Йоркширски териер - тема 12

  • 43 573
  • 756
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 714
До навършване на годинка растат.

# 481
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Нашия е на година и осем месеца и тежи почти три килограма,среден размер е.

# 482
  • Мнения: 1 534
Моя хубавец като го взехме беше на 2м и 4-5 дни и нямаше 500 гр.

Остана си мини,за какъвто го взехме ,а знаех че няма да ме излъжат,защото имам друго куче от тях, друга порода ,а и се познаваме и сме от един град.
В момента е 1.700 кг и е на 1г.3м

# 483
  • София
  • Мнения: 161
Нашия малък мъж беше 500гр. на 2 месеца, сега е на 1г и 1 месец и е 1.500кг, това май му е максимума на тегло- много е крехкичък наистина и трябват два пъти повече грижи.

# 484
  • В.Търново
  • Мнения: 6 694
Ние сме на 2 месеца и 1 седмица и сме 1кг вече. 🙄
А до кога растат незнам вече, едни казват до 6-7 месеца, други до година...
Значи и вашето няма да е съвсем мини. На 2мес и ние тежахме 1кг.

# 485
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
Нашето спря да расте на около година и нещо. На два месеца го взехме и беше точно 1кг, но честно казано не съм се вманиачавала да го следя с точност. Сега е 2.200кг на 2 години и 4 месеца и не мърда ни нагоре, ни надолу от над година насам.. Купичката му за хранене винаги е пълна и яде, когато си поиска.

# 486
  • В.Търново
  • Мнения: 6 694
Нашето спря да расте на около година и нещо. На два месеца го взехме и беше точно 1кг, но честно казано не съм се вманиачавала да го следя с точност. Сега е 2.200кг на 2 години и 4 месеца и не мърда ни нагоре, ни надолу от над година насам.. Купичката му за хранене винаги е пълна и яде, когато си поиска.
Нашата тогава защо расте толкова бързо и много? На 2мес. - 1кг, на 4 мес. - 2,400кг.?
Да не би да я прехранвам?Постоянно е гладна.

# 487
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
Нямам идея защо. Не го ограничаваме на храна и никога не сме, яде си, когато си поиска от автоматична хранилка. Дори не го следя кога колко изяжда, само допълвам като свърши. Не давам обаче никакви наградки  освен дентални стикове през ден.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 14:59 от Pupitka

# 488
  • Мнения: 2 687
дали го прехранвате, ще каже вет. нашият настояваше кучето ни да отслабне от 2.6 до 2.4 кг. бяхме на диетична храна няколко месеца, за да свали 200 гр. луда работа.

# 489
  • София
  • Мнения: 12 009
Нямам идея защо. Не го ограничаваме на храна и никога не сме, яде си, когато си поиска от автоматична хранилка. Дори не го следя кога колко изяжда, само допълвам като свърши. Не давам обаче никакви наградки  освен дентални стикове през ден.

Когато го погалите, напипвате ли гръбнака лесно?

# 490
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
Да, но ние нямаме проблем с теглото. Лекарката е много доволна и казва винаги да продължаваме да правим това, което правим и да го държим в такава форма. Smile Нашият си е 2.200кг и не е мърдал. Няма ни отслабване, ни качване.

# 491
  • София
  • Мнения: 12 009
Грешно ми е цитирането, извинявам се.

# 492
  • София
  • Мнения: 1 554
Нашето Бижу, е на 2.5г. 1.600кг. Не смея да я кастрирам, защото предишната ни кученце не издържа упойката и почина. Вет.не е съгласен и да забременява. Чедя се как да процедираме? Моля за съвет.

# 493
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
Ужас.. Със сигурност бих се консултирала с друг ветеринар относно кастрация, но бременност бих избегнала на всяка цена.

# 494
  • София
  • Мнения: 1 554
Друг вет.защо? Аз не смея да я кастрират. Вет.също ме предупреди да риск при забременява.

Общи условия

Активация на акаунт