Как ви се отрази майчинството на социалния живот?

  • 3 367
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз пък родих на по-късно възраст. Егоизмът си го има, но той винаги си е на линия, при мен поне не зависи от годините. Не беше фактор, защото се бях наживяла вече. За всеки е различно. Аз не съветвам да се ражда на по-млади години, така съм обяснила и на дъщеря си. То като дойде сляпата неделя не пита, но тя ще си преценява.

# 16
  • Мнения: 3 031
Аз родих на 39 г. поради медицински причини. Сега очаквам второ дете на 42 г., ами късно си е отвсякъде.
Дълги години очакнах появата му, но и си бях изградила опредилен живот и ми си видя доста нагорно. Под млади години не визирам ранните 20 г., но и след 30-35 г. е трудна адапгацията поне според мен.

# 17
  • Мнения: 6 531
Естествено, че се променя живота след като имаш дете. Дали към по-хубаво или не, всеки си преценява. Но ако не си готова да се отдадеш напълно на детето през двете години майчинство, значи не си готова да имаш дете. Затова според мен, човек трябва да се наживее и когато се почувства готов /емоционално, психически, финансово/ тогава да създава деца. Аз родих на 30г и отдавна ми е минал мерака за купони по нощите. Виж ако бях родила на 20-25 щеше да е някакъв тотален ад и за мен и за евентуалното бебе.
Иначе си зависи от конкретните роднини и приятели. Моите роднини помагат много. Приятелите си ги виждам, когато мога и искам. Добре е ако имаш баба наблизо, за да може спокойно да излизаш понякога, да пазаруваш, готвиш и т.н.

# 18
  • Мнения: 3 439
Няма как да си готов за нещо, което никога не ти се е случвало. За мен е в пъти по-трудно от това, което съм си представяла.

# 19
  • Мнения: 6 531
Абе може поне малко да си подготвен.. най-малкото ти самият да си.пораснал, да си стабилен емоционално и финансово, да си наясно с отговорността, да знаеш, че следващите години друг ще е на първо място, да си готов да се отдадеш, да ставаш през нощта да кърмиш, сменяш наакани памперси и всичките там бебешки неща. Има си достатъчно много неща, за които може да се подготвиш. Също и финансово, да имаш образование, стабилна работа, собствен апартамент, добър и всеотдаен партньор и още безброй условия. То иначе най-лесното е забременяването, ама после "олееене мога да излизам да пия от бебето, олее то много реве и не спи, олеее няма пари за памперси.. какво да правя??" Та, ако повече хора се подготвяха за това да бъдат родители, много деца щяха да имат по-добър живот.

# 20
  • Мнения: 3 439
Не това коментирам 🙂 Кърменето и памперсите всъщност са лесната и приятна част 😆 То зависи и какъв късмет имаш всъщност 😁

# 21
  • Мнения: 11 057
Няма допирни точки между хората с малки деца и без деца. Общите интереси избледняват на фона на житейските разминавания. Малко приятелства оцеляват от това.

С възрастта и навлизането на децата в социална възраст повечето хора избират да си създадат нова среда от други родители - т.нар "приятелски семейства". Това пък е една скука, смърт с кисело зеле.

# 22
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Не знам защо под социален живот трябва да се разбира купони до зори Grinning

Да е жива и здрава баба - е ключът към моя социален живот.Bowtie Определено наличието на баба спомогна за това да успяваме да излезем на вечеря с приятели, да идем на театър, кино и т.н.
Аз определено не съм домошарски тип и тези откраднати моменти много добре ми презареждаха батериите.
Иначе се появиха нови приятели от майчинския кръг, с които за щастие, си говорехме на последно място за бебета Grinning

# 23
  • Мнения: 18 547
Ако трябва да съм напълно честна моя социален живот, откакто съм майка, тоест от 3 години не е особено жив. Но с разликата, че на мен така ми е добре. В смисъл, че аз съм малко интроверт. Имам си хобита и интереси и ми е добре да съм сама. Приятелите са ми същите, но все по-рядко се виждаме. Детето си ляга точно 20 и 30, съответно където и да се ходи трябва да съм се прибрала. ММ няма приятели тук, неговите останаха в родния му град. С приятелските семейства с деца се виждаме, но не така често. ММ често казва, че трябва да почнем да се събираме по-често. Но приятелите ни са малко по-скучни и не мога да ги накарам да идем някъде. Все бързат, все се прибират.
По време на бременността също не бях особено активна-затворих се у нас заради ранни контракции, лежах си повечко.
Сега с ММ си пътуваме вече и с малката, но пътешествия с приятели изключително трудно стават, събирания вечерни до по нощите също. А на мен това ми липсва понякога, да си отпусна душата.
Виждаме се по рожденни дни и такива поводи с приятелите ни, които останаха в София.
Общо взето аз имам доста малко приятелки, но истински.
С майките от площадтката нещо не се сработих. Честно казано доста са различни от моите интереси и светоглед.
Затворих се доста аз покрай майчинството, това е истината. Но просто живота не остава същия и нещата се променят.
Имам нужда от нови контакти, съзнавам го.

# 24
  • Мнения: 10 760
На мен ни липсва спонтаността. Преди да родим с приятелките ми, както си седим решаваме, че ще отидем на екскурзия и тръгваме. А, сега е едно велико пресмятане, дали ще има кой да гледа децата, къде точно да се отиде, защото на едните не им се пътува надалеч. Общо взето накрая си стоим по къщите и всеки си ходи, когато може и където иска.

# 25
  • Мнения: 3 439
...като с верига на крака 😁 Това ми беше любимо, едно лято бях направила така 4-5 морета, съвсем спонтанно с двуцифрена сума за... няколко дни 🙂 Сега имам пари, но... Парадоксален е животът и гаден садист, ама доброто ще победи 😆

# 26
  • Мнения: 10 760
Забременях в края на 2017 година, в която всеки месец бях на екскурзия/ почивка/ командировка. Аз обожавам да пътувам и това най-много ме терзае и ми липсва. Нямам търпение малко да се по-очовечи детето и ще го мъкна накрая света, само да сме живи и здрави!

# 27
  • Мнения: 3 439
Ние летяхме 2-3 пъти докато беше по-малка (и се кърмехме), но за кратки полети (под 3 часа). Чакам още малко, че да помни и отиваме на сафари 😁
А иначе и аз тогава забременях, начи е период, супер 😆

# 28
  • Мнения: 18 547
На мен ни липсва спонтаността. Преди да родим с приятелките ми, както си седим решаваме, че ще отидем на екскурзия и тръгваме. А, сега е едно велико пресмятане, дали ще има кой да гледа децата, къде точно да се отиде, защото на едните не им се пътува надалеч. Общо взето накрая си стоим по къщите и всеки си ходи, когато може и където иска.
Именно. И при нас е така. Графици на мъжете, отпуски всеки си планува кой както може,някои без деца не искат да тръгнат никъде нищо че са с баби. Напасване кой кога може, с режима на децата. Сто неща са.
Аз не искам винаги да сме с деца-и това е проблем за мен. Имам нужда някъде само по приятелски. Отделно не мога само с
 за деца да говоря-това истински ме натоварва. То е все едно и също-еднообразно.
Затова си ходя все с мъжо-спа за 2 дена като я оставя на баба й не е нищо кой знае какво. Обаче там е работата,че излизане чисто по женски-2 дена на спа и глезотии-това много ми се иска. И ми липсва. За съжаление с моите дружки ще е мираж.
Все семейно, а не ми се иска. Та затова говорим,че откъм организация е трудно.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз родих сравнително късно и около мен повечето отдавна се бяха отчели. Децата им са по-големи и вече самостоятелни, така че не е проблем по женски да се видим на кафета и някое вечерно излизане от време на време, на мен това ми стига. Има и една-две с по-малки деца, там аз се съобразявам, но отдавна съм казала, че като съм с приятелки искам да сме без деца и да се говори за всичко друго освен за деца. Бегло споменаваме дали всички са добре и това е. Явно и на другите им се иска да поемат дъх, защото се навиват лесно Simple Smile Не мога да вирея с хора, за които други теми на разговор няма. Имам и такива, но не контактуваме много.

Общи условия

Активация на акаунт