Отгледани от вълци

  • 11 507
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Понеже изобщо нямам нищо за гледане свалих и на този петте епизода. Останаха ми едва 5 гб на компютъра Sad

# 16
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Изгледала!
Пети епизод е страшно интересен. става все по -добро това сериалче!

# 17
  • Мнения: 9 192
Не може да е само 7 епизода. Scream

# 18
  • Мнения: 15 313
Само седем ли?!
Аааа, що тъй, много малко.
Че той тамън почна и... свършва. Уф.

# 19
  • София
  • Мнения: 27 170
в IMDB пише, че са десет.
хмм, в хбо го ги дават седем. не знам сега и аз, ще видим скоро.

Иначе петия епизод ми хареса доста. Имаше и по-подробна ретроспекция. Доста неща се изясниха.
Атмосферата ми допада много.

Имам забележка обаче, че твърде едностранчиво ни се втълпява и пропагандира срещу религията и вредите, които тя нанася. То тази тема си е любима за Ридли Скот (един от продуцентите и режисьор на епизоди 1 и 2).

Нямаше ли там и нещо масонско? Мернах око, което им е символ. Змия обхвана кълбото.

Вървим към сблъсък на Майката с Рагнар, ама нещо не ми се ще, хехе.

# 20
  • Мнения: 9 192
Организацията на Сол много ми прилича на някой рицарски-духовен орден тръгнал да спасява светите земи. Тамплиерите имат подобна организация - духовен водач,военни, без военен чин и свещенослужители. Логото на Йоанитите е кръст на чарвен фон,в сериала заменен със слънце,което е известен символ на енергия,сила,живот  и т.н.
Момчето отгледано от Майка и Татко се вписва добре в пророчествата на Сол,а и от него атеист няма да излезе.

Майка няма да даде лесно децата.
Рагнар (и аз го свързвам с тази му роля) какво чу,какви слухова халюцинации имаше и какви ще ги свърши? Май ще приеме вярата?

# 21
  • Мнения: 47 981
Андроидите защо са толкова против религията Simple Smile
Гледам с половин око, не знам дали ми харесва

# 22
  • Мнения: 9 192
Защото не е дошла Долорес да ги спаси. Joy

Светът е разделен на тези,които са за Сол и против Сол - атеисти.
Майка и Татко са изпратени,за да докажат теорията,че могат да се отгледат деца и без религия.
В 5-ти еп.
Скрит текст:
Показаха,че светът им не става за нищо. Сол-ниците търсят нов свят и вероятно пророк.С тях имаше и андроиди,които им служиха.Вероятно си зависи от настройките.
Имаше такъв експеримент.Бащата е психолог и решава да отглежда  детето си без религия,но в един момент го намира да се моли на слънцето.Нещо подобно е и при момчето,което просто искаше да вярва в нещо по-велико.

# 23
  • Мнения: 6 992
Включвам се Simple Smile Изгледах 1,2,3, скоро ще догледам и каквото има излязло. Много ми е интересно кога християнството се трансформира в религията на Сол и какво е предизвикало тая промяна, дали го казват по-нататък? Или е чисто нова религия?

# 24
  • Мнения: 1 469
Тя религията била истинска, някъде по времето на римската империя. Как се е възродила и наложила едва ли ще разберем.
Но са прекалени фанатици и ме дразнят.

# 25
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Точно това че са прекалени фанатици ще им изиграе лоша шега. Не се дразнете - ще видите , че всъщност религията като фанатично състояние е представена по негативен начин, а не като нещо което трябва да се следва и да се почита. Не знам до къде сте гледали и дали сте гледали внимателно, но още в самото начало стана ясно че  двама от главните герои са точно атеисти, против са и не се вписват във религиозното общество - героя на Фимел и жена му.

ПС. Религията все още си е истинска за много хора, не говорете глупости.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 01:30 от Deathcrush

# 26
  • Мнения: 9 192
Еовин, определено старият завет е основа на Сол.Намират следи и търсят някакъв пророк или божи наместник сред хората,може да е по-скоро юдеизъм,а пък начина им на молитва е като при мюсюлманите.Организацията им е като на рицарски орден. Приемам,че е съвкупност от религозни познания и няма да се заиграят само с една религия.

Точно това че са прекалени фанатици ще им изиграе лоша шега. Не се дразнете - ще видите , че всъщност религията като фанатично състояние е представена по негативен начин, а не като нещо което трябва да се следва и да се почита. Не знам до къде сте гледали и дали сте гледали внимателно, но още в самото начало стана ясно че  двама от главните герои са точно атеисти, против са и не се вписват във религиозното общество - героя на Фимел и жена му.
Дам.Както и момичето,което е забременяло от свещеник и онзи с маската,който е съгрешил с малолетни и вече не чува гласа на Сол.
Религията не е представена в положителна светлина или поне тази,която граничи с фанатизъм.

# 27
  • Мнения: 47 981
Несъмнено не е представена положително, смешното е Андроид а как се фанатизира. Обаче не ме кефи линията с религия и не знам колко ще гледам следващи сезони.

# 28
  • Мнения: 1 469
Интересно ми е на мен, детето кой го пуска. Не мисля, че андроидите халюцинират.

# 29
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Новина от днес - официално подновен е за втори сезон.

Общи условия

Активация на акаунт