Йоркширски териер - тема 12

  • 43 467
  • 756
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз по принцип не държа да ходи само навън, но искам да ходи само в банята Simple Smile И от други хора съм чувала за това, че като видят други кучета да ходят навън и те започват Simple Smile. Аз взех някакво руско спрейче за приучаване, но няма ефект. знам, че и самите кучешки пелени са напоени с някакви капки. За други неща, като команди , много бързо се научава, а за пишкането голям зор Simple Smile)))
Ето го и моя Убавец Simple Smile))

# 466
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Да. Дори самите пелени са напоени с феромони.
На команди също не се поддава нещо. Явно сме с характер. Flushed

# 467
  • Мнения: 1 984
Ще се научи! Само не се предавайте и бъдете упорита.
Имам приятелка, която имаше 2 померана, не ги натисна много да ги научи, уж не искали, не слушали- ми, опикаха и ос@аха къщата. Аз много се възмущавах и и намилах😆
Когато взехме нашия сладур, тя ми каза: е, сега ще видиш лесно ли е!
И ме амбицира. Няма едно куче да ме командва, я😂
Имаше периоди (преди да го кастрираме), когато явно навън надушваше разгонени женски и вдигаше крак по шкафове, врати и т.н.  Намазвах мястото с оцет и не повтаряше там. По едно време вкъщи постоянно миришеше на туршия, но по-добре, отколкото на п@кн@😆

# 468
  • Мнения: 140
Да споделя и аз нашата сага с ученето, къде се пишка и @ка ,🙃. Дейзи е вече на почти 3 години. До навършване на 1 годинка каквото и да правехме-каране, бой по дупето, сърдене, капки за отблъскване, за привличане, дълги разходки, обяснения ..... нищо не помагаше. Толкова се бях отчаяла, че дори мислех, че никога няма да се научи. Всяка сутрин за "добро утро" хващах стирката и вечер за "добре дошли" от работа, пак стирката. И изведнъж като навърши 1 годинка само спря. Вече дотолкова се стиска, че отиде в другата крайност- ако на вън вали и не и харесва, че е мокро, врътва се и се прибира и стиска до вечерта. Пелени не признава, и да и оставя не ги полза. Само на вън си върши нещата. Сега пък я мисля и жаля, че стиска толкова много 😥. Но това се получи от самосебе си. Явно им трябва време да пораснат, и на възраст и на акъл 😅. Така че имайте търпение и не се отчайвайте, ще стане, само трябва време и здрави нерви.

# 469
  • София
  • Мнения: 161
Да споделя и аз нашата сага с ученето, къде се пишка и @ка ,🙃. Дейзи е вече на почти 3 години. До навършване на 1 годинка каквото и да правехме-каране, бой по дупето, сърдене, капки за отблъскване, за привличане, дълги разходки, обяснения ..... нищо не помагаше. Толкова се бях отчаяла, че дори мислех, че никога няма да се научи. Всяка сутрин за "добро утро" хващах стирката и вечер за "добре дошли" от работа, пак стирката. И изведнъж като навърши 1 годинка само спря. Вече дотолкова се стиска, че отиде в другата крайност- ако на вън вали и не и харесва, че е мокро, врътва се и се прибира и стиска до вечерта. Пелени не признава, и да и оставя не ги полза. Само на вън си върши нещата. Сега пък я мисля и жаля, че стиска толкова много 😥. Но това се получи от самосебе си. Явно им трябва време да пораснат, и на възраст и на акъл 😅. Така че имайте търпение и не се отчайвайте, ще стане, само трябва време и здрави нерви.

Ние си имаме дребосък на 1г, който до 5тия месец, особено при игра,  правеше по някоя беля на килимите и забравяше къде е пелената. Стана на 6 месеца точно началото на лятото и по същия начин като вашето сам си реши, че навън ще върши всичко и хвърлихме пелените от тогава. При дъждовно време (което мрази) е склонен и цял ден да чака да излезе, но не е хубаво толкова дълго и се принуждавам да нося чадърче над него.

# 470
  • Мнения: 2 687
ученето къде да ходи при нас отне към  месеца. и до момента, когато е сама за дълго, се случва да намеря локвичка централно в стаята, т.е. хич не в банята, където е нейната тоалетна.

аз подстригвам също сама. редовно уши, носле/очи, дупе, нокти (кръв съм спирала, като наръсвам пектин). лятото и телцето, за там ми трябва помощник и е малко по-зор, но е осъществимо. ползвам обикновена машинка, от алиекспрес.

# 471
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Ето го и моето момченце,много е послушен и добричък,до шестия месец се изтърваше тук-таме,но вече не прави  никакви бели.Пътувахме с кола до БГ почти два  дни заради него,само и само да е с нас,беше абсолютно спокоен,на ръце ту при мен,ту при дъщеря ми.В БГ беше най-щастлив в градината  на село😀

# 472
  • Мнения: 1 532
Момичета,някоя ако търси да си закупи чанта за куче ,туку що поръчах от HM и съм много доволна.
Дори незнаех, че имат такива неща в сайта.
Чакам я с нетърпение.

# 473
  • Мнения: 2 687
Има и в Зара, не ги харесах аз поне, но да кажа.

# 474
  • Мнения: 1 984
Когато купувате кучешка чанта, гледайте дъното да е твърдо. Меката се деформира и кучето някак провисва.
А къде и по какъв повод ги използвате? Аз имам, ама съм го носила с нея броени пъти и то още, като беше бебе.

# 475
  • Мнения: 1 532
Като кастрирахме каката,нямаше с какво да я нося в къщи,а много ме беше страх да я нося на ръце,но все пак така си я  прибрах.
И сега ако ми потрябва в някакъв момент,да имам .

# 476
  • Мнения: 1 401
Аз я ползвам сега като сме бебе, тъй като излизаме навън и още не сме я научили да стои сама. А е доста студено да ходи.

# 477
  • Мнения: 26
Колко тежат вашите бебета на 2 месеца?

# 478
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Не знам, но моето на 4 мес и 4 дена е 2,400кг, а уж ни го дадоха за мини. Пързулнали са ни.До каква възраст растат йоркитата?

# 479
  • Мнения: 26
Ние сме на 2 месеца и 1 седмица и сме 1кг вече. 🙄
А до кога растат незнам вече, едни казват до 6-7 месеца, други до година...

Общи условия

Активация на акаунт