Хей,шофьорки,как усвоихте паркирането?

  • 16 296
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 317
Не съм го усвоила.

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
на паркинга при работата. Като останеше празен вечер ходих и стоях да се упражнявам по 1-2 часа в продължение на 3 седмици! Сега, не искам да се хваля, ама съм много добра! Изобщо според мен, за да караш трябва да знаеш преди всичко да паркираш. Щото само тогава автомобилът се усеща истински! Можеш ли да паркираш, значи можеш да шофираш! Не и обратното! Naughty

# 92
  • Мнения: 1 564
Ще следвам съветите ви и дано скоро се науча. newsm01

# 93
  • Мнения: 522
От 2 год.имам книжка и още не съм го усвоила/аз и не карам редовно/,ама аз пък на курсовете изобщо не съм паркирала Confused.Сега като видя,че има повече от една кола където ще паркирам подминавам и търся друго място Joy.

# 94
  • София
  • Мнения: 18 679
Днес намерих бележка на чистачката на предното стъкло. От някой комшия Twisted EvilНяма да я цитирам дословно, но смисълът беше, че е паркирано като от арабин в пустиня hahahaНай-тъпото в цялата ситуация е, че е насочено към мъжа ми, а той горкият хабер си няма, защото въобще не е тук.Изкарах му име на лош шофьор в махалата hahaha

# 95
  • Мнения: 6 164
Все още го усвоявам....  Crazy

Даже и в кран се забих Embarassed , а съм от 3г. шофьор. Laughing

А аз в кофа за болкук Blush

# 96
  • Мнения: 64
ами срам не срам- още не съм го усвоила! Надявам се един ден, живот и здраве като си имам моя кола да го усвоя!

# 97
  • София
  • Мнения: 2 162
С практика и 6-7 драскотини по колата.  Mr. GreenИ хич не ми пука, че ми трябват 4 маневри, за да паркирам, а на мъж ми 1.

# 98
  • Мнения: 5 647
Успоредното паркиране ми е най-гадното. Въпреки че знам габаритите на колата, много рядко паркирам добре по този начин. Иначе перпендикулярното паркиране го правя без проблеми.

# 99
  • Мнения: 3 576
Трудно го научих, дори не мога да твърдя със сигурност, че съм особено добра.
Първата ми кола я очуках отвсякъде, но беше кошмар - живеех в центъра и работех в още по-натоварената част на центъра, където беше цяло чудо да намериш място.
Редовно я закачах колата или пък я зарязвах по средата на пътя и молех шофьора зад мен да ми я паркира.
По едно време бях свикнала хората от кафето пред офиса като видят, че идвам веднага идваше някой да ми асистира, голяма веселба.

И тамън свикнах със старата кола на габарити и всичко, и взехме че я продадохме.
Сега карам по-големи и по-скъпи коли, лошото е че един ден съм с една, на другия ден му трябва на мъж ми и аз съм с неговата...... повече от 2 дена не съм с една и съща, и ми е  трудно да свикна така.
А и ме е страх да експериментирам ще влезне ли в някое по-малко място и просто обикалям повече, за да намеря широко място за паркиране.

С перпендикулярното паркиране ми е супер лесно, на страничните огледала виждаш всичко необходимо, но успоредното е ...... ужас. Особено ако си на тясна уличка и нямаш място за маневри.

# 100
  • Мнения: 195
Когато взех книжка през 1994 имаше полигон и ни учеха да паркираме.Ако го върнат ще е голямо улеснение за всички.

# 101
  • Мнения: 377
Още се уча, но вече доста добре се справям. И тъй като разните му учители ме изнервяха се уча сама. Може и да се смеете, но ползвам казаните по улицата, за да се упражнявам, че ме е страх да не одраскам някоя кола.  Crazy Mr. Green

# 102
  • Мнения: 551
Аз имам 13г опит, и трябва да ти кажа че на мен просто ми  идва отвътре. Не мога да кажа че следвам някакви специални правила, всичко е въпрос на усещане и голямо желание, с риск да прозвуча нескромно по-голямата част от мъжете шофьори ги "слагам в малкия  си джоб". В повечето случай успоредното паркиране го правя с 1 или максимум 2 маневри, а може и без нито една маневра. Желая ти успех.

# 103
  • Мнения: 465
Явно имам още да се уча с паркирането, защото точно вчера паркирах на паркинга пред един магазин и така я сложих че мъжът ми нямаше място да си отвори вратата Joy. Разбирасе последва второ паркиране от него. Но иначе в карането съм ок Peace

# 104
  • Мнения: 6 621
От 12 год.имам книжка и смея да твърдя ,че съм добра ,но паркирането -за него нямам нерви .

Общи условия

Активация на акаунт