На море в България 2020 г.! - 8

  • 53 195
  • 734
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 906
Звездите се проверяват ТУК, а не в сайтовете за резервация.
А как точно работи този сайт?
Избираш община и населено място и ти излизат всички места за настаняване. След това може да филтрираш по вид и брой звезди. На сайта на министерството на туризма има и регистри на местата за хранене (включая тези в хотелите) и (което е важно за използващите туроператори) регистър на лицензираните туроператори и агенции.

# 151
  • Мнения: 1 078
То щото сложно да ползваш Гугъл Simple Smile
Конкретно ония горе, на входа им седят 4 звезди от време оно, но са 3 реално, но храната им и хигиената им винаги си е отговаряла за 4.
Не знам, къде пише 4* ,лично аз си го знам като 3*.
Скрит текст:
Не ме четете като хората Wink

Писах, че на входа им седят от време оно 4 звезди:

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 3 852
Айва, не беше към теб, а към Лео. Теб те разбрах, просто се "хванах" за твоя пост. Simple Smile

# 153
  • Мнения: 906
Звездите се проверяват ТУК, а не в сайтовете за резервация.
И разлика?! Все си е 3* Simple Smile
В случая - да, но Венецията ми я дава 3*, а е 2, както и Жерави не е 4, а е 5. Може и още разминавания да има - след второто вече не се доверявам. Още повече, че останалата информация също е подвеждаща, защото явно не проверяват.

# 154
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 615
Магнолиите, като го построиха беше 4*, след няколко години го "понижиха" на 3, но храната беше по-хубава и от някои 4-звездни хотели докато беше френски клубен хотел.
Не ми е ясно как ги раздават тези звезди у нас. Rolling Eyes Калиакра маре в Албена от 2-звезден стана 4-звезден, при положение, че има изисквания за големина на стаите и баните, различни съоръжения и услуги, които трябва да предлагат хотелите от по-висока категория.

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 3 852
И на мен това ми е много интересно. Уж има изисквания и критерии, ама не съвсем! Къде мога да видя всички критерии за категоризация, че ми стана любопитно. 😀

# 156
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 615
Ето я наредбата
https://www.tourism.government.bg/sites/tourism.government.bg/fi … 59_03.07.2020.pdf
Но надали има и един хотел, който да спазва всички изисквания за категорията си. Wink

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 3 852
Благодаря Скубиду 🌺

# 158
  • Мнения: 9 472
Ето ме и мен, събираща отзиви за море през 2021 .

# 159
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 025
В тази тема питах преди време за плаж, подходящ за инвалиди около Бургас, и аз си мислех за Поморие, също и тук ми беше препоръчано. Ходихме в събота на южния плаж в Поморие. От тук ми беше информацията, че с ТЕЛК 100% инвалидност човек има право на безплатни чадър и два шезлонга, но не стана така, накараха ни да платим 5лв. и ни казаха да изпозлваме само единия шезлонг.

# 160
  • Мнения: 906
Ето ме и мен, събираща отзиви за море през 2021 .
Да видим какво ще каже Ковид-21.

# 161
  • Мнения: 534
Отговорих ви в темата за Поморие,но ще пиша и тук че се чете повече.Ние ползвахме два шезлонга и чадър.Точно на същия плаж.Само първия ден показахме решението.Много бяха учтиви и спасителя и момчето на чадърите.Дъщеря ми е с 100%.Даже и за тоалетната за хора с увреждания ни казаха,точно до медицинския пункт.

# 162
  • Мнения: 1 078
В тази тема питах преди време за плаж, подходящ за инвалиди около Бургас, и аз си мислех за Поморие, също и тук ми беше препоръчано. Ходихме в събота на южния плаж в Поморие. От тук ми беше информацията, че с ТЕЛК 100% инвалидност човек има право на безплатни чадър и два шезлонга, но не стана така, накараха ни да платим 5лв. и ни казаха да изпозлваме само единия шезлонг.

Пробвахте ли да викнете поне 1-2 институции ? Но от една страна предполагам не са ви трябвали разправии на главата.

# 163
  • Мнения: 681
Не ми е ясно как ги раздават тези звезди у нас. Rolling Eyes Калиакра маре в Албена от 2-звезден стана 4-звезден, при положение, че има изисквания за големина на стаите и баните, различни съоръжения и услуги, които трябва да предлагат хотелите от по-висока категория.

Ето я наредбата
https://www.tourism.government.bg/sites/tourism.government.bg/fi … 59_03.07.2020.pdf
Но надали има и един хотел, който да спазва всички изисквания за категорията си. Wink

Само един бегъл поглед му хвърлих и видях, че най-високото изискването, което е за двойна стая в 5 звезден хотел е 20 кв. м. с антрето, а ако има балкон може дори да е 18 кв. м. и баня 6 кв. м.

За най-популярната категория от 4 звезди у нас, стаята трябва да е 18.9 кв. м., а ако има балкон става и 17 кв. м. и толкова.

На тези изисквания отговаря почти всичко, така че по отношение на стаите не се чуди как хотел от 2 звезди се събужда една сутрин с 4 звезди, но не мисля, че някъде по света е по-различно, хвърлих едно око, много подобни са изискванията навсякъде по принцип. Така че точно на категоризацията не можеш да разчиташ да ти гарантира нещо, тя е някаква рамка за комбинация от условия и услуги, но е ниска, а и след това контролът често  е проблемен или въобще го няма.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 23:58 от Не се сърди, човече

# 164
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 025
aiwabg, не бях проверила информацията, само от мнение тук във форума го прочетох и няма как да съм сигурна така ли е или не, даже сега не знам как да го потърся в интернет. Ако бях сигурна щях да се заяждам. Платихме, защото бяхме се разположили вече и бяхме за малко, а свободната зона до нас беше вече пълна почти. 

Общи условия

Активация на акаунт