш, че благодарение на маските( ако ги носят) не се заразяват...
А как стигат гимназистите до училищата, без градски  транспорт ли? Не , не съм против присъствено обучение, напротив.  Дразня се ,че едвали не, не са очаквали такива последствия и на израза : здравната система издържа....., докога ?
Какви са тези "такива последствия" и как точно хванатите позитивни безсимптомни ученици и учители товарят здравната система?
А учениците, безсимптомни , не се ли прибират в вкъщи ,където има родители и т.н.   
Спирам да споря. Едно и също.....,точка!
Родителите са си поели този риск, как пък всички изгарят от желание да затварят хората за тяхно собствено благо. Забелязвате ли колко хора подкрепиха присъственото обучение, това показва че смятат че няма нужда някой да ги пази.


Забелязахме. От 40% до 50% преди началото на годината и първите случаи.

40-50℅ от какво? А след това? 99.9℅ от учениците са в училище.


М/у 40% и 50% от гласувалите в анкетата тук.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 7 056



Линус Торвалдс. Забележи: очила.


Ричард Столман. Забележи: очила.


Бил Гейтс. Забележи: очила.





Това какво следва да покаже? Че всички хора, работещи на компютър носят очила? Ами не. Работя в софтуерна фирма. Само 20% от колегите са с очила и то от детска възраст, когато не са и помирисвали компютър. Има и доста програмисти, които носят очила без диоптри, само антирефлексно покритие.

# 707
  • София
  • Мнения: 17 597

Не, следва да покаже, че работата на компютър - по много време - ВЪПРЕКИ носенето на очила НЕ води до провал на живота или някакви мозъчни или очни или други увреждания.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 7 056
Аха, извинявам се. Не съм разбрала. Така е. Имам колеги със по 7 диоптъра от ранна детска възраст. Това не им пречи вече 20 години да работят на компютър.

# 709
  • Мнения: 2 020
.Бум на деца с късогледство след онлайн обучението. Най-опасни за очите са мобилните телефони https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/bum-na-detsa-s-kasogledstvo-sle … nlayn-obuchenieto

# 710
  • Мнения: 2 182

Не, следва да покаже, че работата на компютър - по много време - ВЪПРЕКИ носенето на очила НЕ води до провал на живота или някакви мозъчни или очни или други увреждания.

Носенето на очила не уврежда.
Очила се поставят, за да се коригира вече увреденото зрение. Без тях човекът не вижда добре. И това няма нищо общо с успеха в живота, освен че за някои професии се изисква диоптърът да клони към 0.
При прекомерно натоварване, като престой пред екран много дълго време без почивки, очите се увреждат. В резултат на това, може да се наложи поставяне на очила или увеличаване на диоптъра на вече носещи.
Не съм подозирала, че ще ми се наложи да обяснявам що е то очила, за какво служат и опасни ли са. Но като видях поста ти със снимките и обяснението за тях в следващия, реших че има нужда.

# 711
  • София
  • Мнения: 62 595
Едно време защо зубрачите бяха представяни с очила? Защото много четат, а това дразни околните. Къде-къде по-добре е да са с невежите, за да не дразнят. Очилата и сега са символ на ученост - за какво му е на нечетящият да носи очила?

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 08:10 от Andariel

# 712
  • Мнения: 2 182
Едно време защо зубречите бяха представяни с очила? Защото много четат, а това дразни околните. Къде-къде по-добре е да са с невежите, за да не дразнят. Очилата и сега са символ на ученост - за какво му е на нечетящият да носи очила?
Ми щото не вижда бе, душа 😉човек не иска да вижда само буквите, че за това специално да слага очила 😂
Има вродени очни заболявания, има придобити, има хигиена и превенция, свързани с очните болести... по биология се изучава.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 08:04 от Warwick

# 713
  • София
  • Мнения: 62 595
Има, ама стереотипите са живи.

# 714
  • Мнения: 2 182
Има, ама стереотипите са живи.
Отдавна не са. Деца носят очила още в детската градина, преди да са се запознали с буквите.
Всъщност дискусията е за вредата от взирането в екрана, как стигна до зубрачите, не знам.

# 715
  • Мнения: 14 012
Огледайте се наоколо. Всеки, подтискащото мнозинство, е връчил на детето си (дори на очевидно малко деца) по един телефон,а на по-големите таблети само и само да го оставят на мира ( в автобус, на пейката в парка, пред лекарския кабинет, в заведението и т. Н. да не изреждам) . Вкъщи пък постоянно им пускат телевизия. Най - хубавия подарък е скъп телефон. На По - големите ученици устройствата  са им враснал в ръката , мисля че не могат да дишат без тях. Ако от такива неща се слагаха очила сега всички българчета щяха да са с цайси. Миопатията примерно  е наследствена и доминантен ген както и хипертонията. Разбира се че се множи. Това ДО вече не знам за какво не е виновно.... не знам - то психози ли не бяха, ти очила ли не бяха...

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 11:25 от _re_ge

# 716
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам родител никога да не е давал в ръцете на детето си таблет, да не му позволява да гледа телевизия - тогава да мрънка и дето се вика, има основание да протестира срещу онлайн обучението. Обаче още откак се е родило това дете да е пред екрани, да му бутат телефона в ръцете, за да мълчи и да не пречи, да провисява часове пред телевизора с бейбитиви, а после да ми обяснява как екраните били вредни и не трябва да има онлайн обучение - това вече е лицемерно. Обаче това си е някакъв стрийм от родители, като правило добре образовани, целодневно работещи пред екран, на които им се ще техните деца да имат различен живот, дауншифтват ги. Понякога цивилизацията има и отрицателни ефекти върху мисленето.

# 717
  • Мнения: 2 182
Андариел, ти не беше ли кандидатствала навремето с биология? Трябва ли да ти се обяснява значението на дозата? Родителят, давайки устройство в ръцете на малко дете, има контрол над времето за употреба. Освен това е по желание.
При учениците става задължителна употребата с въвеждането на ДО. Ако са на училище 6-7 часа от денонощието, 1-2 часа да си напишат домашните, остават им 2-3 часа за висене пред екран. Ако са на ДО обаче, това време нараства до 9-10ч, 6-7 от които са задължителни.
За продължително задължително седене пред екран говорим.

# 718
  • Мнения: 7 480
Едно време защо зубрачите бяха представяни с очила? Защото много четат, а това дразни околните. Къде-къде по-добре е да са с невежите, за да не дразнят. Очилата и сега са символ на ученост - за какво му е на нечетящият да носи очила?
                   Е, у нас след ДО от четирима трима сложиха очила.Сега ме успокои,че ги възприемаш не като увредени от дългите часове пред различните устройства,а като четящи! Yum Мен ,това обаче ,хич не ме радва!

# 719
  • Варна
  • Мнения: 136
Има очила предпазващи от вредното лъчение на електронните устройства.

Общи условия

Активация на акаунт