Горди СЕПТЕМВРИЙСКИ мами посрещат бебчета засмяни!

  • 16 503
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 999
но хубавото е че поне ще проскоча утрешната дата - 7 септември, рождения ден на Тодор Живков.
На мен ми е все тая , дори и Хитлер да е бил роден тогава Crossing Arms ooooh! . Едва ли има значение кой е бил роден на датата в която ще родиш Sunglasses. Днес ми беше термина и ще съм много щастлива да родя утре ,защото числото 7 ми харесва- а и не искам да преносвам много Naughty

Честито на новите майчета  bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 280
Бади  bouquet Денис  bouquet Ч Е С Т И Т О  Hug Hug
Да сте живи и здрави с бебките!!!


Възстановяване бързо и неусетно желая и щастие Grinning

При мен ами бебко е готов голям и .... чака повикване Flutter а аз тръпппна и се вълнувамп.Термина е 21 но сме с една седмица напред т . е до 10 дена ще има резултат Flutter  чуствамсе странно раздвоена в желанието си да постои в мен и това да се гушнем Heart Eyes
Ох Heart Eyes, много е вълнуващо....

Успех мамчета чакащи рожбичката Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 526
Здравейте! Много ми е притеснено относно подготовката на гърдите за кърмене! Вчера цял ден четох, четох, четох от кърмаческия форум и основната идея беше, че такова обтриване с груба хавлиена кърпа не е необходимо, защото се премахвал горния защитен слой на зърната. А моита майка и свекървата (която е медицинска сестра) ми препоръчват това обтриване, а също така и педиатърката при която ходих онзи ден, за да питам дали като бебо се роди ще ни поеме. Да, но пък гинеколожката ми каза да не си закачам гърдите.

Незнам вече кого да слушам! Много ми е притеснено!

Стес, Денис, Муцката - вие как кърмите - със или без някаква предварителна подготовка на зърната?

# 63
  • Мнения: 169
Добро утро! (Вече май е почти обяд  Embarassed )
Голямо затишие тук. В други дни по това време се изписва по 1 страница, а сега съм втора за деня.  newsm78 Май ще има много изненади наведнъж  Joy

# 64
  • Мнения: 1 304
Здравейте!
За обтриването-аз няма да правя,въпреки че гинеколога ми каза да почна още от 5-6 месец..четох че е остарял метод а и не давал кой знае какви резултати,освен да се травмира нежната кожа..Аз лично се мажа с Гармастан,но от дъжд на вятър.Предполагам че каквото и да правя пак ще има проблеми-рагади и чуствителност на зърната..Затова пък има ефикасни кремчета по аптеките при такива проблеми.При мен зърната не самного изпъкнали и ще видим какво ще стане>казаха ми да ги изтеглям с ръка,ама не ми се ще много да раздразвам че можели да се получат бурни контракции.Имам на чико едно приспособление за издърпване а и помпата на авент върши подобна работа,та ще видим-до там да стигна..А и четох че с много редки изключения зърната на всички жени били подходящи за сучене и бебето щало да се справи Sunglasses

# 65
  • Мнения: 407
Честити бебчета на Петка,Денис и Банди!Да са ви живи и здрави!Много щастливи моменти с малките сладурчета и бързо възстановяване.

tonitta,Bebo 06
благодаря ви за отговорите!Вече се чувствам по-добре.Не,че си нямам други болежки,но те са ми вече стари и не ми правят впечатление.

алфира и аз съм като тебе.На моменти нямам търпение вече да си видя бебчо,а от друга страна като знам,че е много мъничък и искам още малко да изчака.И в крайна сметка решението си негово,когато реши,ние сме готови и го чакаме.  Heart Eyes

denise ще ми бъде много интересно да разкажеш по-подробно как е минало при теб раждането,защото повечето мами до сега раждаха секцио.На мен за сега ми предстои нормално раждане,но до края нищо не се знае.
 
Desssy за обтриването на зърната говорехме доста в някоя от предишните теми и информацията която си прочела,че не е необходимо е правилна.Повечето лекари не обновяват знанията си и лежат на неща които са учили преди 20-30 години.

И на мен днешната дата ми се вижда много хубава за нови попълнения.Седем е библейско число и това,че Т.Живков е роден на тази дата ни най малко ме притеснява.

# 66
  • Мнения: 1 043
честито на всички нови мами    smile3525
аз с голям интерес ви следя , постоянно надниквам в снимки на бебоците ви, чакам с нетърпение още малки слънца
и аз съм много раздвоена от това какво искам - тежичко ми е вече и се надявам да ми олеква скоро , но пък и подарък за рожденния ми ден няма да е лошо да си направя, ама той чак на 10 октомври а като си помисля да преносвам и второто си дете не ми се струва съблазнително, малко си е напрежение - чакаш чакаш завтната дата броиш дните докрая и изведнъж се иказва че не е това края, на мен десетте дена който преносих тогава ми се сториха цял месец  Crazy


моята бебка преди седмица беше с 93мм главичка а сега вече незнам - дано не расте бързо че има още три седмици
лекарката не ми казва нищо за секцио но при първото си дете имах доста поражения отдоло, затова сега ме е страх и се чудя има ли смисал ако се разкъсам пак да раждам нормално ,или да взема да се консултирам с някой друг гинеколог  дали да не съм и аз секцио- звучи като пожелание малко , но то така или иначе ако ще ме шият поне да не се мъча цял ден

# 67
  • Munich
  • Мнения: 155
Честито на denise и банди!!!    bouquet  bouquet
Да са ви живи и здрави дечицата и много радост да ви носят!
Desssy, присъединявам се към nikol5. Аз живея в Германия и тук категорично отричат теориите за подготовка на гърдите за кърмене. Това го чета из литературата, която ми дават акушерките, в интернет, а и посещавах разни подготвителни курсове "Грижи за новороденото", "Бременност и подготовка за раждането", така че съм сигурна в твърдението си.
Интересно ми беше за Гармастана: аз не знаех, че е немски продукт и поръчах на майка ми да ми го купи от Бургас - та в кутийката има две листовки - немската и преведената българска. И има разминаване между двете, що се касае до подготовката на зърната за кърмене!
В българската пише:
"Предварителната подготовка на зърната започва още от осми месец на бременността. След хигиенна баня Гармастан се нанася върху зърната и се прави нежен масаж."
А в немската:
"При много чувствителни зърна Гармастан може да се нанася още от осми месец на бременността след измиване"
Тоест в оригиналните указания мазане по време на бременността се препоръчва само при много чувствителни зърна, но не и с масаж!
Но както беше казал някой, различни школи, различни виждания. Както между другото за придърпването на кожичката на пишлето при момченцата още от кърмаческа възраст - тук го забраняват едва ли не, а в България май се прави масово...
алфи и аз съм много раздвоена като вас, но сякаш повече искам още малко да съм си бременна. Не ми тежи въобще, а и ми се отвори голямо желание за разходки, срещи с приятели и сега програмата ми е доста натоварена  Simple Smile А на бебчо ще се радваме, да се надяваме, цял живот.
криси и аз имам същия проблем. Хем ми се иска нормално раждане, хем при тези размери на бебчето е плашещо... Точно такива бяха и нашите мерки 3 седмици преди термина. Тук обаче много трудно правят секцио без сериозни показания и не знам какво ще стане при мен.
Днес наистина е доста голямо затишие... Пред буря сигурно, сега ще завалят бебчовци...

# 68
Честито на Денис и Банди. Да са им здравички и много послушни дечицата и да слушат мамите.      bouquet  bouquet  bouquet. Виждам, че всички сте под напрежение, както и аз. Нямам вече търпение да се срещна с моето малко слънчице, но и на мен ми се иска да си стои до термин за да си расте още. За подготовката на зърната и аз не сам правила, въпреки че и на мен от 6-ти месец са ми казали. Забелязвам обаче че като ги намокря със студена вода веднага се показват, така че мисля че и този метод мога да исползвам. Иринито няма ли вече да се прибира? Някой знае ли нещо? Много ми е интересно да ни разкаже и тя как е минало раждането... newsm30 Дано скоро да се включи...

Аз бях на преглед на 05.09. бебето е добре-2 700гр. Лекарката ми каза че неможем да очакваме голямо бебе защото и аз не сам огромна. Аз съм качила само в дупе и на корем иначе ръцете и краката ми ще се счупят. На 18.09. ме вика в АГ за преглед. Тя сега е в отпуск и трябва да стискам до тогава поне, а пък и повече да е. Направи ми вагинален преглед и ми каза да си увелича желязото по 2 на ден. Малко ми прокърви след прегледа, но вече ми няма нищо. То беше почти розово едно такова...
Това е общо взето от мен. Чакам още изненадки, че то вече направо валят бебенца... newsm44

# 69
  • Мнения: 140
Привет сладурки!Ние се завърнахме.
Първо едно голямо честито на родилите мами-Лилиша,Алина,Десси1,Илео,Полинбг,Коколина,валентин,Иринии,Денисе,Банди и Петка,да са ви живи и здрави,малките бебоци,да ви носят голяма радос,да ви слушкат и да папкат!

Нямах време още да ви изчета,но бързам да пиша как сме и как протече раждането.Малката Мая е голямо съкровище,тя е едно спокойно дете,само спинка и папка,дори огладнява много бързо и трудно се придържаме към някакъв режим,но поне вече се кърмим и съм по-спокойна.Сега си спинка сладко и аз се възползвам да ви пиша.
 Сега да ви разкажа и как започна всичко.На 31.08 се събудих със страхотно силни контракции през 10 мин. и отидох до болницата за записи,естествено като легнах и контракциите се разредиха и се върнах,но болките се засилваха и бяха през целия ден през 7-8 мин.,докато в 20.30ч както си лежах започнаха да ми изтичат водите и не спираха да си и зтичат докато стигна до болницата.Прегледаха ме и установиха,че вече съм с 4 см.разкритие.Свика се спешно екип,подготвиха ме за операцията,която беше със спинална упойка и в 11.50 направиха разреза,а в 00.02 часа се появи слънчицето ми Мая.Милата беше с тройно омотана пъпна връв и главата и беше много високо и я изкараха доста трудно,но се справиха блестящо,за което благодаря на д-р Асенова,д-р Пасков и неоантоложката д-р Конова.А престоя в болницата въпреки трудното възстановяване беше страхотен,такова добро отношение не съм срещала в друга болница.Стана много дълго затова спирам до тук.
 Пожелавам успешно раждане на всички момичета и много скоро да гушкате малките си съкровища.
 Ще сложа и снимка на Мая в албумчето.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 959
 Здравейте и от мен! Изписаха ни във вторник и още хич нямам организация  Rolling Eyes
Първо искам да честитя на всички нови мами за голямата радост и да пожелая на чакащите всичко да мине като по вода   bouquet
 Набързо ще ви разкажа за нашето раждане: На 31,08 бях на тонове, които се оказаха, че не са хубави - падаха надолу. След още една контрола следобед и преглед на разкритието ,което се оказа 3-4 см, решихме на 01,09 да ходя сутринта в болницата. Идеята беше да бъде подготвен екип за секцио, но все пак да ме пуснат на окситоцин на бавна капка с постоянно следене на тоновете. Към 10,30 ч. ми даде четвърт хапче през устата за леки контракции. Започнах полека лека да усещам болки, но само като менструални. В 11,00 ч. ми спукаха мехура и започна да ме тушира на няколко пъти. Въпреки ,че болките се засилиха, положението беше съвсем нормално, дори се смеехме с момичето на съседното легло  Laughing Оказа се ,че много бързо правя разкритие и до към 11,30 вече имах 7-8 см. Тогава вече имах по -отчетливи контракции на 2-3 мин. И така, без да почувствам напъни ,се оказа ,че към 12 без нещо имам пълно разкритие и трябва да напъвам. С няколко напъна точно в 12,00 ч. изплака моята принцеса  Hug
 Тя си имаше висок Апгар при раждане и всичко и е наред, но тъй като е мъничка, я оставиха на кислородна палатка. За съжаление тая са я хранели с АМ и с голяма дупка, та зорът с кърменето беше голям. Но вече сме си вкъщи и се кърмим успешно , в общи линии.
  Пожелавам на всички такова леко раждане и най - хубавите съкровища на света   bouquet

# 71
  • Мнения: 872
Честито на мама Банди и на Денис! Да са им живи и здрави рожбите и много послушни!   bouquet
Бързо възстановяване и да се върнат скоро в редиците да разказват. Много са ми интересни родилните разкази и все се питам, а при мен как ли ще е ?  Rolling Eyes
За подготовката на зърната - аз се мажа от известно време с кремчето на Авент. Но без да натискам, дърпам или обтривам с груба сила. Просто нанасям крема и това е. След това обаче зърната стават много меки и еластични на допир. Не знам дали това е гаранция, че бебчо ще суче добре, или дали мен няма да ме боли, но поне не вреди със сигурност...
За търпението и срещата с бебко, все си  казвам че е по-добре да постой по-дълго в тумбачето, а и в събота ще съм кръстница на сватба, та дано устискаме тази събота неделя. И аз ще друсна едно хоро, пък да видим след това ...  Heart Eyes
След 3 часа каца майка ми и много се вълнувам, не сме се виждали от юни месец...
Целувки на всички и лек ден  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 858
Честито на родилите мами   bouquet
Алина,Спарки с удоволствие прочетох разказите ви  Peace Радвам се,че се справяте с малките съкровища и че са добрички и послушни,дано са все така.Качете снимчици в албума да им се радваме всички!
За очакващите вълнуваме се заедно с вас и напрежението расте,но скоро ще се в отбора на гушкащите малки пухкави бебчета  Hug

# 73
Момичета моят термин беше преди 4 дни и днес като ходих на запис лекаря каза че е добър но утре постъпвам в болница.Не знам колко още ще ме чакат преди да ми предизвикат раждането.Малко съм объркана и ми е много тъжно за нашия малък батко,който отива при сестра ми.Знае ли някои до колко дни най много чакат след термина?

# 74
  • Мнения: 3 999
nase24  зависи от болницата в която ще раждаш ,но максимум 10 дни Naughty

Днес бях на ЖК: води-малко,плацента -старее,бебо- не иска да излиза Cry след около час ще отидем да болницата за запис на тоновете да видим и те как са и там да решат какво да ни правят ooooh!
Не ме интересува вече дали и колко ще ме боли -само да е жив и здрав Praynig

Общи условия

Активация на акаунт