Горди СЕПТЕМВРИЙСКИ мами посрещат бебчета засмяни!

  • 16 500
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 595
Щъркела долетя  Joy

DVV стана горда мама на своя прекрасен син Николай. Родил се е в 21:25 часa, висок е 52 см и тежи великолепните 3.750 кг.



Честито миличка ДВВ да ти бъде жив и здрав! Много да се обичате и да се гушкате!

# 256
  • Мнения: 3 595
Сега я чух да им честитя първия час  Joy Добре са  Mr. Green звучеше невероятно свежарско, все едно не е раждала толкова часове  hahaha Големия мъж я е поизмъчил и са я позакърпили, но сега са добре и са много щастливи  Hug

# 257
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Щъркела долетя  Joy

DVV стана горда мама на своя прекрасен син Николай. Родил се е в 21:25 часa, висок е 52 см и тежи великолепните 3.750 кг.


Миличка честито и от мен да сте живи и здрави



# 258
  • Мнения: 388
Честито на D V V,да й е жив и здрав големия малък мъж и много радост да им носи вкъщи.

# 259
  • Мнения: 5 500
Честито на новите попълнения   bouquet толкова са много, че не можах да ги изброя и запомня  Laughing smile3525
Здравички и послушни бебчета, мили майчета
 newsm32
Момичета, да ви уведомя, наистина българския Анти Д вече се произвежда, но се разпространява само чрез една дистрибуторска
Фирма Булмар-София
ул. "Костенец" №1
телефони: 9532461
                   9532462
Аз вече си поръчах и утре ще е при мен!
Всъщност това не важи за момичетата дето ще раждат в държавни болници, там са длъжни да им го осигурят!

# 260
  • Мнения: 209
Здравейте момичета

Честито на новите мами за малките септемврийчета Пожелавам им здраве радост и щастие

Днес бях на преглед и се шашнах лекарката ми каза че ми дава максимум една седмица Имам зряла плацента, водите са намалели, матката контрахира Беб бил готов да излиза А на мен хич не ми се ще да ме режат по спешност но каквото стане Трябва да побързам с приготовленията да не вземе беб наистина да ни изненада Днес купихме мебелите и утре живот и здраве ще ги сглобяваме и започвам да пера и да гладя че имам един диван с дрешки и спално бельо и нищо не съм пипнала още  Embarassed
Трябва да си купя и козметика и плот за повиване и още куп неща Май се стреснах че не съм готова а и не го очаквах Аз все си мисля че ще е като миналия път

Ириини вие излизата ли или го сържиш на балкона
Един въпрос към родилите майчета Купих си едни стерилни компресчета за пъпче на чико Вие слагате ли нещо под памперса като падне пъпчето за да не се дразни Все пак си е раничка или направо памперс И към мъжките майчета Как се грижите за мъжката гордост на вашите момченца На мен това ми е много неясно и притеснено Предварително благодаря за инфото

На всички мами в очакване желая успех и ви прегръщам
Лека нощ

# 261
  • Мнения: 526
ЧЕСТИТО НА ДВВ!!! МНОГО СЕ РАДВАМ КАТО ИМА БЕБЕНЦА!!!  Heart Eyes

# 262
  • София
  • Мнения: 17
Честити да са новите бебчовци:
Александър на мама Ави
Красимир на мама Pepta
Александър на мама Nesi 2006
Аделина на мама Jesy
Николай на DVV


Аз се опитвам да вляза в ритъм, но май все още прекалено се шашкам всеки път, когато Мария заплаче. И  ние се храним при поискване, което означава някъде през 2 часа. Не съм наясно дали имам достатъчно кърма newsm78. Искам да попитам кърмещите мами по колко време държите бебчето на гърдата и какво правите ако заспи и не иска да суче. Защото мойта дъщеричка ми прави следния номер-заспива на гърдата и по никакъв начин не мога да я събудя и тъкмо решавам да я сложа в креватчето, тя се ококорва и иска отново да суче. Това може да се повтори няколко пъти и аз не мога да разбера да продължавам ли да я храня или не?

# 263
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
ЧЕСТИТО НА ДВВ! ДА Й Е ЖИВ И ЗДРАВ НИКОЛАЙ И МНОГО ЩАСТЛИВ!

Къде са другите щъркелчета? newsm78 Дано вече и другите две мами да са гушнали малките бебешорчовци.

От два дни съм с много странна болка - силна и неприятна. Много ниско долу сякаш бебка търси правилният път за  да излезе. От цялото това напъване на долу имам чувството че ми натиска дебелото черво и болката ми отива и към ануса - това нормално ли е според вас? Това че ме боли пикочният мехур вече цяла седмица го приех за нормално ама от вчера не се търпи просто.
Много цветно го разказах ама ако някой е усещал нещо подобно и сподели ще се чувствам малко по спокойна че не съм единствената.
А и друго искам да попитам - пак от около седмица имам много засилено течение. Днес обаче имаше и лек цвят - бледо кафеникаво - само веднъж го видях. На какво се дължи това според вас?
До сега си мислех че всичко ми е ясно и че съм подготвена каквото и да стане да знам защо става как се случва но в момента се чувствам като пате в калчища.
Извинявайти че ви занимавам с моите претиснения но споделената болка е половин болка - нали така?
Лека нощ на всички коремки, мами и на мънчиките мушморочета. Като ги гледам в албумчето ми става много мило - всичките са прекрасни.

# 264
  • Мнения: 2 123
ЧЕСТИТ ГОЛЯМ МЪЖ НА МАМА ДВВ!!! ВЯРВАМ, ЧЕ С ТЕЗИ СИ РАЗМЕРИ ЩЕ Е МНОГО ЗДРАВО И СИЛНО МОМЧЕ, ПЪРВИ В ИГРИТЕ /И В БЕЛИТЕ  Wink/ ДВВ, ДАНО БЪРЗО СЕ ВЪЗСТАНОВИШ И ТЕ ЧАКАМЕ В СЕПТЕМВРИЙСКИЯ ОТБОР КАТО ЩАСТЛИВА И ОЩЕ ПО-ХУБАВА МАМА!
Добро утро от майката на Спаси и от самия Него  Wink! /сега хълца до мен след поредното обилно хапване/
Яни, много се изкушавам за разходка навън, но съм решила поне  10 навършени дни да има малчо. Засега го изкарвам на терасата 1-2 пъти за по 20тина минутки. Действа безотказно ако не може да заспи вътре. За пъпчето - нашето още не е паднало и нямам концепция относно грижите за мястото след това  newsm78 Грижата за мъжката гордост на Спаси е поета от татко му след инструкции от страна на педито ни. А те се изразяват в : след или по време на баня със събрани палец и показалец на двете ръце /получава се мини дупчица/ кожичката на пениса леко се дърпа надолу. Съвсем малко и без натиск и усилие. Това се прави всеки ден. При нас вече за няколко дни има напредък.
Авана, явно малкото ти съкровище наистина заема позиция - болките, коит оописваш са си съвсем в реда на нещата. Течението ти - също е характерен признак за наближаващо раждане. Кафеникавият муцвят е възможно да се дължи на падналата ти тапа. От опит да ти кажа - напълно възможно е и да не разберш, че ти е паднала. Друга причина за кафеникавия цвят може да е скорошен вагинален преглед - но на теб май не ти е правен такъв  Thinking Независимо от всички описани признаци искамда те успокоя, че когато раждането започне - няма как да объркаш истинските контракции от всичко останало. Кураж, мила и естествено, че тук е мястото да си споделиш всичко!  Heart Eyes

# 265
  • Мнения: 407
Честито на новите майчета.Да са ви живи и здрави малките съкровища и много да ви радват!

На мен ми остава още около седмица и вече имам чувството,че никога няма да родя.Спряха ми всякакви контракции.Има дни в които нямам нито една.Това е направо подигравка,от шестия месец се притеснявам,че бебо ще се роди преждевременно,нагълтах се с хапчета,а сега когато момента настъпва на него не му се излиза.В петък съм на преглед и имам съмнения,че този преглед ще представлява това туширане за което говорихте.Вече всичко ме боли,немога да седя дълго време права,че слабичките ми краченца поддават на тежеста.Опитвам се да се разхождам колкото мога,но повече от 30-40 мин немога.
Дано днес да се роди пак някое бебче,поне на него да се порадвам и да ми се пооправи настроението.
Лек ден!

# 266
  • Мнения: 1 187
Майчета искам да ви представя чаровния Краси на мама Pepta
Още веднъж му пожелавам приказно детство, изпълнено с много игри, усмивки и веселие.
А на първо време да спинка по цели нощи, да хапва лакомо от вкусното млекце на мама и да расте голям и щастлив.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 17:46 от klamerche

# 267
  • Мнения: 79
Здравейте мами
ЧЕСТИТО НА МАМА DVV ЗА ГОЛЕМИЯ МЪЖ! ДА СТЕ МНОГО МНОГО ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!  bouquet

аз тези дни се ококорвам по изгрев слънце и сега вече ми се струва, че е минал половината ден
Досега нещо чистих и подреждах, за да оставя таткото да поспи.

Тази сутрин тъкмо се обнадеждих, че нещо почва  да се случва. Болки като при цикъл, и както при Авана, преминаващи назад към дебелото черво. Уви, сега няма и следа от тях, а аз по принцип досега нямам никакви признаци за раждане, пък вече си пресрочихме термина.

Миналия път д-рът ми обясни 5-те признака, по които след преглед се преценява дали ще има скоро родова дейност. На мен ми беше интересно, надявам се и на бъдещите мами също: 1. какво е положението на шийката на матката (трябва да сочи точно надолу), 2. до колко прилегнала е главата на бебока, 3. изглаждането на шийката, т.е. скъсяване, 4. консистенцията на шийката (трябва да е "омекнала", т.к. се състои от 90% съед. тъкан и 10% мускулни влакна), 5. разкритие. Всеки показател се оценява образно казано от 0 до 3 точки, и за истински родов процес става въпрос при 7-8 точки. Моите в момента са 2 Sad Simple Smile

Стефи, аз не съм от кърмещите майки, но ходих на такава лекция. Според лекторите едно кърмене в първите дни трябва да бъде до 40 мин, и ако бебето заспива през това време, да го будим през 10 мин да суче.

Nikol5
, не се притеснявай, все пак имаш още време до термина, а пък и дни след него. Мен ме бяха обхванали същите настроения, но така или иначе бебетата ще се родят Grinning Наслаждавай се на последните дни от бременността и ти пожелавам само весели моменти

Успешен ден на всички мами Hug
аз отново съм спретнала здрава програма за деня Wink

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 10:23 от Chochy

# 268
  • Мнения: 858
Добро утро и от нашият отбор  Laughing Хайде да ви направя по едно   food010 и лека закуска  eat
Честито на МАМА DVV  и малкият Николай ,да е жив и здрав и да не прави големи пакости  Peace Чакаме ви обратно в отбора с интерестни разкази   bouquet
Яникато падна пъпчето продължих 1 седмица със спирта и пудрата след баня да му слагам ,вътре в дупчицата се образува малко топченце /като коричка/което падна след тази 1 седмица и сега е идеално,не съм слагала никакви лепенки.И Ние правим това което е описала Ирини за мъжкото достойнство на тигъра ,педиатъра ти ще ти покаже точно как,спокойно  Peace И успех с приготовленията!Хубаво е всичко да е готово,защото еуфорията после е голяма ,/още продължава при нас/има сто неща за правене и тепърва няма кога да тичаш и пазаруваш.
Аванаболките са нормални,малката душица се стяга за среща с мама  Hug
nikol5 бебчетата при нас в този форум всичките са с характер и нали виждаш,че всяко се появява не когато го чакаш или му настояват ами когато си е взело решението.Това е чудесно,защото бебчовците ни са отговорни и вземат сами решения.Наслаждавай се още мъничко на това,че си бременна и скоро ще те изненадат  Simple Smile

# 269
  • Мнения: 46
Честито на всички мами, сдобили се с малки, сладки бебчета! Желая им много, ама наистина много здраве, късмет, щастие и любов.
На мамите, които още чакат своите съкровища да се родят, като мен - леко и бързо раждане.  Hug
Малко новинки от Ави. С малкия Сашко са добре, той от вчера дори е засукал сладко, и дано така продължава да папка. Утре живи здрави ще ги изписват и ги чакаме с нетърпение за разходки в парка.
Ние с бебчо сме добре. Днес сме на преглед и се надявам доктора да ни даде някакво инфо, как е малкия сладур... Не сме го виждали с татито от месец, а живо се интригуваме как е и  дали възнамерява да се появаява скоро. Имаме още доста чистене и подреждане, а колко нещица има да се гладят... Вчера съпругами заяви: "Мило, моля те не раждай още, че ако трябва аз да гладя бебешките нещица, ще съм готов около Коледа!".  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт